Jump to content

Κατασκευη ενυδρειου απο 3 ενυδρεια σε 1


Iakovospapag

Recommended Posts

Καλησπερα εγω 3 ενυδρεια απο fish spa που εκλεισε με ολοι τους την πρικα δουλεμενα 3 μηνες  τα ενυδρεια ειναι 60μακρος 40 υψος 40 φαρδος και 1ποντου τζαμι και λεω να τα κανω 1 το οποιο να μου βγει στο 180 μακρος η λιγο μικτροτερο αμα το κοψω για να εφαρμοζει σωστα στο επιπλο που θα φτιαξω λετε να εχω καποιο προβλημα ; 

Εκει που θα κολληθει το τζαμι για προστασια θα μπει και αλλο κοματι απο πανω..μονο στην προσοψη θα ειναι ενα ενιαιο τζαμι που θα ειναι απο την μερια που θα φαινεται το ενυδρειο η πισω μεροια θα ακουμπα σε τοιχο..

Αμα εχετε καμια ειδεα ή αμα υπραχει καποιο κομματι που πρεπει να προσεξω στο project μου θα ηθελα πολυ να το ακουσω.

 

Ευχαριστω πολυ 

Έγινε επεξεργασία - Iakovospapag
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ακριβως τι θελεις να κανεις. Να αφαιρεσεις τα πλαινα τζαμια και να ενωσεις και τα τρια μαζι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ακουγεται καλη ιδεα, για να μην εχεις μελλοντικα προβληματα μπορεις πολυ απλα να πας σε εναν τζαμα και να σου κοψει τζαμια σε διαστασεις που θες
και να τα κολλησεις με ενυδρειακη σιλικονη.
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους παραπανω κυριους....ισως ειμαι λιγο φοβιτσιαρης με κατι ''τετοια'', αλλά  θελω να κοιμάμαι ησυχα τα βραδια?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

Συμφωνω με τους παραπανω κυριους....ισως ειμαι λιγο φοβιτσιαρης με κατι ''τετοια'', αλλά  θελω να κοιμάμαι ησυχα τα βραδια?

Όσοι έχουν εμπειρία με ενυδρεία νομίζω πως σε καταλαβαίνουν  απόλυτα..!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος Parasxos έγραψε:

Όσοι έχουν εμπειρία με ενυδρεία νομίζω πως σε καταλαβαίνουν  απόλυτα..!

Πολυ εμπειρο δεν με λες (4 χρονια στο χομπυ)..... αλλα οταν ακους απο πραγματικα εμπειρους χομπιστες να σου λενε διαφορες ''δυσαρεστες'' καταστασεις που περασαν, καλο ειναι να τους ακους!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα θα ελεγα να μην το επιχειρησεις καν, αν ανοιξει θα γινει το ελα να δεις... που κανεις φυσικα δεν θελει κατι τετοιο και δεν το ευχεται ουτε στον χειροτερο του εχθρο...

Αλλα τωρα που το σκεφτομαι δεν ξερω και αν μπορει να γινει κατι τετοιο... στις γωνιες εχεις σκεφτει αν μπορει να κολλησει;
 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Εγω βασικα θα ελεγα να μην το επιχειρησεις καν, αν ανοιξει θα γινει το ελα να δεις... που κανεις φυσικα δεν θελει κατι τετοιο και δεν το ευχεται ουτε στον χειροτερο του εχθρο...
 

300 λιτρα νερο στο πατωμα, ουτε που θελω να το φανταστω...... εχω καποιους στο μυαλο μου που θα το ευχομουν αλλα δυστυχώς ειναι ασχετοι με το χομπυ μας:devil:

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος corto maltese έγραψε:

300 λιτρα νερο στο πατωμα, ουτε που θελω να το φανταστω...... εχω καποιους στο μυαλο μου που θα το ευχομουν αλλα δυστυχώς ειναι ασχετοι με το χομπυ μας:devil:

Εγω την επαθα παλιοτερα με ενα ποιο μικρο ενυδρειο που ανοιξε επειδη δεν παταγε καλα και εφαγα και τουμπα οπως πηγα γρηγορα να μαζεψω τον χαμο που εγινε.....?

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Mr.Angelos έγραψε:

Εγω την επαθα παλιοτερα με ενα ποιο μικρο ενυδρειο που ανοιξε επειδη δεν παταγε καλα και εφαγα και τουμπα οπως πηγα γρηγορα να μαζεψω τον χαμο που εγινε.....?

Σου ευχομαι ποτε ξανα.....εγω ακομα το σκεφτομαι για το 240αρι που πηρα μεταχειρισμένο (4 χρονια το ετρεχε ο προηγουμενος ) και  που δεν  το περασα με καινουργια σιλικονη. οπως θα επρεπε...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...