Jump to content

Λευκά σκουλικια σαν κάμπιες...


Recommended Posts

Καλησπέρα,

το 240 lt ενυδρειο μου τρεχει 6 ημέρες και έχει μέσα 5 καρδιναλιους και 6-7 ανουμπιες.

Το πρόβλημα είναι ότι με το που μπήκαν τα φυτα, παρατήρησα δυο σκουλήκια σαν κάμπιες, τα οποία δεν μπορούσαν να καλυμπήσουν αλλά συμπεριφερόντουσαν ακριβώς σαν κάμπιες.

Αυτα ήταν συνέχεια πάνω στα φυτά.

Εχετε ιδεα τι μπορεί να είναι αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρόκειται για νύμφες κάποιου εντόμου??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το 240 lt ενυδρειο μου τρεχει 6 ημέρες και έχει μέσα 5 καρδιναλιους και 6-7 ανουμπιες.

Το πρόβλημα είναι ότι με το που μπήκαν τα φυτα, παρατήρησα δυο σκουλήκια σαν κάμπιες, τα οποία δεν μπορούσαν να καλυμπήσουν αλλά συμπεριφερόντουσαν ακριβώς σαν κάμπιες.

Αυτα ήταν συνέχεια πάνω στα φυτά.

Εχετε ιδεα τι μπορεί να είναι αυτά?

Απλά βγάλτα για να μην έχεις προβλήματα... Δεν ξέρω τί μπορεί να είναι αλλά μπορεί να μην είναι καλό για τα ψαράκια σου και για την υγεία του ενυδρείου σου.

Εγώ στη θέση σου θα τα κρατούσα σε έναν άλλον χώρο (πιθανόν μια γυάλα με αεραντλία) μαζί με μία ανούμπια, για να δω την εξέληξή τους.

Link to comment
Share on other sites

Απλά βγάλτα για να μην έχεις προβλήματα... Δεν ξέρω τί μπορεί να είναι αλλά μπορεί να μην είναι καλό για τα ψαράκια σου και για την υγεία του ενυδρείου σου.

Εγώ στη θέση σου θα τα κρατούσα σε έναν άλλον χώρο (πιθανόν μια γυάλα με αεραντλία) μαζί με μία ανούμπια, για να δω την εξέληξή τους.

Storm εάν δεν κάνω λάθος εσύ δεν είσε με τις "περίεργες" επισκέψεις στο ενυδρείο σου; Λες ο φίλος μας εδώ να ανακαλύψει τίποτα πιο τρομακτικό από λιβελούλα; :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...