Jump to content

κατι καλο παει να γινει....


antonis t83

Recommended Posts

εδω κ αρκετο καιρο βρισκεται στην κατοχη μου ενα 2 μετρο elite 700 περιπου λιτρων κ επιτελους βρηκα μερος να το στησω!! ετσι λεω δηλαδη...

βασικα δεν ηξερα τι ακριβως ψαρια ηθελα να βαλω μεσα κ τωρα νομιζω πως εχω καταληξει....

ειναι πιο πιθανο απο ποτε να βρουμε επιτελους pygocentrus caribe!! εν αναμονη των εξελιξεων , θα σας ενημερωσω...

post-6112-1273854298_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Αντωνη :)

Μου αρεσουν τα κλαδια οπως τα εχεις βαλει και κρεμονται :)

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο Αντωνη :)

Μου αρεσουν τα κλαδια οπως τα εχεις βαλει και κρεμονται :)

μηπως πρεπει να γινω ντεκορατερ? :)

οταν θα μπει το νερο ελπιζω να καταφερω να τα κρατησω στα ιδια σημεια. περιμενω κ μερικα ακομα!

υ.γ. να πω ενα ευχαριστω στον φιλο που μου εδωσε τα ξυλα!

το set up ειναι αφιερωμενο σε αυτον, αλλα δεν θα πω το ονομα του γιατι θα πεσει πολυ ζητηση για τετοια ξυλα κ δεν θα προλαβαινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα ερθω απο εκει μια βολτα επιτελους....... Μπραβο Αντωνη!! Πολυ καλο στησημο... αν και νομιζω οτι 700 λιτρα θα χαραμιστουν στα caribe...

Για σκεψου μηπως κανεις κατι καλο με τον Λυκο και κανενα αλλο τετοιο τερας.... :)

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα ερθω απο εκει μια βολτα επιτελους....... Μπραβο Αντωνη!! Πολυ καλο στησημο... αν και νομιζω οτι 700 λιτρα θα χαραμιστουν στα caribe...

Για σκεψου μηπως κανεις κατι καλο με τον Λυκο και κανενα αλλο τετοιο τερας.... :)

τα caribe μην χαραμιστουν στο 700λιτρο φοβαμαι!

κ να φανταστειτε πως τα ξυλα τα εβαλα ετσι τυχαια μεσα σε λιγοτερο απο 5 λεπτα...

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη ωραίο το στήσιμο :) με την άμμο πιστεύω να γίνει ομορφότερο!!!!Μην μας βάζεις πρίζες με τα caribe και θα με κάνεις να κάνω και άλλο ενυδρείο στο σπίτι......και μετά ποιος ακούει την Μαρία :)

Link to comment
Share on other sites

τα caribe μην χαραμιστουν στο 700λιτρο φοβαμαι!

:):):rasp::thumbup:

Για δες μηπως βαλεις κανα καλο γατοψαρο, και βρεις κανα λυκο ακομα να κανεις τρελο ενυδρειο... :)

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

τα caribe μην χαραμιστουν στο 700λιτρο φοβαμαι!

ωχχχχ...μου μυριζεται πολυμελες κοπαδιιιιιι!!!!!!!!!!!!!! :):):):rasp:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup::hysterical::hysterical::hysterical:

Για δες μηπως βαλεις κανα καλο γατοψαρο, και βρεις κανα λυκο ακομα να κανεις τρελο ενυδρειο... :rasp:

Ρε Στάθη ο άνθρωπος είναι θηρευτής δεν θέλουμε γατόψαρα......άσε να δει και κανένα Caribe το μάτι μας :):):)

Link to comment
Share on other sites

Ρε Στάθη ο άνθρωπος είναι θηρευτής δεν θέλουμε γατόψαρα......άσε να δει και κανένα Caribe το μάτι μας :):):)

Γατοψαρα...... που δεν ειναι καθολου θυρευτες...... :rasp::thumbup::hysterical:

πχ

http://www.aquascapeonline.com/aquatic-liv...grinus-catfish/

για σκεψου αυτο με τον λυκο και κανα knife fish.....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ψαράκι που προτείνεις εγώ του είχα πει για κανένα African pike αλλά ο άνθρωπος είναι πιρανχόβιος μέχρι το κόκκαλο :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν ωραια ψαρια αλλα τα μεγεθη ξεφευγουν υπερβολικα, εκτος οτι ειναι κ δυσευρετα.

ας μην το ματιασουμε με τα caribe, ειμαι αρκετα αισιοδοξος.

ασπρη αμμος, μαυρο backround κ θα εχουμε τρελα γουστα :)

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

παιδια δειτε απαιχτα βιντεο εν ωρα φαγητου!!!!!!

θα την ψωνισω αν δεν τα αποκτησω!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο και επισημα!

:)

...εγω την προταση μου την εχω κανει...αλλα ο καθενας εχει τη δικη του αρρωστια και ειναι απολυτως σεβαστη! :)

Σου ευχομαι να βρεις αυτο που ψαχνεις και σε καταλαβαινω απολυτυτα τι περνας για να τα καταφερεις...!! :)

Τελικα τα πιο ωραια στησιματα ειναι αυτα που γινονται γρηγορα και οπως να 'ναι! :rasp::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

αντε με το καλο αντωνη το στησιμο του καινουργιου σου ενυδρειου...τωρα που εφερε και caribe o amazon exotic ποιος τη χαρη σου...μακαρι να ειχα και εγω χωρο και θα εστηνα ενα ενυδρειο με caribe...!Προς το παρον επειγει ο rhom.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη οσο βλεπω το ενυδρειο τοσο δεν θελω να δω πιρανχας εκει!

Μη το κανεις ρε φιλε....ειχες πιρανχας....τωρα θελεις πιρανχας με πιο εντονο χρωμα!!!(αντικειμενικα :rasp: )

Ειναι σαν να ειχες ενα αυτοκινητο συγκεκριμενης μαρκας, και να ξαναπερνεις το ιδιο σε αλλο χρωμα!!!!....τοσο αρρωστος πια??? :)

Οπως ειπε και ο Σταθης μερικα γατοψαρα, κακος ανηκουν στα γατοψαρα γιατι ειναι θηρευτες...σκεψου το!!!

Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει αυτο που ποσταρες και αν βρεθει θα εχει ενα μηνιατικο!

Κανενα σαλαχι?

Γολιαθ?

Μαχαιροψαρο?

snakehead?

ΑΡΑΟΥΑΝΑ?????? :)

:)

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη οσο βλεπω το ενυδρειο τοσο δεν θελω να δω πιρανχας εκει!

Μη το κανεις ρε φιλε....ειχες πιρανχας....τωρα θελεις πιρανχας με πιο εντονο χρωμα!!!(αντικειμενικα :hysterical: )

Ειναι σαν να ειχες ενα αυτοκινητο συγκεκριμενης μαρκας, και να ξαναπερνεις το ιδιο σε αλλο χρωμα!!!!....τοσο αρρωστος πια??? :hysterical:

Οπως ειπε και ο Σταθης μερικα γατοψαρα, κακος ανηκουν στα γατοψαρα γιατι ειναι θηρευτες...σκεψου το!!!

Αν και δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει αυτο που ποσταρες και αν βρεθει θα εχει ενα μηνιατικο!

Κανενα σαλαχι?

Γολιαθ?

Μαχαιροψαρο?

snakehead?

ΑΡΑΟΥΑΝΑ?????? :wacko:

:wacko:

;):thumbup::hysterical::buttrock::buttrock::wacko:

Εγω του εχω και ετοιμη συνθεση.... :wacko::wacko::hysterical:

Για αρουανα δεν το συζητω πολυ λιγα τα λιτρα... αλλα για μαχεροψαρο και κανα τρελο γατοψαρο μαζι με το λυκο θα ηταν τελεια....

Και για το Merodontotus Tigrinus, που ειπα το μεγηστο μεγεθος που μπορει να παρει ειναι 50 - 60 εκατοστα... :hysterical:

Έγινε επεξεργασία - Sta8hs000
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά..

Αντώνη πιστεύω σε ΄σένα και σε αυτό που πας να κάνεις!

Μην τους ακούς!!! ;)

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

μην επηρεαζεται τον ασθενη :buttrock: ΒΑΛΕ ΤΑ CARIBE ;):thumbup::hysterical::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

caribe caribe caribe αντε να τρελαθουμε!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη καλορίζικο ρε φίλε!!!

καλογέμιστο το τέρας!!!

πάντως επειδή το συγκεκριμένο έχει φιλοξενίσει στο παρελθόν και κιχλίδες αμερικής και φρακτοκέφαλο ήταν πολύ όμορφο.

μετά είχε φιλοξενίσει 10 red belies και το μόνο που δε μου άρεσε είναι ότι επειδή είναι οβαλ το τζάμι δε μπορούσα να καταλάβω το μεγεθος των ψαριών.

αντε φίλε καλογέμιστο και να το χαρεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...