Jump to content

Piranha vs Γατόψαρα


Recommended Posts

Καλησπέρα σέ όλους θά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάποιες σκέψεις μου, σήμερα είδα τρία με τέσσερα διαφορετικά βίντεο από μία σελίδα στο Instagram πού λεγόταν  piranha tank όπου έδειχνε ένα κοπάδι piranha νά κατασπαράζουν ολοζώντανα γατόψαρα... Η σκέψης λοιπόν είναι πρώτον πως γίνεται ένας άνθρωπος που αγαπάει τα ψάρια να επιτρέπει ένα είδος ψαριών να βιώνει τον απόλυτο τρόμο και πόνο για 2 με 3 λεπτά.... είναι πρέπων κάτι τέτοιο; Και δεύτερον θα πρέπει να υπάρχει κάποιο νομοθεσία πού να καλύπτει ακόμα και τα ψάρια, όπως τις γάτες τους σκύλους και όλα τα ζώα.... Μπορεί να φαίνεται αστείο αλλά εγώ στεναχωρήθηκα πραγματικά, είναι πολύ κρίμα να συμβαίνει κάτι τέτοιο.... Ειλικρινα δεν το χωράει το μυαλό μου.....

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αγαπάει τα ψάρια , αγαπάει τον σαδισμό , οποτε τα πιράνχας του κανουν μια χαρά και με ασφάλεια αυτο που θέλει από πλευράς νομοθεσίας .

Ταιζουν και χρυσόψαρα σε πιρανχας ρίχνουν διάφορα σε αυτα τα χοντρά με τα σκληρά δοντακια μπροστά (δε θυμαμαι πως λέγονται) , ταιζουν ποντίκια σε φίδια , βαζουν εντομα να μαλώνουν , και πολλα αλλα .

Δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει νομοθεσία για ψάρια ποντίκια και σκορπιούς .

Αυτο που μπορεί να υπάρξει ειναι να κάνεις αναφορά το βίντεο ως ακατάλληλο μπας και κατέβει .

Εαν το youtube τα κατεβάζει δε θα εχουν καπου να δείξουν το θεαμα το οποίο μαλλον ειναι η μισή χαρά .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα πιράνχα τρώνε ψάρια στο φυσικό τους περιβάλλον, δεν είναι αυτό το ανησυχητικό. Το ενοχλητικό είναι η σαδιστική ευχαρίστηση που προβάλουν τέτοια βίντεο! Και η αρτέμια ζωντανό είναι και το ταίζουμε στα ψάρια μας. Αλλά δεν το προβάλεις με σαδιστική χαρά. Είναι απλά μια διαδικασία που συμβαίνει στη φύση. 

Το πρόβλημα είναι η ψυχοσύνθεση του τύπου που απολαμβάνει τη διαδικασία τόσο ώστε να αναζητήσει και ομοϊδεάτες!. Κάτι δεν πάει καλά προφανώς.... και όσο έχει και κόσμο που το απολαμβάνει εξίσου... τα πράγματα είναι ανησυχητικά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος dlamprou έγραψε:

Η αλήθεια είναι ότι τα πιράνχα τρώνε ψάρια στο φυσικό τους περιβάλλον, δεν είναι αυτό το ανησυχητικό. Το ενοχλητικό είναι η σαδιστική ευχαρίστηση που προβάλουν τέτοια βίντεο! Και η αρτέμια ζωντανό είναι και το ταίζουμε στα ψάρια μας. Αλλά δεν το προβάλεις με σαδιστική χαρά. Είναι απλά μια διαδικασία που συμβαίνει στη φύση. 

Το πρόβλημα είναι η ψυχοσύνθεση του τύπου που απολαμβάνει τη διαδικασία τόσο ώστε να αναζητήσει και ομοϊδεάτες!. Κάτι δεν πάει καλά προφανώς.... και όσο έχει και κόσμο που το απολαμβάνει εξίσου... τα πράγματα είναι ανησυχητικά.

 Σύμφωνα σέ ότι αφορά το φυσικό περιβάλλον, αλλά δεν μπορείς να πετάς μέσα στην" αρένα " 100με 150 λίτρα ένα ψάρι γνωρίζοντας τί ακολουθεί... επίσης έρευνες έχουν δείξει ότι όλοι οι δολοφόνοι πρώτα έχουμε σκοτώσει κάποιο ζώο, εγώ πάντως έκανα αναφορά σέ όλα τά βίντεο στο πλαίσιο κακοποίηση ζώου και ηρέμησα λίγο....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος george rapp έγραψε:

Δεν αγαπάει τα ψάρια , αγαπάει τον σαδισμό , οποτε τα πιράνχας του κανουν μια χαρά και με ασφάλεια αυτο που θέλει από πλευράς νομοθεσίας .

Ταιζουν και χρυσόψαρα σε πιρανχας ρίχνουν διάφορα σε αυτα τα χοντρά με τα σκληρά δοντακια μπροστά (δε θυμαμαι πως λέγονται) , ταιζουν ποντίκια σε φίδια , βαζουν εντομα να μαλώνουν , και πολλα αλλα .

Δε νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει νομοθεσία για ψάρια ποντίκια και σκορπιούς .

Αυτο που μπορεί να υπάρξει ειναι να κάνεις αναφορά το βίντεο ως ακατάλληλο μπας και κατέβει .

Εαν το youtube τα κατεβάζει δε θα εχουν καπου να δείξουν το θεαμα το οποίο μαλλον ειναι η μισή χαρά .

Αυτό έκανα αναφορά σέ όλα τα βίντεο στο πλαίσιο κακοποίηση ζώου

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...