Jump to content

Μετατροπή φωτιστικού Juwel 100cm για Τ5


dimkasta

Recommended Posts

Το έχει κάνει κανείς?

Πόσο εύκολα γίνεται? (Αν γίνεται...)

Link to comment
Share on other sites

Ποσες λαμπες θελεις να βαλεις ?

Αν ειναι για δυο λαμπες Τ5 δεν αξιζει να καταστρεψεις το φωτιστικο,υπαρχουν ετοιμα φωτιστικα Τ5

στις διαστασεις που θελεις . Τι τυπο ενυδρειου εχεις και χρειαζεσαι επιπλεων φωτισμο?

Αν ομως θελεις περισσοτερες απο δυο λαμπες να ξερεις οτι γινεται DIY κατασκευη με το συγκεκριμενο

φωτιστικο με καλο αισθητικο αποτελεσμα, αρκει να πιανουν και τα χερια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποσες λαμπες θελεις να βαλεις ?

Αν ειναι για δυο λαμπες Τ5 δεν αξιζει να καταστρεψεις το φωτιστικο,υπαρχουν ετοιμα φωτιστικα Τ5

στις διαστασεις που θελεις . Τι τυπο ενυδρειου εχεις και χρειαζεσαι επιπλεων φωτισμο?

Αν ομως θελεις περισσοτερες απο δυο λαμπες να ξερεις οτι γινεται DIY κατασκευη με το συγκεκριμενο

φωτιστικο με καλο αισθητικο αποτελεσμα, αρκει να πιανουν και τα χερια σου.

Βασικά ήθελα να τις αντικαταστήσω με Τ5 τόσο γιατί σκοπεύω σιγά σιγά να το πυκνοφυτέψω και να βάλω σχετικά δύσκολα φυτά, αλλά και για οικονομία. 2 λαμπες για τις ανάγκες μου θα είναι υπέρ αρκετές. Στην αρχή λογικά και μία θα κάνει δουλειά.

Έίδα και μια προσφορά του klaz, αλλά δυστυχώς περιμένει παραλαβή. Όχι ότι καίγομαι κιόλας, μιας και ακόμη το στρώνω, αλλά θέλω να ξέρω τι επιλογές έχω.

Έχεις κάποιο link? Τα χέρια μου πιάνουνε αρκετά, απλά θέλω κάτι όσο το δυνατόν ασφαλές, οπότε μάλλον θα πάρω κάτι έτοιμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...