Jump to content

ειναι καλα τα προιοντα?


kostas disc

Recommended Posts

καλημερα σας σε γνωστο μαγαζι μου προτεινανε για kh και ca τα προιοντα της http://www.coral-shop.com/login_ok.php ,ειναι αξιοπιστα???ο λογος που θελω να αλλαξω εταιρια ειναι γιατι θελω να κραταω το kh 8 και θελωκαθε μερα 20 ML!!Και για ca 10 ml seachem...περημενω γνωμες :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας σε γνωστο μαγαζι μου προτεινανε για kh και ca τα προιοντα της http://www.coral-shop.com/login_ok.php ,ειναι αξιοπιστα???ο λογος που θελω να αλλαξω εταιρια ειναι γιατι θελω να κραταω το kh 8 και θελωκαθε μερα 20 ML!!Και για ca 10 ml seachem...περημενω γνωμες :bowdown:

Δεν τα έχω χρησιμοποίηση ποτέ φίλε μου , αλλά έχω ακούσει καλά λόγια , όλα τα σκευάσματα –συμπληρώματα σε kh και ca λίγο πολύ την ίδια δουλειά κάνουν , το μόνο που αλλάζει είναι η δοσολογία , μην αλλάζεις εύκολα την ρουτίνα του ενυδρείου σου είναι πολλή σοβαρό κομμάτι . :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας σε γνωστο μαγαζι μου προτεινανε για kh και ca τα προιοντα της http://www.coral-shop.com/login_ok.php ,ειναι αξιοπιστα???ο λογος που θελω να αλλαξω εταιρια ειναι γιατι θελω να κραταω το kh 8 και θελωκαθε μερα 20 ML!!Και για ca 10 ml seachem...περημενω γνωμες :bowdown:

να βάλεις ριάκτορα το συντομότερο... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αποτι εχω δοκιμασει,ασχετως εταιριας,εχω τα καλυτερα αποτελεσματα με σκευασματα σε σκονη.Πιο συμπηκνομενα και πιο οικονομικα.

Τιποτα δεν ειναι βεβαια σαν εναν reactor,αν και μεχρι να το ρυθμισεις θελει πολυ υπομονη

Link to comment
Share on other sites

reactor σε 150 λιτρα???????

αν ο μονος λογος που θες να κανεις την αλλαγη ειναι η οικονομια , καλητερα να μην την κανεις , αν παλη θες να πας σε ριακτορα θα ειναι καλητερο , το θεωρο παντως υπερβολικο στα 130 λιτρα.

Link to comment
Share on other sites

αν ο μονος λογος που θες να κανεις την αλλαγη ειναι η οικονομια , καλητερα να μην την κανεις , αν παλη θες να πας σε ριακτορα θα ειναι καλητερο , το θεωρο παντως υπερβολικο στα 130 λιτρα.

ποια οικονομια φιλε μου........απλα προσπαθω να βρω κατι που να μην χρειαζετε καθε μερα....υποψην περημενω και το δευτερο παιδακι :bowdown: οποτε κατι πρεπει να κανω...

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλίσαντες, ο ριάκτοροας είναι η πιο "σταθερή" επιλογή, αλλά για να δουλεύει σωστά κοστίζει (pH controler), που σημαίνει απόσβεση 2-3 χρόνια... έχεις υπόψη ακόμα ότι δεν σημαίνει ότι ξεμπερδεύεις με ζουμιά-σκόνες, απλώς συμπληρώνεις πολύ πιο αραιά και αν. Θεωρώ επίσης οικονομική τρύπα τα ζουμιά, σε σχέση με τις σκόνες, οι οποίες όμως θέλουν μεγαλύτερη προσοχή στη δοσολογία.

Link to comment
Share on other sites

να βάλεις ριάκτορα το συντομότερο... :bowdown:

+1 :bowdown:

προχθες πηγα σε γνωστο ο οποιος εχει θεμα με το μαγνησιο και με τα προαναφερθεντα προιοντα δν μπορει να σηκωσει τις τιμες.....

του βγηκαν ψιλοσκαρτα....

εγω προσωπικα δεν τα εχω χρησιμοποιησει.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...