Jump to content

Fluval 405


KEVIN TAS

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους,

Εχω αγορασει ενα εξωτερικο φιλτρο Fluval 405 για το ενυδρείο που εχω το οποιο ειναι 180 ΛΤ. Αυριο παραλαμβανω το νεο μου ενυδρειο 240 ΛΤ και θελω την γνωμη σας για το αν ειναι αρκετο αυτο το εξωτερικο φιλτρο η αν πρεπει να αγορασω και αλλο ενα. Σημειοτεων το ενυδρειο φιλοξενει αφρικανες κιχλιδες.

Επισής αν ξερει κανεις που μπορω να βρω ανταλακτικα της fluval γιατι οι πλαστικες σωληνες εισαγωγης και εξαγωγης του νερου στο φιλτρο στο νεο ενυδρειο θα ειναι κοντες και ετσι θα θελουν η αλλαγη η προεκταση.

Link to comment
Share on other sites

Το φιλτρο πιστευω ειναι αρκετο για τα λιτρα σου.Τωρα οσο για τις σωληνες,θα μπορουσες να τις αλλαξεις με αντιστοιχου παχους σωληνα της Eheim.Βιδωνει μια χαρα στα ρακορ του φιλτρου,και μπορεις να αγορασεις οση θες.

Link to comment
Share on other sites

Το Fluval 405 το ειχα και εγω σε ενυδρειο 240 λ. και ειναι μια χαρα , τωρα για τις σωληνες σου ειπε ο φιλος Dias και συμφωνω και εγω . :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest aquarius

Η Hagen το προτείνει για ενυδρείο μέχρι 400 λτρ., οπότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Δες και το Manual

Ανταλλακτικά Fluval και ειδικότερα σωλήνα, θα βρείς στο WI. Κάνε τους ένα τηλέφωνο για τη διαθεσιμότητα. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Η Hagen το προτείνει για ενυδρείο μέχρι 400 λτρ., οπότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Δες και το Manual

Ανταλλακτικά Fluval και ειδικότερα σωλήνα, θα βρείς στο WI. Κάνε τους ένα τηλέφωνο για τη διαθεσιμότητα. :blink:

τι ειναι το WI ?

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το WI ?

Water In ενυδρειομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...