Jump to content

Πριν 9 χρονια


Recommended Posts

Eδώ δέν θυμόμαστε

ή
ή .........

Και θα θυμόμαστε αυτό;;;

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Εχει δικαιο ο Costas21. Εδω εχουμε ξεχασει την δικη μας ιστορια και θα ασχολουμαστε με τρομοκρατες???

Link to comment
Share on other sites

Eδώ δέν θυμόμαστε

ή
ή .........

Και θα θυμόμαστε αυτό;;;

:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να εχετε δικιο αλλα εγω δεν το εκανα με κακη διαθεση...και δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν προς θεου!!!

απλα οπου κι αν μπηκα σημερα στο ιντερνετ γινοταν αναφορα για το συγκεκριμενο θεμα...και ετσι και το εβαλα...

τωρα γι αυτα που μου λες συνομε εχεις δικιο και τα σεβομαι....τελος.-

θα παρακαλουσα τους mod αν θεωρουν το post οτι μπορει να προκαλεσει το παραμικρο να διαγραφτει αμεσως.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να εχετε δικιο αλλα εγω δεν το εκανα με κακη διαθεση...και δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν προς θεου!!!

απλα οπου κι αν μπηκα σημερα στο ιντερνετ γινοταν αναφορα για το συγκεκριμενο θεμα...και ετσι και το εβαλα...

τωρα γι αυτα που μου λες συνομε εχεις δικιο και τα σεβομαι....τελος.-

θα παρακαλουσα τους mod αν θεωρουν το post οτι μπορει να προκαλεσει το παραμικρο να διαγραφτει αμεσως.Ευχαριστω.

Δεν υπάρχει κάποιο ποστ που να προσβάλει κάποιον,κουβέντα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

θα παρακαλουσα τους mod αν θεωρουν το post οτι μπορει να προκαλεσει το παραμικρο να διαγραφτει αμεσως.Ευχαριστω.

Το αν μπορεί να προκαλέσει το παραμικρό δεν εξαρτάται από από τους mod αλλά από τους συμμετάσχοντες στη κουβέντα :)

Και μη ξεχνάτε και αυτό http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=47311

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει να εχετε δικιο αλλα εγω δεν το εκανα με κακη διαθεση...και δεν ηθελα να προσβαλω κανεναν προς θεου!!!

απλα οπου κι αν μπηκα σημερα στο ιντερνετ γινοταν αναφορα για το συγκεκριμενο θεμα...και ετσι και το εβαλα...

τωρα γι αυτα που μου λες συνομε εχεις δικιο και τα σεβομαι....τελος.-

θα παρακαλουσα τους mod αν θεωρουν το post οτι μπορει να προκαλεσει το παραμικρο να διαγραφτει αμεσως.Ευχαριστω.

Συγνώμη άν ήμουν λίγο απότομος και κοφτός στο post μου σε καμία περίπτωση δέν υπενισόμουν κάτι για σένα και σε καμία περίπτωση δέν είχα εσένα ώς ''στόχο''...απλά έχω βαρεθεί τα Αμερικανάκια που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος γυρίζει γύρο απο το σημείο ''0'' και όλοι πρέπει να μιλάμε για αυτό λές και είναι το κοσμοιστορικό γεγονός των τελευταίων αιώνων.

Και για να μήν μιλήσω πάλι για την Ελλάδα την Κύπρο ή κάθετί που μας αφορά σάν έθνος...γιατί να θυμώμαστε την 11η Σεπτεμβρίου; ποιός θυμάτε τα θύματα του Βιετνάμ; ποιός θυμάται τα θύματα της Βοσνίας ποιός θυμάτε τα θύματα του Ιράκ, του Ιράν, του ψυχρού πολέμου, των Κουρδων, των Αφγανών και χιλιάδων ακόμα άλλων που η ΝΟΜΙΜΗ τρομοκρατία των Αμερικανών έχει θάψει;;;Άμα κάνεις μία πρόχειρη αναζήτηση στο google για θύματα των αμερικανικών επιδρομών σε όλα αυτά που σου αναφέρω θα δείς τα απίστευτα...

Η αναφορά η δική μου είναι για να μήν ξεχνάμε... και όχι δέν είμαι μονόχνωτος και δέν γυρίζω μόνο γύρο απο την δική μας ιστορία αλλά σε αυτούς τους ντόπιους ή ξένους που προσπαθούν με την υπόλοιπη ιστορία να με κάνουν να ξεχάσω την δική μου.

Κουβέντα κάνουμε, μπορεί να είναι σε λίγο έντονο ύφος αλλά έτσι έχει ενδιαφέρων και νοστιμάδα,αρκεί να μήν περνάμε τα όρια που χρίζουν τον καθένα απο μάς σάν προσωπικότητα.

Έγινε επεξεργασία - costas21
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη άν ήμουν λίγο απότομος και κοφτός στο post μου σε καμία περίπτωση δέν υπενισόμουν κάτι για σένα και σε καμία περίπτωση δέν είχα εσένα ώς ''στόχο''...απλά έχω βαρεθεί τα Αμερικανάκια που νομίζουν ότι όλος ο κόσμος γυρίζει γύρο απο το σημείο ''0'' και όλοι πρέπει να μιλάμε για αυτό λές και είναι το κοσμοιστορικό γεγονός των τελευταίων αιώνων.

Και για να μήν μιλήσω πάλι για την Ελλάδα την Κύπρο ή κάθετί που μας αφορά σάν έθνος...γιατί να θυμώμαστε την 11η Σεπτεμβρίου; ποιός θυμάτε τα θύματα του Βιετνάμ; ποιός θυμάται τα θύματα της Βοσνίας ποιός θυμάτε τα θύματα του Ιράκ, του Ιράν, του ψυχρού πολέμου, των Κουρδων, των Αφγανών και χιλιάδων ακόμα άλλων που η ΝΟΜΙΜΗ τρομοκρατία των Αμερικανών έχει θάψει;;;Άμα κάνεις μία πρόχειρη αναζήτηση στο google για θύματα των αμερικανικών επιδρομών σε όλα αυτά που σου αναφέρω θα δείς τα απίστευτα...

Η αναφορά η δική μου είναι για να μήν ξεχνάμε... και όχι δέν είμαι μονόχνωτος και δέν γυρίζω μόνο γύρο απο την δική μας ιστορία αλλά σε αυτούς τους ντόπιους ή ξένους που προσπαθούν με την υπόλοιπη ιστορία να με κάνουν να ξεχάσω την δική μου.

Κουβέντα κάνουμε, μπορεί να είναι σε λίγο έντονο ύφος αλλά έτσι έχει ενδιαφέρων και νοστιμάδα,αρκεί να μήν περνάμε τα όρια που χρίζουν τον καθένα απο μάς σάν προσωπικότητα.

Συμφωνω και προσθετο Λαος που ξεχναει την ιστορια του παυει να υπαρχει

Link to comment
Share on other sites

Eδώ δέν θυμόμαστε

ή
ή .........

Και θα θυμόμαστε αυτό;;;

φιλε μου σε παω με χιλια :)και δεν κανω διακρηση με τον φιλο που δημιουργησε το θεμα :)

Έγινε επεξεργασία - giorginakos
Link to comment
Share on other sites

Και για να μήν μιλήσω πάλι για την Ελλάδα την Κύπρο ή κάθετί που μας αφορά σάν έθνος...γιατί να θυμώμαστε την 11η Σεπτεμβρίου; ποιός θυμάτε τα θύματα του Βιετνάμ; ποιός θυμάται τα θύματα της Βοσνίας ποιός θυμάτε τα θύματα του Ιράκ, του Ιράν, του ψυχρού πολέμου, των Κουρδων, των Αφγανών και χιλιάδων ακόμα άλλων που η ΝΟΜΙΜΗ τρομοκρατία των Αμερικανών έχει θάψει;;;Άμα κάνεις μία πρόχειρη αναζήτηση στο google για θύματα των αμερικανικών επιδρομών σε όλα αυτά που σου αναφέρω θα δείς τα απίστευτα...

Οι επιζήσαντες Ναζι καταδικάστικαν για εγκλήματα πολέμου σε θάνατο. Οι Αμερικάνοι που έριξαν δυο πυρινικές εξολοθρεύντας δυο ολόκληρες πόλεις και μολύνοντάς το περιβάλλον για πολλα ακόμα χρόνια για να δουν τα αποτελέσματά της για πιο πράγμα δικάστικαν;

Πληροφοριακά: Οι Αμερικάνοι δεν έχασαν καμία μαχη στον Ειρινικό. Μπορεί να δυσκολεύτικαν σε ορισμένα σημεία αλλα δεν έχασαν πρακτικα μαχη. Οι Ιαπωνες θα παραδίνονταν ούτωςή αλλως.

Οι αμερικανοί ειχαν μερικές εκατοντάδες νεκρούς σε μια μερα. Οι κατοικοι της Μεσης Ανατολής εχουν μερικές εκατοντάδες ΚΑΘΕ μερα. Στις ειδήσεις ακούς "5 αμερικανοί στρατιώτες σκοτώθηκαν απο αντάρτες". Ποτέ δεν ακούς "5 αμερικανοί στρατιώτες σκοτωσαν 20 αντάρτες". (Αντάρτες απέναντι στο κατεστημένο που έχει εδρεωθεί με την υποστίριξη των Αμερικανών).

Και αυτα είναι πολύ λίγα.

Στον Δευτερο Παγκόσμιο οι Ρωσοι έφευγαν με το εκατομμύριο. Οι Αμερικάνοι έχασαν μερικές χιλιάδες και το παίζουν θύματα του πολέμου καθώς και ήρωες.... Οι Ρωσοι ούτε που έχουν ακούσει τίποτα.

Παλαιότερα στο σχολείο ενας καθηγητής μας είχε παρουσιάσει ενα διάγραμμα στο οποίο φαινόταν οι πολεμοι της Αμερικής. Ουστιαστικά ήταν ένας κάθε δεκαετια. Υστερα μας παρουσίασε ένα διαγραμμα της Οικονομίας της Αμερικής. Μετα μας βοηθησε να κάνουμε τον παραλληλισμό: καθε δεκα χρόνια παρατηρούταν ύφεση στην Οικονομία της Αμερικής και καθε δέκα χρόνια εμφανιζόταν κάποιος τρομοκράτης που έπρεπε να παταχθεί.

Επίσης κάθε πολεμος κρατησε 10-11 χρονια. αν το σκεφτείται και αυτος τοσο θα κρατησει. (λενε πως το 2013 θα εχουν αποσυρθεί όλα τα στρατευματα).

Το συμβαν αυτό δημιρουργεί σε μενα εκ των υστέρων ανάμεικτα συναισθήματα. Απο την μία λυπάμαι για τον καθε απλό ανθρωπο που έχασε την ζωή του, απο την άλλη ήταν ένα ηχηρό μύνημα προς την Αμερική πως δεν είναι απόρθητη. αν το καλοσκεφτείται είναι η μόνη ενέργεια πολέμου που εχει συμβει στην αμερική εδω και πάνω απο εναν αιώνα. ακομα και η επίθεση των Ιαπώνων στο Περλ Χαρμπορ εγινε στην Χαβάη, που θεωρείται αμερικάνικη. Και οι Γροιλανδία όμως θεωρείται Ολλανδικη....

Έγινε επεξεργασία - tsoum
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...