Jump to content

Σπασμένο κουτί φίλτρου


mouta

Recommended Posts

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας, καθώς έπλενα το κουτί του φίλτρου, νόμιζα ότι άνοιγε και η πίσω πλευρά του κουτιού, λίγο ζόρισμα και τελικά έκανα την βλακεία και το έσπασα στην μέση. Μπορώ να το κολλήσω με σιλικόνη ή πρέπει οπωσδήποτε να αγοράσω καινούργιο κουτί και αν χρειάζεται καινούργια αγορά, μπορώ να αγοράσω μόνο το κουτί ή θα ήταν καλό να αγοράσω όλο το σύστημα;Είναι εσωτερικό φίλτρο.

Το κουτί του φίλτρου περιλάμβανε το φίλτρο, τον θερμοστάτη και τον κυκλοφορητή, τα οποία βρίσκονται σε καλή κατάσταση. Εγώ απλά κατέστρεψα την βάση.

Μια μικρή ενημερώση για τα φίλτρα γενικά θα με βοηθούσε. Γνωρίζω ότι αγοράζονται χωριστά, αλλά δεν ξέρω αν αγοράζονται σαν ένα πακέτο, δηλαδή σαν το κουτί που μου χαρίσανε.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

ή ανεβασε φωτο

μπορει να κολησει με σιλικονη (καθαρη 100% για ενυδρειακη χρηση), μη χρησιμοποιησεις με τιποτα αντιμουχλικη σιλικονη ουτε κολλα στιγμης logo κλπ

Link to comment
Share on other sites

εαν καταλαβα καλα μιλαμε για τον εξωτερικο καδο του φιλτρου

δεν θα εμπιστευομουν ουτε κυακοακριλικη κολα (CA, η λεγομενη και κολα στιγμης) ποσο μαλλον την σιλικονη

δεν μας λες ποιο ειναι το φιλτρο σου και δεν ξερουμε εαν θα βρεις ευκολα το κουτι

να ξερεις παντως οτι το κουτι δεν θα ειναι φτηνο...

Link to comment
Share on other sites

Aναφέρεις εσωτερικό φίλτρο οπότε με ενυδρειακή σιλικόνη σε συνδυασμό με μόνιμα tireups που θα το σφίγκουν (γιατί η σιλικόνη δεν πιάνει καλά σε πλαστικό) νομίζω είσαι καλυμένη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν γνωρίζω την μάρκα του φίλτρου, γιατί το παιδί που μου το έδωσε το είχε πάρει μαζί με το ενυδρείο πριν χρόνια και δεν θυμάται τώρα πια. :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Έχετε δοκιμάσει σιλικόνη; Είναι σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα;

Έγινε επεξεργασία - mouta
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...