Jump to content

Άρρωστο Demasoni?


george78

Recommended Posts

Καλησπερα κ παλι εδω κ δυο ημέρες βλέπω το ένα demasoni να καθετε στην είσοδο του εσωτερικού φίλτρου ψηλά σχεδόν στην επιφάνεια .με το που παω δίπλα του δεν μετακινείται αλλα αν κανω καποια απότομη κίνηση ...εξαφανίζεται .μερικες φορές νομίζω ότι καθετε κάθετα .εμφανιςιακα δεν παρατηρώ κατι περίεργο .φαγητο τρώει κανονικά οπως πάντα .το ενυδρείο μου ειναι της juwel.τι μπορει να συμβαίνει;στο ενυδρείο εχω 6λαμπιντο 3 demasoni +2νεογνα !τα υπόλοιπα ψάρια μου φαίνονται υγιές .

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα ειναι το ενυδρειο σου; Τα Demasoni ειναι αρσενικά, θυληκά; Εμένα το ίδιο μου συμβαίνει με ενα Maingano που έχω και κάθεται στο ίδιο σημείο που περιγράφεις και κατέληξαν στο συμπέρασμα οτι φοβάται το μεγαλόσωμο αρσενικό.κατά τ' αλλα ειναι υγιέστατο με όρεξη για φαγητό κτλ. Μήπως έχεις παρατηρήσει κάποιο άλλο του είδους αλλα και απο τα Λαμπίντο να το κηνυγαει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι νομίζω ότι το είδα κ φαγωνοτανε καποια στιγμή με το ένα demasoni k έμπαινε στην φασαρία κ το μεγάλο λαμπιντο.240 λτ ενυδρείο εχω

Link to comment
Share on other sites

πραγματι ειχα τοσα αλλα δεν υπαρχουν πια.λετε να μην εχω αρκετες πετρες στο ενυδρειο?αν θυμαμε καλα ειναι γυρω στα 50 κιλα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φωτογραφία του ενυδρειου και του ψαριου για το οποίο μιλάς. Καλού κακού συμπλήρωσε και τη φόρμα ασθενειών.

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι είναι κυνηγημενο και στρεσαρισμενο!

Πρέπει να φτιάξεις σωστές αναλογίες!

Όπως σου έχω ξαναπεί η 2 χαρεμια η μόνα τους μια ομάδα ντεμασονι αλλιώς κατά καιρούς θα έχεις θεματακια

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φωτογραφία του ενυδρειου και του ψαριου για το οποίο μιλάς. Καλού κακού συμπλήρωσε και τη φόρμα ασθενειών.

Μήπως χρειάζεται παραπάνω πέτρες;τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα έβαζα περισσότερες πέτρες και στις δυο πλευρές με λίγες περισσότερες στην αριστερή. Πέρα απο τις πέτρες όμως για τα Demasoni έχω πει την άποψή μου όσο αφορά τον αριθμο τους και τα αλλα είδη με τα οποία μπορούν να συνυπάρξουν και σε τι μήκος ενυδρειου. Ειναι ζόρικα ψάρια και πρεπει να ειναι πολλα για να μειώνεται η επιθετικότητα που δέχονται ορισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια φωτογραφία του ενυδρειου και του ψαριου για το οποίο μιλάς. Καλού κακού συμπλήρωσε και τη φόρμα ασθενειών.

Το demasoni είναι στην δεξιά πάνω γωνία .λετε να χρειάζεται παραπάνω πέτρες; Εχω γύρω στα 50 kg

post-50909-0-16552900-1392842934_thumb.jpg

post-50909-0-52915800-1392843515_thumb.jpg

post-50909-0-71180000-1392843555_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ψάρι είναι κυνηγημενο και στρεσαρισμενο!

Πρέπει να φτιάξεις σωστές αναλογίες!

Όπως σου έχω ξαναπεί η 2 χαρεμια η μόνα τους μια ομάδα ντεμασονι αλλιώς κατά καιρούς θα έχεις θεματακια

Περίπου ένα χρόνο τα εχω κ δεν υπήρχε πρόβλημά.εδώ και 3-4 μέρες έχει ξεκινήσει το κυνήγι .τι άλλαξε έτσι ξαφνικά ;

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μπορεί να άλλαξαν φίλε μου. Όσο μεγαλώνουν τα ψάρια διεκδικούν χώρους, θηλυκά και άλλοι πολύ λόγοι μπορεί να υπάρχουν που οδηγούν σε τσακωμούς. Για αυτό πάντα λέμε να ακολουθούμε κάποιους κανόνες. Πολλοί φίλοι τον τελευταίο καιρό τους έχουν αμφισβητήσει και κάποια στιγμή μπορεί να το πληρώσουν. Λέω μπορεί γιατί στην Αφρική οι κανόνες δεν είναι απόλυτοι αλλά ούτε βγήκαν στη τύχη. Κάπου στηρίζονται.

Για αυτό προσπαθούμε να τους ακολουθούμε.

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - adlib
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Σταθη!

Εσύ όταν γεννήθηκες κοιμόσουν στο δωμάτιο με τους γονείς σου, μετά σε δικό σου δωμάτιο, κ μετά σε δικό σου σπίτι!

Υγ τι είπα ο άνθρωπος πρωί πρωί

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...