Jump to content

Δισκοι. Υπερεκτιμημενοι Ή Οχι;


Recommended Posts

Ρε σεις δεν εννοώ πως είναι ακριβοί γι αυτό τον λόγο αλλά το γεγονός του ότι είναι ακριβοί τους προστατεύει απο την κοινή μη πληροφορημενη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Γεια ενα φεγγαρι ειχα και εγω φιλοξενήσει μια τριπλετα στο 180αρι μου και η αληθεια ειναι πως σαν κιχλυδα ειναι απο τις ποιο ευαισθητες. Μπορει στην Αθηνα να μπορουν να παιξουν χωρις οσμωση αλλα στο Βολο ειναι πολυ δυσκολο. Κανενας δισκας δεν εγινε αυτο που ειναι απο την πρωτη στιγμη και η απογοητευση στην αρχη ειναι μεσα στο παιχνιδι.Γενικος ενας καλος ακουαριστας ωριμαζει με το χρονο, διαβαζοντας, δοκιμαζοντας με ολα τα πανω και τα κατω.

Σε αυτο με βρισκεις απολυτος συμφωνω.

Αν ενας χομπιστας ασχολειται με ενα ειδος και αρκετα χρονια, σιγουρα ξερει και γνωριζει, πολυ καλητερα

το ειδος αυτο οποιο κι αν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι και εμείς οι μη δισκαδες όπου τους βρούμε τους χαζεύουμε με τις ώρες και ας ειναι τεμπέλικα και νοχελικα ειναι όμως πανέμορφα και για να τους συντηρήσεις θέλει υπομονή και μαγκιά

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαμε για τα ψονια φιλε μου. Αυτοι παντου υπαρχουν και θα υπαρχουν. Αλλα εσυ γιατι εχεις φαει τετοιο κολλημα με τους δισκους;

Εχω βαρεθει να ακουω γιαυτους! Και ηθελα να δω τις γνωμες στο φορουμ! Εγω απλα ξεκινησα μια κουβεντα!

Γιατι του εβγαζαν συνεχως προβληματα.

Δεν αναρωτηθηκε ομως μηπως, λεω μηπως εκανε εκεινος καποιες λαθος κινησεις.

Κανεις λαθος Δημητρη! Δεν μου βγαζαν προβληματα! Μονο ενας μου βγαλε προβλημα! Οι αλλοι απλα μου βγαλαν την ψυχη με τις φοβιες τους και τις ευαισθησιες τους! Οταν τους εδωσα ηταν διπλασιοι απο οταν τους πηρα και υγιεστατοι!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θα πω που ειχες πει φιλε sturm στην τελευταια συναυνηση οτι εκανες μεγαλη βλακεια που τους εδωσες

Link to comment
Share on other sites

Εγω ενα θα πω που ειχες πει φιλε sturm στην τελευταια συναυνηση οτι εκανες μεγαλη βλακεια που τους εδωσες

Ειχα πει τετοιο πραγμα; Ο Θεος θα με καψει! Χαχαχαχαχα! Μηπως ειχα πει πως εκανα βλακεια που τους εδωσα τοσο φθηνα; :P

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειχες πει θυμαμαι στον αργυρη " εκανα βλακεια που τους εδωσα".

Φαινεσαι στην πραγματικοτητα δισκους θες αλλα δεν θες να το παραδεχτεις

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχα εσυ την εχεις ψωνισει τελειως! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι και εμείς οι μη δισκαδες όπου τους βρούμε τους χαζεύουμε με τις ώρες και ας ειναι τεμπέλικα και νοχελικα ειναι όμως πανέμορφα και για να τους συντηρήσεις θέλει υπομονή και μαγκιά

Sent from my iPhone usi

μην χρησιμοποιεις πληθυντικο χρησιμοποιωντας την λεξη ΕΜΕΙΣ , ουτε τους χαζευω ουτε μου αρεσουν ουτε προκειται να βαλω ποτε σε κανενα απο τα ενυδρεια μου , αν θελω να χρησιμοποιησω μεθοδους μαζοχισμου εχω μεγαλη φαντασια μπορω να το κανω χωρις δισκους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περα απο τη πλακα αυτο το θεματακι που εχει λαβει την μορφη debate χρησιμευει και ως ενα θεματακι, που καποιοι δεν ξερουν, αλλα θελουν να βαλουν δισκους μπορουν να δουν και περα απο τα ομορφα χρωματα και να δουν και την ασχημη πλευρα!

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχα εσυ την εχεις ψωνισει τελειως! :thumbsu:

Δεν το αρνήθηκα ποτέ μου φίλε μου !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αρνήθηκα ποτέ μου φίλε μου !!!!

Αργυρη στα ποσα λιτρα τους εχεις τους δισκους? Αν επιτρεπεται.

Link to comment
Share on other sites

Αργυρη στα ποσα λιτρα τους εχεις τους δισκους? Αν επιτρεπεται.

Γιατί να μην επιτρέπεται φίλε μου?

Πότε μου δεν έκρυψα κάτι ακόμα και τις λαλακίες που έχω κάνει τις έχω πει και εδώ μέσα και στις συναντήσεις τα παιδιά που έχουμε μιλήσει ξέρουν ότι λέω και τα καλά και τα άσχημα !

Αυτή την στιγμή έχω 6 κομμάτια f1 rio curuai σε 350 παρά κάτι λίτρα .

Θα κάνω σύντομα και παρουσίαση του ενυδρείου μου !

Όσο για το ότι οι δισκάδες το παίζουν guru και είναι ψωνισμένοι εγώ θα πω πως και αυτό είναι θέμα χαρακτήρα ονόματα δεν λέω αλλά λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τα ψώνια αλλά και τους πραγματικούς guru που θα βοηθήσουν χωρίς να σου πουν υπερβολές και χωρίς να σου λένε ότι αυτό που κάνουν αυτοί είναι το μέγα κατόρθωμα !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην επιτρέπεται φίλε μου?

Πότε μου δεν έκρυψα κάτι ακόμα και τις λαλακίες που έχω κάνει τις έχω πει και εδώ μέσα και στις συναντήσεις τα παιδιά που έχουμε μιλήσει ξέρουν ότι λέω και τα καλά και τα άσχημα !

Αυτή την στιγμή έχω 6 κομμάτια f1 rio curuai σε 350 παρά κάτι λίτρα .

Θα κάνω σύντομα και παρουσίαση του ενυδρείου μου !

Όσο για το ότι οι δισκάδες το παίζουν guru και είναι ψωνισμένοι εγώ θα πω πως και αυτό είναι θέμα χαρακτήρα ονόματα δεν λέω αλλά λίγο πολύ όλοι ξέρουμε τα ψώνια αλλά και τους πραγματικούς guru που θα βοηθήσουν χωρίς να σου πουν υπερβολές και χωρίς να σου λένε ότι αυτό που κάνουν αυτοί είναι το μέγα κατόρθωμα !

Oκ, ωραιος, ειχαμε κανει μια συζητηση στο Ηρακλειο καποια στιγμη. Για μενα δεν υπαρχει θεμα γκουρου σε κατι μιας και τα περισσοτερα ελληνικα διασκαδικα ενυδρεια ειναι παντελως λαθος. Και σιγουρα οτι ο δισκος ειναι ενα απλο ψαρι, πανεμορφο, αλλα απλο, υπαρχουν πολυ πιο εντυπωσιακα και πολυ λιγοτερο εντυπωσιακα σιγουρα.. ΟΛΑ ειναι σχετικα σε αυτο το κοσμο που ζουμε αλλωστε. Το ενυδρειο σου πιστευω θα ναι πολυ ωραιο, τα λιτρα σου ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ή με μπερδεύεις με άλλον Αργύρη ή δεν εννοείς Ηράκλειο αλλά Ανω Πατήσια !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως αυτοί που έχουν πραγματικές γνώσεις ''πολλές ή λίγες '' θα τις μοιραστούν με όλους τώρα οι και καλά δάσκαλοι που σου λένε ή αυτό ή τίποτα από μόνοι τους ακυρώνουν όλη τη φύση, υπάρχουν πολλοί δρόμοι με τον ίδιο προορισμό ποιον θα ακολουθήσει ο καθένας είναι δικό του θέμα !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ή με μπερδεύεις με άλλον Αργύρη ή δεν εννοείς Ηράκλειο αλλά Ανω Πατήσια !!!

Καλα θυμαμαι ρε φιλε... Νεα ιωνια δεν δουλευεις? Νεο ηρακλειο πως στο καλο λεγεται εκει! Εκει τα χαμε πει!! :P

Link to comment
Share on other sites

Δίσκοι...

Πανεμορφα ψαρια που βγαζουν ενα κύρος..μια προσωπικοτητα!

Φαίνεται απο το πως κινουνται.Ηρεμες αρμονικές κινησεις που σε μαγεύουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...