Jump to content

μονομαχος..


jkaram

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους..

οι μονομαχοι ειναι απο τα αγαπημενα μου ψαρια,απο μικρο παιδι,και σκεφτομαι να προχωρησω στην αποκτηση ενος,καθως εχουν περασει αρκετα χρονια απο την τελευταια φορα που ειχα εναν τετοιο φιλο!!

θα ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους,αν θα μπορουσε ο μονομαχος να μπει στο ενυδρειο που περιγραφεται εδω με βαση τους συγκατοικους του..

σας ευχαριστω ολους για το χρονο σας,και περιμενω τις προτασεις σας..

φιλικα,Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα τον έβαζα.

Μπορεί οι συνθήκες νερού να ταιριάζουν αλλά σχεδόν σίγουρα οι αμερικάνικες κιχλίδες που θέλεις να βάλεις, θα κυνηγήσουν άσχημα τον μονομάχο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους..

οι μονομαχοι ειναι απο τα αγαπημενα μου ψαρια,απο μικρο παιδι,και σκεφτομαι να προχωρησω στην αποκτηση ενος,καθως εχουν περασει αρκετα χρονια απο την τελευταια φορα που ειχα εναν τετοιο φιλο!!

θα ηθελα να ρωτησω τους πιο εμπειρους,αν θα μπορουσε ο μονομαχος να μπει στο ενυδρειο που περιγραφεται εδω με βαση τους συγκατοικους του..

σας ευχαριστω ολους για το χρονο σας,και περιμενω τις προτασεις σας..

φιλικα,Γιαννης

Το μόνο που είναι σίγουρο είναι ότι οι κιχλίδες με την περιέργια που τις δικρίνει δεν θα δυστάσουν να τσιμπίσουν τα funcy πτερίγια του μονομάχου.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κάνω κλικ στο λινκ που βάζεις, σου λέω ότι... όχι.

Οι Μονομάχοι πρέπει να είναι μόνοι τους για πολλούς λόγους κατά τη γνώμη μου, με πιθανή εξαίρεση τα πολύ πολύ μεγάλα ενυδρεία και με προϋπόθεση ότι η σύνθεση των υπολοίπων ψαριών θα είναι συμβατή (όπως φυσικά και οι συνθήκες του νερού).

Νομίζω ότι είναι αρκετά εύκολο να έχεις ένα φυτεμένο ενυδρείο 15-20 λίτρων πλήρως εξοπλισμένο, ώστε να μπορέσεις να φιλοξενήσεις σχετικά σωστά το ψαράκι που τόσο αγαπάς. Αυτή είναι και η πρότασή μου...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..

την ιδια αποψη με οσα μου ειπατε,ειχα σχηματισει κι εγω απο οσα ειχα διαβασει μεχρι τωρα,απλως επειδη δεν ειχα βρε τιποτα που να αναφερεται σε αυτη τη συσταση,εθεσα το ερωτημα σε οσους γνωριζεται καλυτερα,μηπως καποιος ξερει οτι αυτο ειναι δυνατο..

αφου δεν ειναι,ο μονομαχος θα εχει το δικο του ενυδρειο!!

και ολα θα γινουν οπως πρεπει..

σας ευχαριστω για το χρονο σας,και τις απαντησεις σας.. :rasp:

καλημερα σε ολους,

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...