Jump to content

Νερό κλιματιστικού.


viciouscircle

Recommended Posts

Έχουμε κανέναν ψυκτικό στην παρέα που να μπορεί να μας πεί τι περιέχει το νερό που αποβάλλουν τα κλιματιστικά; :) Μπορεί αραγε να χρησιμοποιηθεί για ενυδρειακή χρήση ως αποσταγμένο;

π.χ για αναπλήρωση εξατμισμένου νερού λόγω ψύξης με ανεμιστηράκια...λέμε τώρα... :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει.

εχει να κανει με ρυπους σκονες γυρη,και αλλα που δεν τα θελουμε στο νερο μας....

ειναι δηλαδη σαν να μαζευαμε νερο βροχινο απο περιοχη αρκετα ρυπογονα,οπως οι μεγαλουπολεις...αστο φιλε μου δεν κανει...

οσμωση και παλι οσμωση...

ειναι μονοδρομος.

Link to comment
Share on other sites

δεν κανει.

εχει να κανει με ρυπους σκονες γυρη,και αλλα που δεν τα θελουμε στο νερο μας....

ειναι δηλαδη σαν να μαζευαμε νερο βροχινο απο περιοχη αρκετα ρυπογονα,οπως οι μεγαλουπολεις...αστο φιλε μου δεν κανει...

οσμωση και παλι οσμωση...

ειναι μονοδρομος.

Αρχικά ευχαριστώ για την ανταπόκριση, πάντως μου κάνει εντώπωση αυτό γιατί είχα ακούσει οτι είναι πολύ καθαρό, μάλλον δεν θα έχει άλατα για να το προτείνουν κάποιοι για χρήση σε σιδέρωμα αλλά απ΄την άλλη το νερό θά περιέχει ότι φιλτράρει η εξωτερική μονάδα, ε?

:wootwoot: Κρίμα...για μικρές ποσότητες θα βόλευε πολύ... R/O here I come...

Link to comment
Share on other sites

πριν κατι χρονακια το ειχα ψαξει και εγω ,οπως και αρκετοι ακομη χομπιστες,αλλα τελικα οντως ειναι ακαταλληλο.....

και μην με ρωτησεις για νερο απο στεγνωτηριο,και αλλα τετοια κουφα...

παλι οχι θα ειναι η απαντηση....!!!χεχεχε......

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...