Jump to content

Ξερει Κανεις Τι Ειναι Αυτο?


Recommended Posts

δυστυχως δεν ξερω γερμανικα. Ηταν μαζι με το υποστρωμα που εβαλα πριν κανα 3μηνο σε ενα ενυδρειο μου, αλλα χρησιμοποιησα μονο το υποστρωμα και μου εμειναν αυτα

γιατι δεν ήξερα πως τα χρησιμοποιήσω.. post-58385-0-31027000-1407498033_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

το μικρό μπουκαλάκι είναι λίπασμα γενικής χρήσεις για φυτά και το μεγάλο με το εξάρτημα είναι διοξείδιο για το ενυδρείο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερεις και πως χρησιμοποιω το μπουκαλι co2 ? φανταζομαι ειναι για λιγο καιρο και μετα το πεταω?ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου υπάρχει σε pdf στα αγγλικά οδηγίες χρήσης και όντος κάνει ότι σου είπαν τα παιδία....πλάς ότι μειώνει τα νιτρικά και κατεβάζει στο υπόστροφά τα βλαβερά..απλά τονίζει ότι δεν θέλει φιλτράρισμα με άνθρακα γιατί χάνει τις ιδιότητές του... μόνο σε περίπτωση που αρρωσταίνει ψάρι...μακριά από εμάς :lolu:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου υπάρχει σε pdf στα αγγλικά οδηγίες χρήσης και όντος κάνει ότι σου είπαν τα παιδία....πλάς ότι μειώνει τα νιτρικά και κατεβάζει στο υπόστροφά τα βλαβερά..απλά τονίζει ότι δεν θέλει φιλτράρισμα με άνθρακα γιατί χάνει τις ιδιότητές του... μόνο σε περίπτωση που αρρωσταίνει ψάρι...μακριά από εμάς :lolu:

βασικα δεν θα το χρησιμοποιήσω,θα το κρατήσω για ωρα αναγκης πχ.καμια αντιμετωπιση αγλης , η οτιδηποτε αλλο

ανθρακα εβαλα μονο στο στρωσιμο και ελπιζω να ειναι αχρειαστος απο ολους μας φυσικα :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου υπάρχει σε pdf στα αγγλικά οδηγίες χρήσης και όντος κάνει ότι σου είπαν τα παιδία....πλάς ότι μειώνει τα νιτρικά και κατεβάζει στο υπόστροφά τα βλαβερά..απλά τονίζει ότι δεν θέλει φιλτράρισμα με άνθρακα γιατί χάνει τις ιδιότητές του... μόνο σε περίπτωση που αρρωσταίνει ψάρι...μακριά από εμάς :lolu:

αυτό δεν το κατάλαβα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια φιλοι ούτε και εγώ...και για να μην δημιουργώ εντυπώσεις και είπα ότι διάβασα στη συσκευασία...ξέρουμε κατά κανόνα ότι ο άνθρακας καθαρίζει και απολυμαίνει, αλλά παράλληλα κάνει κατακράτηση σε ουσίες που είναι θρεπτικές για τα φύτά .Μήπως το δένει κάπως έτσι???? αλλά και πάλι που κολλάει με το CO2.Θα σας στείλω τις οδηγίες χρήσης να το δείτε στη σελίδα 15 γράφει ακριβός ότι έγραψα παραπάνω. Τώρα αν κάνω εγώ λάθος ζητώ ταπεινά συγνώμη!!!!!!!!!!!

Έγινε επεξεργασία - xristos74
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να ισχυει οτι ριχνει νιτρικα και το αλλο,συσκευη παραγωγης co2,τιποτα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...