Jump to content

20 λιτρα θαλλασινο


Savou

Recommended Posts

φιλοι θαλλασινοι θελω να κανω μια ερωτηση..σιμφερει να κανω το 20 λιτρο μου που τωρα ειναι γλικου νερου θαλλασινο..δεν μπορω με τιποτα να παρω αλλο ενυδρειο..μπορει να μπει κατι σε ψαρακι εστω και ενα...αλλα μου αρεσει παρα πολυ τα μανιταρια και ολα αυτα που διμιουργουνται..!!

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι, ξεχνα το...

Ειναι παρα πολύ δυσκολο να κρατησεις 20λτ θαλασσινο και απαιτει παρα πολλες γνωσεις ακομα και για αυτο το μανιταρακι που λες.

Εφοσον λες οτι δεν μπορεις να πας σε μεγαλυτερο, καλυτερα κατσε με το γλυκου νερου που ειναι και πολύ χαμηλοτερων απαιτησεων.

;)

Έγινε επεξεργασία - giannispass
Link to comment
Share on other sites

α οκ ..απλα ειδα εναν φιλο που ειχε φτειαξει στα 10 λιτρα και ειπα μηπος μπορω...!!!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και μπορείς, μην παρεξηγηθουν τα γραφωμενα μου.

Αυτο που ειπα ειναι οτι ειναι παρα πολύ δυσκολο, να κρατησεις σταθερες συνθηκες σε 20λτ.

Και φυσικα απαιτει πολύ καλες γνωσεις και δεν προτεινετε γαι καποιον αρχαριο.

Αν φυσικα το θελεις....

Link to comment
Share on other sites

κοιτα οτι το θελω το θελω...αλλα απο την στιγμη που θελει αρκετες γνωσεις δεν θα το επιχιρισω για να μην το μετανιωσω στο μελλον και εγω αλλα την πληρωσουν και τα ζωντανα..θα διαβασω θα μαθω με υπομονη και μετα ισως το επιχειρισω...προς το παρον θα μινω σε αυτο που ξερω γλυκο νερο..!!

Link to comment
Share on other sites

;)
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειναι μονο οι γνωσεις που απαιτουνται αλλα και ο εξοπλισμος που πρεπει να εφοδιαστεις προκειμενου να το διατηρησεις! (αλατια,test,ρεφρακτομετρο,αναπληρωση κ.λ.)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...