Jump to content

Καθαροαιμοι Δισκοι


kalmichalis

Recommended Posts

καλησπερα

θα ηθελα να ρωτησω ποιοι δισκοι θεωρουνται καθαρόαιμοι, ειχα μια συζητηση και μου ειπαν να αποφευγω τους δισκους που δεν ειναι καθαροαιμοι, δηλαδη οι δισκοι που ειναι απογονοι συνηθως των pigeon, εχει κανεις ηδεα περι τουτου???

δεν αναφερομαι στους αγριους f0 η f1....

και με αυτον που μιλησα, μου εδειξε και φωτο του δισκου του που ειναι pigeon αλλα πραγματικα δεν ειναι ετσι οπως ειναι οι κλασικοι pigeon που κυκλοφορουν ειχε πιο αραιες τις γραμμες του και γενικα πιο διαφορετικος....

Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο τους κανονικους αγριους που αναφερεις ολα τα αλλα ειναι απο επιλεκτικες αναπαραγωγες!

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μου είπε για καφέ χρώμα και κάτι τέτοιο αλλά δεν το έπιασα γιαυτό και ρωτάω μήπως και υπαρχει κάτι που δεν ξέρω όσον αφορά την ποιότητα της ράτσας για να ξέρω να διαλέγω τους σωστους και όχι κινέζικους

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος μου είπε για καφέ χρώμα και κάτι τέτοιο αλλά δεν το έπιασα γιαυτό και ρωτάω μήπως και υπαρχει κάτι που δεν ξέρω όσον αφορά την ποιότητα της ράτσας για να ξέρω να διαλέγω τους σωστους και όχι κινέζικους

Χαχαχαχαχαχαχα δεν παίζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

μιχαλη υπαρχουν στα φορουμ πληθος πληροφοριων που μπορεις να βρεις για τις χρωματικες ποικιλιες των δισκων....για καθαροαιμους δισκους πρωτη φορα ακουω.......

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κοίτα το Κινέζους τρόπος του λέγειν, εν μέρη, διότι διάβαζα σε ένα φόρουμ, ότι τα τελευταία χρόνια οι Γερμανοί εκτροφεις κάνανε βλακια και χρησιμοποίησαν δίσκους από ανατολή με τους δίσκους τους και χάλασε το γονίδιο με αποτέλεσμα έχουν εκ γενετής θεματακια όσο μεγαλώνουν, off topic αυτό, απλά δεν μένω σε ένα φόρουμ μόνο,

Απλά ήθελα να μου πείτε αυτό για τους καθαροαιμους, αφού δεν ισχύει, οκ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπλερα σας,

Έχω εδω και μια εβδομαδα 5 δισκους σε ενυδρειο 235 λιτρων με φιλτρο fluval 406.

Δεν ξερω τι εχει γινει αλλα μολις ανακαλυψα πως οι 3 απο τους 5 ειχαν απο την αρχη κατι μαυρα στιγματα σαν ¨πιπερισμα¨ δεν ξερω πως να το αφαιρεσω αυτο απο πανω τους! τους χαλαει ολοι την ομορφια!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αυτό που είναι στη μούρη τους κυρίως είναι γονιδιακο δεν φεύγει βάλε καμία φωτογραφία

Έγινε επεξεργασία - kalmichalis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους δικούς μου τους κάνω αιμοκάθαρση άρα υποθέτω ότι είναι καθαρόαιμα ψάρια :) :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...