Jump to content

Νοσοκομείο Παιδων Α.κυριακού - Ενυδρεία


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Είχαν την ατυχία να επισκεφτώ το παραπάνω νοσοκομείο. Στην αίθουσα υποδοχής έχει 2 ενυδρεία. Σας στέλνω φωτογραφίες από τα παρατημένα στην κυριολεξία ( έτσι μου φάνηκαν εμένα τουλάχιστον) ενυδρεία. Τα σχόλια δικά σας για τις συνθήκες που επικρατούν στα ψαρακια...

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

post-52207-1389733875,9006_thumb.jpg

post-52207-1389733891,2431_thumb.jpg

post-52207-1389734011,6822_thumb.jpg

post-52207-1389734034,4717_thumb.jpg

post-52207-1389734067,6852_thumb.jpg

post-52207-1389734077,7197_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορει το aquazone να κανει κατι γιαυτο; Μπορουμε να ερθουμε καπως σε συννενοηση με το νοσοκομειο και να παμε να τα σουλουπωσουμε;

Μια ιδεα λεω!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το aquazone να κανει κατι γιαυτο; Μπορουμε να ερθουμε καπως σε συννενοηση με το νοσοκομειο και να παμε να τα σουλουπωσουμε;

Μια ιδεα λεω!

Αυτο ειναι μια πραγματικα καλη ιδεα νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

θα έχει ραντεβού ή θα πάμε για Ιούνιο; :bigemo_harabe_net-115:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το aquazone να κανει κατι γιαυτο; Μπορουμε να ερθουμε καπως σε συννενοηση με το νοσοκομειο και να παμε να τα σουλουπωσουμε;

Μια ιδεα λεω!

Πολύ καλή ιδέα

Και μπορούν πολλά μέλη να προσφέρουν

Κάτι που δε τους χρειάζονται

Όπως φυτά

Έγινε επεξεργασία - paul.asty
Link to comment
Share on other sites

Μπορει το aquazone να κανει κατι γιαυτο; Μπορουμε να ερθουμε καπως σε συννενοηση με το νοσοκομειο και να παμε να τα σουλουπωσουμε;

Μια ιδεα λεω!

Άσε τις ιδέες και βγες μπροστά! Το Aquazone είναι τα μέλη του , και βέβαια μπορούμε και πάντα στηρίζουμε κάθε προσπάθεια που

έχει σκοπό να κάνει καλύτερο το χόμπι μας και πιο ευτυχισμένα τα ζωντανά.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλο πας εκει βρισκεις εναν υπεύθυνο και του λες απο που έρχεσαι και προτείνεις να σου δώσουν την άδεια να κανεις συντήρηση και καλοπισμο του ενυδρείου οταν παρεις το οκ ανοίγεις θεμα για εθελοντές και για δωρεες οποιες απαιτούνται και προχωρας!

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ όμορφη η ιδέα σας, αλλά λυπάμαι που θα σας την γκρεμίσω..... Κάποτε είχα γνωστό που είχε αναλάβει την συντήρηση αυτών των δύο ενυδρείων, και για να την πάρει έπερνε μια φορά το χρόνο μέρος σε διαγωνισμό (κατάθεση προσφοράς)..... Κάποιες φορες με είχε πάρει για βοηθό, και όταν τα φτιάχναμε ήταν άψογα..... στην βδομάδα πάνω γινόντουσαν χάλια από αυτά που πετούσαν μέσα (μέχρι και κέρματα βρίσκαμε, τύφλα να έχει η Fontana di Trevi)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελαν διαγωνισμό για να τους κάνεις την δουλειά δωρεάν; :blink:

Άμα δεν βγάλουν κάτι και αυτοί γιατί να ασχοληθούν; <_<

Link to comment
Share on other sites

Αυτός που ήξερα δούλευε σε εταιρεία, και είχαν αναλάβει την συντήρηση μέσο διαγωνισμού. Λόγο του ότι είναι εταιρεία δημοσίου, δεν μπορεί να πάς να βρείς απλά κάποιον υπεύθυνο, να του πείς "κύριε μου εγώ στα κάνω τσάμπα, και θα μου πληρώνεις μόνο τα λειτουργικά μου" γιατί θα σου ζητήσουν ακόμα και αυτά τα "λειτουργικά" να τα συνυπολογήσεις σε μιά προσφορά, τα οποία θα αποσταλούν στον υπεύθυνο προϋπολογισμού, αυτός θα τα δώσει στο ΔΣ, και αν επιλεγείς, σε φωνάζουν..... Σαφώς αυτοί που συνεργάζονται χρόνια, ξεκινάνε από θέση "bonus" μιας και έχουν άλλη οικειότητα...

Αυτά για να πάρετε μια ιδέα του αν είναι εύκολη υπόθεση ή όχι....

Link to comment
Share on other sites

Το ελληνικό δημόσιο δεν παίζεται... Εδώ ακόμα και αν είναι να εισπράξουν χρήματα κολλάνε στην γραφειοκρατία, πόσο μάλλον αν είναι να δώσουν. Πάντως νόμιζα ότι για να γίνει κάποια συντήρηση δωρεάν από εθελοντές αρκεί κάποιου είδους άδεια, λες ότι δεν αρκεί;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αρκεί, και θα σου πώ τον ποιό απλό λόγο, κάνουμε εμείς αυτή την συντήρηση και κάτι κάνουμε στραβά και δεν τους αρέσει, που θα μας βρούν για να μας ζητήσουν τα "ρέστα" (το φόρουμ είναι κάτι απρόσωπο)... Επίσης, έστω ότι κάτι συμβαίνει στο ενυδρείο, 3 το χάραμα (που το νοσοκομείο είναι ανοιχτό), θα μας πάρουν τηλέφωνο να πάμε να το φτιάξουμε? Ενώ εκείνος που τον πληρώνουν για την συντήρηση, όχι μόνο θα τον πάρουν, θα απαιτήσουν να είναι εκεί και το συντομότερο δυνατόν, γιατί τον πληρώνουν.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλέπω να ζουν τα ψαρακια για πολύ ακόμα εκεί μέσα πάντως. Όπως ειναι το ενυδρείο δεν πρέπει να έχει μπει χέρι εκεί μέσα για πάνω από ένα μήνα...

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο για τους διαγωνισμούς, αλλά αυτό ισχύει όταν μπλέκονται χρήματα στη μέση. Αν τους πεις ότι το κάνεις δωρεάν, χωρίς καμία χρηματική απαίτηση; Πάλι τα ίδια θα είναι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε δίκιο για τους διαγωνισμούς, αλλά αυτό ισχύει όταν μπλέκονται χρήματα στη μέση. Αν τους πεις ότι το κάνεις δωρεάν, χωρίς καμία χρηματική απαίτηση; Πάλι τα ίδια θα είναι;

δεν κανουν κατι χωρις να εμπλεκονται χρηματα για ευνοητους λογους δωρακι νομιζω το λενε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κρίμα πάντως...πριν λίγο βρήκα flakes να επιπλέουν αλλά μέχρι εκεί.δεν έχω καταφέρει να βρω κάποιον υπεύθυνο.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιωργο αφου εισαι εκει ρωτα μπας και μας αφησουν! Που ειναι αυτο, στη Συγγρου;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στο Γουδί.

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γιωργο αφου εισαι εκει ρωτα μπας και μας αφησουν! Που ειναι αυτο, στη Συγγρου;

Θοδωρή θα προσπαθήσω να βρω κάποιον αλλά δεν περιμένω και πολλά!

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχε στηθεί ένα ενυδρείο σε κάποιο δημοτικό σχολείο ( δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή το λινκ τις παρουσίασης του θέματος),

με συμμετοχή από αρκετά μέλη.

Μήπως γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή το μέλλον αυτού του ενυδρείου???

Έγινε επεξεργασία - giorgosmarios
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχε στηθεί ένα ενυδρείο σε κάποιο δημοτικό σχολείο ( δεν βρίσκω αυτή τη στιγμή το λινκ τις παρουσίασης του θέματος),

με συμμετοχή από αρκετά μέλη.

Μήπως γνωρίζουμε αυτή τη στιγμή το μέλλον αυτού του ενυδρείου???

http://www.aquazone.gr/forums/topic/52301-c-eooinssa-oco-adhieaouooaoco-aaiuo-aaiaeaeeoiiy/

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...