Jump to content

Tanganyika με μικρά λευκά σκουλήκια


Greg multi

Recommended Posts

Καλησπέρα σέ όλους, εδώ και ένα μήνα έχω μικρά λευκά σκουλήκάκια , έκανα έναν πολύ καλό καθαρισμό στην άμμο αλλά αυτά έχουν ξαναβγεί,  υπάρχει κάποιο φάρμακο πού θα μπορούσε να με απαλλάξει χωρίς να πάθουν τά ψάρια κάτι; Υ.Γ δεν θα ήθελα θεραπεία χαλκού.

IMG_20210216_191130.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Γρηγόρη.

Είναι nematodes.

Ταίζεις  πολύ λιγότερο κάνεις συχνές αλλαγές νερού με σκούπα βυθού .

Φάρμακο εξόντωσης το σκορδόζουμο. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μαρίνο, Το καλό είναι ότι όλο αυτό που μου λες να κάνω τα έχω ξεκινήσει ήδη .... Αυτό για το σκόορδόζουμο ομολογώ ότι δεν το ήξερα.... Θά ψάξω να δω πώς γίνεται και θα το κάνω !ξέρεις όλα αυτά τα προτιμώ περισσότερο από τα φάρμακα ,καθαρά και μόνο για την υγεία των ψαριών και για έναν πιο natural τρόπο...σε ευχαριστώ πάρα πολύ

Έγινε επεξεργασία - Greg multi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος marinos έγραψε:

 

Μαρίνο, έψαξα για σκορδόζουμο αλλά όλα τα άρθρα που διάβασα ήταν χρίση για προληπτικούς λόγους, σου είναι εύκολο να μου πεις πόσες σταγόνες βάζουμε ανά λίτρο ενυδρείου και κάθε πότε για την θεραπεία;

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος Greg multi έγραψε:

Μαρίνο, έψαξα για σκορδόζουμο αλλά όλα τα άρθρα που διάβασα ήταν χρίση για προληπτικούς λόγους, σου είναι εύκολο να μου πεις πόσες σταγόνες βάζουμε ανά λίτρο ενυδρείου και κάθε πότε για την θεραπεία;

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 17/2/2021 at 11:51 ΜΜ, το μέλος garganik έγραψε:

Ταΐζεις πολύ ?? Πρόσεχε γιατί συνήθως από το υπερβολικό τάισμα προέρχονται.

Ναι το γνωρίζω... Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές ήθελε να ταΐζει και ο γιος μου (3 ετών) και η τροφή έπεφτε μέσα στο νταμάρι εκεί όπου δεν φτάνει η σκούπα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...