Jump to content

αρρωστο σαρκοφυτο???


Recommended Posts

κατα περιοδους τα σαρκοφυτα κλεινουν για μερικες μερες.

προσεχε να εχει καλο ρευμα νερου, αλλα να μην τον χτηπαει :unsure:

Ποσο καιρο τον εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

Το εχω εναν μηνα και δεκα μερες.Εχει αλλαξει χρωμα σε καποια σημεια και εχει γινει μπεζ.και σημερα δεν ανοιξε...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπε και η Ναταλία τα σαρκοφυτα κάνουν ένα κύκλο μερικών ημερών κλειστά.

Μια φορά το δικό μου έμεινε 15 ημέρες κλειστό.

Εγώ νομίζω είναι νωρίς ν΄’ ανησυχείς,……………

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να του αλλάξεις θέση. Τόσο ψηλά το είχες και πριν και σου άνοιγε; Έκανες κάποια αλλαγή τελευταία; (φώτα κυκλοφορητές) Μήπως το στρεσάρει κάποιο ζωντανό;

Link to comment
Share on other sites

Εκει το ειχα και ανοιγε μια χαρα.Δεν εχει γινει καμια αλλαγη.Τα κλοουν πανε και το πειραζουν.Σημερα σαν ανοιξε ενα μικρο μερος.Αλλα ο κορμος του εχει αδυνατισει και εχει αλλαξει χρωμα σε καποια σημεια.Μαλλον ειναι δυσκολο να του αλλαξω θεση γιατι ειναι αρκετα μεγαλο...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα τωρα ειναι κλειστο...ετσι κανουν και μετα ξαναβγαινουν οι πολυποδες.

αν γυαλιζει πολυ...ειναι το δερμα που σε λιγο θα αλλαξει και συνηθως φταιει ο πολυ φωτισμος..οποτε και εγω το ειχα αλλαξει θεση πιο χαμηλα και πιο μακρια απο τα metal halides ή το φως να πεφτει διαγωνια.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα ψηλα...αλλα δεν εχω αλλη θεση :unsure: Σημερα οντως γυαλιζε το πρωι και ειχε ανοιξει λιγο.Το απογευμα που γυρισα ειχε ανοιξει σε ολο το σωμα αλλα οχι τελειως.Λετε να το αφησω ως εχει και να δω την πορεια του ?

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι ειναι αρκετα ψηλα...αλλα δεν εχω αλλη θεση :unsure: Σημερα οντως γυαλιζε το πρωι και ειχε ανοιξει λιγο.Το απογευμα που γυρισα ειχε ανοιξει σε ολο το σωμα αλλα οχι τελειως.Λετε να το αφησω ως εχει και να δω την πορεια του ?

Θα έλεγα ναι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...