Jump to content

Sub Και Υγρασια!


lilos lilos

Recommended Posts

καλημερα φίλοι μου έχω ένα ενυδρείο 160 λίτρα και το sub είναι 70 λίτρα μέχρι στιγμής πάνε ολα καλά το μόνο προβλημα που αντιμετωπίζω είναι στο sub έχω πολύ υγρασία παρόλο που ανοίγω τα πορτάκια πάλι τα ίδια και μου δημιουργοί προβλημα στο έπιπλο υπαρχει κάποια λύση? Κάποια πατεντα κάτι τέλος πάντων , μπορεί να είναι λίγο χαζή ερώτηση αλλά για μένα είναι πρόβλημα ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις λεπτα τζαμακια για καπακι, η πολυκαρμπον

Με τα αναλογα κοψιματα να καλυψεις οσο μπορεις

Θα εχεις και λιγοτερη εξατμιση

Link to comment
Share on other sites

επισης αδερφε μπορεις να κανεις μια τρυπα στο επιπλο και να βαλεις καποιο ανεμιστηρακι αυτα τα κλασικα που βαζουμαι και για ψυξη, εγω εχω δυο ενα να βαζει και ενα να βγαζει και καθολου υγρασια :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις λεπτα τζαμακια για καπακι, η πολυκαρμπον

Με τα αναλογα κοψιματα να καλυψεις οσο μπορεις

Θα εχεις και λιγοτερη εξατμιση

επισης αδερφε μπορεις να κανεις μια τρυπα στο επιπλο και να βαλεις καποιο ανεμιστηρακι αυτα τα κλασικα που βαζουμαι και για ψυξη, εγω εχω δυο ενα να βαζει και ενα να βγαζει και καθολου υγρασια :thumbsu:

+1

+1

Link to comment
Share on other sites

επισης αδερφε μπορεις να κανεις μια τρυπα στο επιπλο και να βαλεις καποιο ανεμιστηρακι αυτα τα κλασικα που βαζουμαι και για ψυξη, εγω εχω δυο ενα να βαζει και ενα να βγαζει και καθολου υγρασια :thumbsu:

η καλύτερη λύση!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις λεπτα τζαμακια για καπακι, η πολυκαρμπον

Με τα αναλογα κοψιματα να καλυψεις οσο μπορεις

Θα εχεις και λιγοτερη εξατμιση

+1

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλοι μου για της απάντησής για τα ανεμιστηρακια πιστεύω είναι καλή ιδέα υπάρχουν κάποια συγκεκριμένα να είναι και αθόρυβα??ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα απο δυο μοναδες υπολογιστη που ειχαμε για πεταμα στην δουλεια, ετσι και αλλιως τα εχω στο σαλονι και δεν εχω θεμα με το θορυβο

αλλα ουτε που ακουγονται, ιδιου τυπου εχει και το πλαισιο αν θυμαμαι καλα ριξε μια ματια στο site τους

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να μην έχει πλάτη το έπιπλο. Αλλα εκεί έχεις μεγάλη εξάτμιση και υγρασία στον χώρο, πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι να μην έχει πλάτη το έπιπλο. Αλλα εκεί έχεις μεγάλη εξάτμιση και υγρασία στον χώρο, πλέον.

Εμένα που το sump είναι ανοιχτό από 2 πλευρές είμαι έτοιμος να πεθάνω απο την υγρασία στο δωμάτιο μου.

Αφού πλέον σκέφτομαι σοβαρά για μεταφορά του ενυδρείου στο σαλόνι.

Είναι μεγάλο πρόβλημα. Καλύτερα κλειστό

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω μεγάλη εμπειρία στα sub αλλά γιατί δεν δοκιμάζεις έναν αφυγραντήρα στο ντουλάπι..πχ

http://day4energy.gr/catalog/product_info.php?products_id=1209

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...