Jump to content

ξυλο + λαμπες..


angie1988

Recommended Posts

παιδια.. πηρα ενα ξυλαρακι για το ενυδρειο μου, ενς το επλυνα σχολαστηκα κ το εβρασα κιολας συνεχιζει να μου κιτρινιζει το νερο του ενυδρειου μου.. δε ξερω τι αλλο να κανω δυστιχως κ επισης δε ξερω κατα ποσο ειναι επικυνδινο αυτο το νερο παρολο που φιλτραρετε για τα ψαρακια μου, επισης το ξυλο παροτι το τριβω με σφουγγαρι μετα απο 4 μερες εβγαλε κατι "μπλιαχ ασπροδιαφανο" ( δε ξερω πως να το ονομασω ) πανω του..

επισης, της λαμπες του ενυδρειου μου (2x11w) το βραδυ να τις σβηνω ή να τις αφηνω αναμενες? ενοχλουντε τα ψαρακια?

Link to comment
Share on other sites

8ωρος συνεχομενος φωτισμος και οχι νυχτερινες ωρες.

τι ψαρακια εχεις..?

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό για την κιτρινίλα, είναι χρήσιμη για τα ψάρια: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=288275

Όσο για την μπλιάχ γλίτσα :rolleyes: είναι φυτικός μύκητας και δεν πειράζει τα ψάρια, καλύτερα να το αφήσεις να φύγει μόνο του, δεν θα πάρει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια.. εχω δυο κοι προς το παρον μικρουλακια...

αν εχεις ξυλα σε ψαρια κρυου νερου να ξερεις οτι δεν ειναι και το καλυτερο.τα ξυλα μαλακωνουν το νερο.

κοι σε 30 λιτρα....?????

δεν βαζουμε αγαπητη φιλη κοι σε ενυδρεια,πολυ περισσοτερο σε 30 μονο λιτρα!!!!!!!

τα κοι κατασκευαστηκαν για να τα βλεπουμε απο πανω και να κολυμπουνε σε λιμνες και οχι σεγυαλες η ενυδρεια.

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε το ενυδρειο μου ειναι 100 λιτρα απλα δεν εχω ενημερωσει το προφιλ μου:rolleyes: επισης για το μεγεθος τον κοι ειναι υπεριδανικο προς το παρον κ επαιτε κ τεχνιτη λιμνουλα στον κηπο το καλοκαιρι...

παρολα αυτα, το κιτρινο νερο δειχνει καπως ασχημο...

Link to comment
Share on other sites

Αφού θα πάνε σε λιμνούλα το καλοκαίρι καλύτερα βγάλε τα ξύλα που έτσι κι αλλιώς θα βγάζουν κιτρινίλα μέχρι τότε και βάλε μερικές όμορφες πέτρες που θα αφήνουν και περισσότερο χώρο για κολύμπι στα ψαράκια... να συνηθίζουν και την άπλα που τα περιμένει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...