Jump to content

Kribensis ζευγάρι;;;


george1280

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, 

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας αν είναι ζευγάρι;;; πρώτη κ δεύτερη φωτογραφία το ένα ψάρι κ τρίτη τέταρτη κ πεμπτη  φώτο το άλλο... Τα έχω σε ένα 60 λίτρο 

IMG_20210406_152522.jpg

IMG_20210406_152520.jpg

IMG_20210406_152140.jpg

IMG_20210406_160104.jpg

IMG_20210406_160102.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα ποτε Κριμπενσις για να σου πω, αλλα στο παρακατω προφιλ αναφερεται πως γινεται ο Διαχωρισμός του φύλλου......

 

Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα ειναι αρσενικα απο τα χαρακτηριστικά τους, αλλα επειδη ειναι καπως αχρωμα  και δεν εχω εμπειρια με τα Κριμπς περιμενε να μας το επιβεβαιώσει καποιος που τα ξερει.....

Link to comment
Share on other sites

Το προφίλ το παραπάνω το έχω διαβάσει κ εντοπίζω διαφορά σε αυτό που λέει για το ροζ χρώμα στην κοιλιά ότι τα θυληκα έχουν σε μεγαλύτερη επιφάνεια.... Έρχεται σε αντίθεση με βίντεο στο YouTube που αναφέρουν ότι τα αρσενικά έχουν μεγαλύτερη επιφάνεια ροζ έως κ κάτω από το κεφάλι. Στα δικά μου δεν εντοπίζω έντονα τα χαρακτηριστικά διάκρισης φύλου για αυτό θέλω βοήθεια μήπως κ βγάλουμε άκρη ??

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω κ άλλες δύο το ένα ψάρι κ το άλλο.... 

IMG_20210406_175334.jpg

IMG_20210406_175320.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος george1280 έγραψε:

Το προφίλ το παραπάνω το έχω διαβάσει κ εντοπίζω διαφορά σε αυτό που λέει για το ροζ χρώμα στην κοιλιά ότι τα θυληκα έχουν σε μεγαλύτερη επιφάνεια.... Έρχεται σε αντίθεση με βίντεο στο YouTube που αναφέρουν ότι τα αρσενικά έχουν μεγαλύτερη επιφάνεια ροζ έως κ κάτω από το κεφάλι. Στα δικά μου δεν εντοπίζω έντονα τα χαρακτηριστικά διάκρισης φύλου για αυτό θέλω βοήθεια μήπως κ βγάλουμε άκρη ??

Σε γενικες γραμμες τα θυληκα ειναι πιο χρυσαφενια ενω τα αρσενικα εχουν λιγοτερο χρωμα.....αλλά στη θεωρια ολα αυτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσα εκατοστα ειναι τα ψαρακια? Νομιζω οτι ειναι αρσενικο/θυληκο. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος Oresths_S έγραψε:

Ποσα εκατοστα ειναι τα ψαρακια? Νομιζω οτι ειναι αρσενικο/θυληκο. 

Εμένα πάλι αν δεν με γελούν τα μεσήλικα μάτια μου βλέπω σε όλες τις φωτογραφίες τα ραχιαία πτερύγια ότι είναι μυτερά . Άρα μάλλον είναι και τα δυο αρσενικά.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ευχαριστώ για τις προσπάθειες αναγνώρισης ?? περίπου 5 εκατοστά πρέπει να είναι. Είναι μικρά λογικά ακόμα ε; θα φτάσουν 8 με 10;

Link to comment
Share on other sites

100% αρσενικά και τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ευχαριστώ οπότε πρέπει να δώσω το ένα κ να πάρω θυληκο.... Να το βάλω ανταλλαγή λέτε στο φόρουμ μήπως θέλει κάποιος;;; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...