Jump to content

Το καινουργιο μου κατοικιδιο...rhom


piranxobios

Recommended Posts

Σας παρουσιαζω το καινουργιο μου κατοικιδιο το οποιο εχθες πηρα απο τον Μανο(Carlito) ,απο αλλου το περιμενα απο αλλο μου ηρθε :wacko: ,το ψαρι στη κυριολεξια ειναι τερας...σημερα 1η μερα στο καινουργιο του σπιτι (2μετρα - 700λιτρα) εφαγε 2 τεραστια κομματια γλωσσα κατεψυγμενη και σουλατσαρει ανενοχλητος...Μανο ειναι τελειος!!! :unsure::unsure::wacko: οριστε και καποιες φωτο:post-8529-1239441506_thumb.jpgpost-8529-1239441581_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλη 1 φωτο απο το τερας των 40cm: post-8529-1239442200_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το κτήνος τα υπόλοιπα ψάρια καλό είναι να τα βγαλεις.Μπορει λόγο ταχύτητας να μην μπορεί άμεσα να τα χτυπήσει αλλά αυτό είναι δεδομένο σε βάθος χρόνου....

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΡΑΤΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι το τερατάκι είναι στα καλύτερα χέρια, να το προσέχεις Τάσο γιατί το είχαμε σαν παιδί, και όπως διαπίστωσες τρώει σαν παιδί :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο αλλα θελω να κανω καποιες ερωτησεις....Το σπυρακι που εχει στο κατω σαγονι....???Ειναι της εφηβειας... :unsure: ...Eπεισεις αυτα τα σημαδια που εχει στο προσωπο ειναι ανησυχητικα..???

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σίγουρος ότι το τερατάκι είναι στα καλύτερα χέρια, να το προσέχεις Τάσο γιατί το είχαμε σαν παιδί, και όπως διαπίστωσες τρώει σαν παιδί :unsure:

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα περασει πολυ καλα, σημερα πηγα και του ψωνισα καλαμαρια, γαριδες, γλωσσα φιλετο και απο οτι φαινετε δεν λεει οχι σε τιποτα...να φανταστεις οτι σημερα εφαγε οσο σχεδον τα 13 pygocentrous...και εαν εφαγε τοσο 1η μερα που ακομα υποτιθεται δεν εχει προσαρμοστει ...μαλλον πρεπει να κανω συμβαση με τον καλλιμανη με τα κατεψυγμενα!!! :unsure::wacko::wacko::wacko:οριστε και μια φωτο ολου του ενυδρειου: post-8529-1239476835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο αλλα θελω να κανω καποιες ερωτησεις....Το σπυρακι που εχει στο κατω σαγονι....???Ειναι της εφηβειας... :unsure: ...Eπεισεις αυτα τα σημαδια που εχει στο προσωπο ειναι ανησυχητικα..???

Την εφηβεια την εχει περασει προ πολου αυτο το ψαρι, το σπυρακι τον εχουν πολλα ειδη πιρανχα λογου του οτι εχουν προγναθισμο και με ενα χτυπημα στο τζαμι σε συνδιασμο με λιγο στρες μπορει να εμφανιστει...οσον αφορα τα αλλα σημαδια δεν βλεπω κατι...ετσι ειναι ο χρωματισμος του!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα περασει πολυ καλα, σημερα πηγα και του ψωνισα καλαμαρια, γαριδες, γλωσσα φιλετο και απο οτι φαινετε δεν λεει οχι σε τιποτα...να φανταστεις οτι σημερα εφαγε οσο σχεδον τα 13 pygocentrous...και εαν εφαγε τοσο 1η μερα που ακομα υποτιθεται δεν εχει προσαρμοστει ...μαλλον πρεπει να κανω συμβαση με τον καλλιμανη με τα κατεψυγμενα!!! :wacko::wacko::glare::hysterical:οριστε και μια φωτο ολου του ενυδρειου: post-8529-1239476835_thumb.jpg

Παρα πολυ ωραιο!! :unsure::unsure::wacko:

Τα μικρα ψαρακια προσεχε μονο...

Link to comment
Share on other sites

Τασο πανεμορφο το ψαρι, πανεμορφο κ το ενυδρειο του!!!

πραγματικα τεραστια διαφορα...!!!

Μανο μην ανυσηχεις, αν δεν το πρεσεχει εγω θα τον δειρω!!!!

τα μικρα ψαρακια αφου δεν επαθαν καρδιακο επεισοδιο μολις ειδαν τον καινουριο τους συγκατοικο, δεν πιστευω οτι κυνδινευουν απο κατι αλλο.

ειναι παρα πολυ μικρα για να τους δωσει σημασια. δεν θα αξιζει τον κοπο.

θα πρεπει να μεινει πολλες μερες αταϊστος για να προσπαθησει να τα φαει.

Link to comment
Share on other sites

Τασο πανεμορφο το ψαρι, πανεμορφο κ το ενυδρειο του!!!

πραγματικα τεραστια διαφορα...!!!

Μανο μην ανυσηχεις, αν δεν το πρεσεχει εγω θα τον δειρω!!!!

τα μικρα ψαρακια αφου δεν επαθαν καρδιακο επεισοδιο μολις ειδαν τον καινουριο τους συγκατοικο, δεν πιστευω οτι κυνδινευουν απο κατι αλλο.

ειναι παρα πολυ μικρα για να τους δωσει σημασια. δεν θα αξιζει τον κοπο.

θα πρεπει να μεινει πολλες μερες αταϊστος για να προσπαθησει να τα φαει.

Αντωνη ευχαριστω ,οσον αφορα τα ψαρακια το μεγαλυτερο ειναι ισα με το ματι του rhom ,ουτε καν τα κοιταει...παντως ειναι τελειος τον χαζευω και δεν πιστευω το μεγεθος του και μαλιστα ειναι ηρεμος στις κινησεις του ,στην αρχη πιστευα οτι τα φυτα θα μου τα ξηλωνε, αλλα τελικα μου χαλασε μονο ενα την ωρα που τον εριχνα μεσα ολα τα αλλα μια χαρα...να σε ρωτησω πως σου φανηκε το χαλικι (μαυρος βαλσατης)?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

post-8529-1239476835_thumb.jpg

παιδια μολις ηρθα απο Χαλκιδα απο το σπιτι του Τασου.

αυτος ο rhom απλα δεν υπαρχει!!! ειναι κτηνος, τερας, παρα πολυ χοντρος, υγιεστατος κ 45 cm για πλακα.

απιστευτο ψαρι, φοβος κ τρομος, δεν καταλαβαινει τιποτα!!!!

αν δεν το δειτε απο κοντα δεν μπορειτε να φανταστειτε γιατι πραγμα μιλαμε!! :blush::):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα κι εγω να τον Δω απο κοντα... :blush:

Παντως για τα μικρα.... νομιζω πως μπορει να δεις κανενα να βγαινει απο τα βρανγχια του!!

Θα το παρει... θα το βγαλει.. και ουτε που θα το καταλαβει!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα δεν ασχολειται καθολου με τα αλλα ψαρια κ το ενυδρειο ειναι γεματο νεογεννητα endlers!!

Link to comment
Share on other sites

TΕΡΑΣ απλα :P

Χερι βαζεις μεσα? :ninja:

και χερι βαζω και ...ποδι αλλα τωρα τελευταια εχει ξεθαρεψει και προχθες που εβαλα το χερι γιατι μου εκοψε το σωληνακι της αεραντλιας ειχε κατσει διπλα στο χερι μου και το κοιταγε καλα καλα και επισπευσα την εργασια μου γιατι ...μαλλον για μεζεδακι το εβλεπε καθως ηταν και αταιστο για 5 ημερες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καποιες καινουργιες φωτο απο το τερατακι :)

IMG_2083.jpg

IMG_2100.jpg

IMG_2097.jpg

IMG_2099.jpg

τα σημαδια στο προσωπο τα εκανε σημερα στα ξυλα του ενυδρειου...

Link to comment
Share on other sites

ρε Τασο προειδοπειησε πριν βαλεις τετοιες φωτο να βαλουμε κανενα Χ.

θα χασει κ κανενας τον υπνο του βραδιατικα!!

τρομος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε Τασο προειδοπειησε πριν βαλεις τετοιες φωτο να βαλουμε κανενα Χ.

θα χασει κ κανενας τον υπνο του βραδιατικα!!

τρομος!!!!!!!!

ετσι για οποιον δεν τρωει το φαι του.... :):P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...