Jump to content

Κερατοφυλλο


Recommended Posts

παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανεισ κερατυφυλλο να πουλησει εδω στο φορουμ μιασ και εδω κρητη τα πετ σοπ σου πιανουν τα γεννια αν παραγκειλεισ φυτα και εψαξα στο ebay αλλα δεν βρηκα......

ο λογος που το χρειαζομαι αμεσα ειναι οτι εχω 2 γκαμπινεσ και εχουν κανει 3 γεννες κα πανε για την επομενες και ενα μολλυ το ιδιο ..... και αφησα μερικα μικρα 1 μηνων ελευθερα μεσα στο 200λ ενυδρεια συγκεκριμενα 6 στο οποια βρισκονται 4 μολλυ και 3 γκαμπυ και 2 χηρες τετρα και 4 χρυσοψαρα και 4 μικρα κιτρινα που δεν θυμαμε ονομασια μου τα χε δωσει ενας φιλος .....τελοσπαντων τα 6 μικρα αντεξανε 2-3 λεπτα μεσα παρολο που ηταν σχετικα  μεγαλουτσικα .......

εχω διαβασει εδω στο φορουμ οτι το κερατοφυλλο κανει δουλεια

ξεχασα να ανεφερω εχω μερικα φυτα μικρα μεσα 3 ανοθμπιεσ και 3 Java Fern που τα πηρα απο ebay

δεν ξερω αν ανοιξα το θεμα σε σωστο μερος παρακαλω διορθωστε με αν ειναι λαθος

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά νομιζω οτι το ενυδρειο σου ειναι λιγο αλαλούμ με ολη την ευγενια που εχω!!! Μηπως να εκανες πρωτα ενα διαχωρισμό στο τι ψαρια θα ηθελες να εχεις??? Πολλές ποικιλίες μονο στο τραπεζι κανουν καλο!!!

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου αλλα δεν τα σκοτωνο τα ψαρακια αγκαστικα τα εχω μεχρι να δω αν μπορω να τα δωσω

το κερατοφυλλο μου παν πολυ θα κανει δουλεια 

Link to comment
Share on other sites

το ξερω φιλε μου αλλα δεν τα σκοτωνο τα ψαρακια αγκαστικα τα εχω μεχρι να δω αν μπορω να τα δωσω

το κερατοφυλλο μου παν πολυ θα κανει δουλεια

Ποτε δεν θα πρότεινα τετοιο πράγμα... αλλα δωσε τα να μπορεσεις να στήσεις πιο σωστα το ενυδρείο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια σου ειναι οτι ναναι..πρωτα πρεπει να κανεις κατι μ αυτο και μετα με τα υπολοιπα.

Θεωρω προτεραιοτητα να φτιαξεις την ψαροσυνθεση σου γιατι σε λιγο θα γινει χαμος εκει μεσα και μετα να ψαξεις για κερατοφυλλο.Ετσι και αλλιως και μικρα να σωθουν,θα τα φανε μετα τα αλλα ψαρια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου και εχω κιολας βγαλει  τα χρυσοψαρα που ηταν και τα πιο παμφαγα στα μικρα και μαλλον θα δωσω και τα τετρα(χηρες)

κερατυφυλλο ομως το χρειαζομαι .......και για το οτι κανει καλο στο νερο του ενυδρειου...ακομα ψαχνω και δεν βρισκω πουθενα

Link to comment
Share on other sites

κερατυφυλλο ομως το χρειαζομαι .......και για το οτι κανει καλο στο νερο του ενυδρειου...ακομα ψαχνω και δεν βρισκω πουθενα

 

Εαν εννοεις κανει καλο στο νερο του ενυδρειου επειδη τραβαει νιτρικα

αυτο το επιτυγχανεις με τις αλλαγες νερου.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...