Jump to content

Πόσα m2 σπίτι έχετε ;


Πόσα m2 σπίτι έχετε ;  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Κοιτώντας το προφιλ μερικών μελών απο το forum παρατηρώ ότι διαθέτουν πάνω απο 2 και 3 ενυδρεία και αρκετών λίτρων μάλιστα.

Και αναρωτιέμαι πόσα m2 σπίτι διαθέτουν για να έχουν τόσα ενυδρεία.

Φηφίστε λοιπόν για να δούμε τελικά πόσα ενυδρεία χωράνε σε ένα μέσο ελληνικό σπίτι.

Μπορεί να βγεί και κανας καινούργιος κανόνας. Που ξέρετε

m2 σπιτιού x ενυδρεία = :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω(νοικιάζω) 138 τμ και έχω χώρο για πολλά ενυδρεία αλλά βλέπεις εκτός από τον παράγοντα χώρο υπάρχει και ο πιο βασικός και λέγετε γυναίκα :D άρα λοιπόν για την δική μου περίπτωση έχουμε 138 τμ σπίτι (χωρίς τις βεράντες) + γυναίκα = 2 ενυδρεία 200 και 230 λίτρων αντίστοιχα θαλασσινά :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μένω(νοικιάζω) 138 τμ  και έχω χώρο για πολλά ενυδρεία αλλά βλέπεις εκτός από τον παράγοντα χώρο υπάρχει και ο πιο βασικός και λέγετε γυναίκα  :D άρα λοιπόν για την δική μου περίπτωση έχουμε 138 τμ σπίτι (χωρίς  τις βεράντες) + γυναίκα = 2 ενυδρεία 200 και 230 λίτρων αντίστοιχα θαλασσινά :D  :D

10430[/snapback]

ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ.

130τμ+γυναίκα+ιγκουάνα=5 ενυδρεία

1x30 breeding pair kribensis

1x60 malawi cichlids

1x70 malawi cichlids raising fry tank

1x70 + 1x30sump (reef επιλογή της γυναίκας)

1χ120 (3 p. scalare + 6 catfish)

Link to comment
Share on other sites

1x70 + 1x30sump (reef επιλογή της γυναίκας)

Γι αυτό ειδικά...Όλοι το ίδιο λέμε... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

100 τμ χωρίς βεράντες + γυναίκα = 2 ενυδρεία

1 x 483lt + 110lt sump (βιοτοπικό Αμαζόνιος)

1 x 35lt (guppies)

Ομολογουμένως θα μπορούσε να μπει κάνα ακόμα, αλλά το παιδικό πρέπει να μείνει άθικτο μέχρι το παιδί :D Μετά που θα αρέσουν και στο παιδί τα ενυδρεία θα φτιάξουμε κι άλλο :D

Link to comment
Share on other sites

100τμ χωρίες βεράντα + άνδρας+ σκυλος (τώρα είναι διακοπές στη γιαγιά της )=4 ενυδρεία και 1 γυάλα

180λτ ζωοτόκα

20λτ betta

20lt για αναπαραγωγή ζωοτόκων

40λτ με betta και black moor (που θα μετακομίζουν σε λίγο καιρό σε 100λτ :D )

7λτ γυαλα με τον bettako μου

Σε μένα θα μπορούσε άνετα να μπει και ένα 3μετρο πισω απ τον καναπέ αλλά ο άνδρας μου μου είπε πως θα ξεχειμωνιάσουμε στο πάρκο :D

Link to comment
Share on other sites

180 τετρ. και φιλοξενει 2ενυδρεια 1 κοινωνικο 80λ. και ενα αμαζονιου 380λ.δεν βρισκονται ομως στο σπιτι μου αλλα στο μαγαζι.

οποτε 180τετρ.=2ενυδρεια

γιατι στο σπιτι χωραω μονο εγω καθως ειναι 60τετρ. και με την γκρινια της γυνιακας δεν περισσευει χωρος.......

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

160τμ + γυναίκα + 3 παιδιά = 3 ενυδρεία.

120lt κοινωνικό φυτεμένο

60lt κοινωνικό φυτεμένο

60lt με 1 χρυσόψαρο

Είναι στα σχέδια 1 3μετρο χτιστό που θα χωρίζει κουζίνα από καθιστικό, αλλά ακολουθώντας την χρυσή συνταγή, όσα χαλάω για τα ενυδρεία τόσα να χαλάω και για την σύζυγο, πρέπει να περιμένω να ξεχρεωθούν οι κάρτες για να δω προκοπή, άρα έχουμε αρκετόοοοοοοοοοοοο καιρό ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ακολουθώντας την χρυσή συνταγή, όσα χαλάω για τα ενυδρεία τόσα να χαλάω και για την σύζυγο,

10490[/snapback]

Aχ πόσο δίκιο έχεις τελικά όλοι τα ίδια προβλήματα έχουμε :D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψηφίζω Θοδωρή!!! Συγνώμη κύριοι αλλά όσοι ρίχνετε τις ευθύνες στις γυναίκες σας κάτι κάνετε λάθος ... διαβάστε και μαθαίνετε!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Παιδιά, εγώ μένω σε 58τμ και έχω 2 ενυδρεια : 220L + 54L . ;)

Φυσικά με πολύ μουρμούρα από την γυναίκα μου...

Τώρα σε ένα μήνα μετακομίζω σε 98τμ.

(το μόνο που θα αλλάξει είναι το 220L σε 300L.)

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας βρίσκω όλους λάθος :wacko: , εκτός από τον Ppap, που δεν αναφέρθηκε καν στην γυναίκα του.

Εξάλλου κύριοι στο χέρι σας είναι να τις πείσετε να ασχοληθούν και εκείνες με τα ενυδρεία (βλέπε το φωτεινό παράδειγμα του nkarvounis, που με έχει χώσει για τα καλά στην τρέλλα των ενυδρείων)

ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΨΗΣΤΗΡΙ!!!!

ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΩΡΑ!!!!!

;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εμένα αυτή που θα με πάρει ξέρει και τα παρελκόμενα ;) ...

.. τώρα διαβάζει για τους <<στωικούς φιλοσόφους >> της αρχαίας Ελλάδας …

.. θα χρειαστεί και μια επίσκεψη στο Θιβέτ … για να αποκτήσει νοοτροπία Γκάντι ..

ευτυχώς έχω 100 τετραγωνικά να κρυφτώ :thumbup: ..

Link to comment
Share on other sites

Για σιγά βρε παιδιά με τις γυναίκες στο χέρισας είναι να αγαπήσουν το hobby.

Aπ΄΄ότι βλέπω εγώ με το σύζυγο είμαστε η εξαίρεση.Του έβαλα εγώ την ιδέα που είχα απο μικρή και μετά τον άφησα...........ελεύθερο.

Αποτέλεσμα 200τμ σπίτι και 6 ενυδρεία και παιδί και σκύλος ;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

για την ακριβεια εγω εχω στην κατοχη μου 15 τ.μ γιατι στο υπολιπο σπιτι δεν μπορω να βαλω ενυδρειο γιατι η μαμα μου δεν μ'άφινει.αλλα που θα παει δεν θα γινω φυτιτης τοτε ολο το σπιτι θα ειναι γεματο ενυδρεια. τωρα εχω 1 60 λιτρα κοινονικο , 1 20 λιτρα, 1 2 λιτρα και μια γιαλα 5 λιτρα.οταν επισης φτιαχτει ενας αλλος χωρως για μενα (δωματιο) 30 τ.μ σκεφτομαι να βαλω 2 ενυδρεια των 120 λιτρων και 2 παπαγαλους(πουλια ενωω).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

240 τ.μ

εγω η μανα μου, ο αδερφος μου και η αδερφη μου. ουτε παιδια ουτε γυναικα ουτε τπτ :Ρ

ενα σκυλο , 1 καναρινι και 1 ενυδρειο 1300 λιτρα , 2 ενυδρεια 240 λιτρα , 1 ενυδρειο 150 λιτρα και ενα ενυδρειο 40 λιτρα .

Έγινε επεξεργασία - chriskousis
Link to comment
Share on other sites

Κοντα στα 90μ2 με μερικα καναρινια..2 ενυδρεια 120lt..τον Πακο..(ενα γκριφον..)και προσεχως ενα κουταβακι σαρπευ! :welcome::thumbup::thumbup: , Α! και μια 3 μελη ακομη οικογενεια!!

Ω ναι..χωραμε ολοι!! :thumbup::thumbup::(:thumbup::(

Link to comment
Share on other sites

90 τ.μ. σπίτι και 100 τ.μ. βεράντα..

Και μόλις ένα ενυδρείο.. ¨:welcome::(:thumbup::(:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

150 t.m me mama ,aderfi .ixa 550 litra ospou thimose i mana mou ki to efige alla exo alla pou ine:1oo litra 1,96 litra 1,1 60 litra ki ena 80 mazi me ena hamster to opio tou milas ki kani kolpa oso ki an akougete apisteuto p.x ela edo ki skarfaloni to kloubi na bgi apo pano

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

100 τετραγωνικά, 1 ενυδρείο, 1 γυναίκα, 1 παιδί,και 1 καναρίνι.

Σκέφτομαι ενα απο τα παραπάνω νούμερα να γίνει 2.

Το θέμα είναι ποιό? :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εγω 135 τ.μ με αδερφο , μαμα και μπαμπα και 4 ενυδρεια.

Link to comment
Share on other sites

δε παιζουν ρολο τα τετραγωνικα.τα ενυδρεια ειναι οπως λεμε--1000 καλοι χωρανε παντου!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

100 τετραγωνικά, 1 ενυδρείο, 1 γυναίκα, 1 παιδί,και 1 καναρίνι.

Σκέφτομαι ενα απο τα παραπάνω νούμερα να γίνει 2.

Το θέμα είναι ποιό? :thumbup:

πρωτα το παιδι και μετα το ενυδρειο για να εχει και κατι προσωπικο να ασχολειτε το πιτσιρικι στην αναπτυξη του.παιδι χωρις ενυδρειο ειναι ενυδρειο χωρις ψαρια!! :):band:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...