Jump to content

Μερικες φωτογραφίες απο το φυτεμενο μονομαχογαριδαδικο μου


GXSARA

Recommended Posts

Πολύ όμορφο το μονομαχογαριδάδικό σου !

Όμορφα πλάσματα και όμορφα φυτάκια.

Ο θερμαντήρας είναι Aquael ???

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμε ειναι κεραμικος και δεν σπαει.δεν βλεπω να γραφει aquel

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο να το χαιρεσαι,Εχω και εγω ενα 60αρι και το σκεττωμαι πολυ σοβαρα να κανω κατι τετοιο :)

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμε ειναι κεραμικος και δεν σπαει.δεν βλεπω να γραφει aquel

Έχε λίγο το νου σου με τον θερμαντήρα αυτό (εγώ έχω αρκετούς) γιατί πριν από ένα μήνα στο δικό μου γαριδάδικο ένας τέτοιος 25άρης ΚΟΛΛΗΣΕ και το ενυδρείο έγινε γαριδόσουπα στους 45 βαθμούς δυστυχώς ενώ εγώ έλειπα για μερικές μέρες.

Φτου να μη το γρουσουζέψω και φυσικά δε θέλω να σε τρομάξω.

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο! πως τα παει ο ψαρης με τις γαριδες? τι φυτα εχεις? :):D

Link to comment
Share on other sites

Έχε λίγο το νου σου με τον θερμαντήρα αυτό (εγώ έχω αρκετούς) γιατί πριν από ένα μήνα στο δικό μου γαριδάδικο ένας τέτοιος 25άρης ΚΟΛΛΗΣΕ και το ενυδρείο έγινε γαριδόσουπα στους 45 βαθμούς δυστυχώς ενώ εγώ έλειπα για μερικές μέρες.

Φτου να μη το γρουσουζέψω και φυσικά δε θέλω να σε τρομάξω.

ειναι 100watt πολυ μεγαλος για τα λιτρα μου τον εχω 2 χρονια και δουλευει τζιτζι.

ναι ειναι αquel μολις τον ειδα.

ευχαριστω γιατην πληροφορια

Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ ωραιο! πως τα παει ο ψαρης με τις γαριδες? τι φυτα εχεις? :):thumbup:

μου φενεται ειναι λιγο χαζουλης ο ρουλης μου(μονομαχος) δεν δινει σημασια καμια στις γαριδες καθεται διπλα διπλα και τις κοιταει .αφου ηταν μονος του 2 χρονια με 2 apple snail.

εχω πετυχει να καθονται οι γαριδες πανω του αλλα δεν προλαβα να τον βγαλω φωτο :thumbup: και να μην κανει τιποτα.

απο φυτακια εχω μπολικα

κερατοφυλλο

2 eleoxaris parvula

2 lilaeopsis brasiliensis

4 hygrophila corymbosa siamensis

2 acorus gramineus

κλαδεματα απο μπαλλα αλγης

και απο ζωντανα 2 zebra,3 blue perl kai 1 red cherry δεν μπορω να την ποιασω να την βαλω μαζι με τις αλλες στο 13λιτρο και τον ρουλη :D

Έγινε επεξεργασία - GXSARA
Link to comment
Share on other sites

Κουουουουουουκλιιιιιι!!!!! :thumbup::):D

Link to comment
Share on other sites

μπηκε και ντοματια σημερα το κερατοφυλλο μεγαλωνει πολυ γρηγορα ανεβαζω και φωτο σε λιγο. δεν θα χωραει ο μονομαχος να κουνηθει :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχε λίγο το νου σου με τον θερμαντήρα αυτό (εγώ έχω αρκετούς) γιατί πριν από ένα μήνα στο δικό μου γαριδάδικο ένας τέτοιος 25άρης ΚΟΛΛΗΣΕ και το ενυδρείο έγινε γαριδόσουπα στους 45 βαθμούς δυστυχώς ενώ εγώ έλειπα για μερικές μέρες.

Φτου να μη το γρουσουζέψω και φυσικά δε θέλω να σε τρομάξω.

το βραδυ ειχε πεσει η ασφαλεια απο τον πινακα.την σηκωνω το πρωι πριν παω για δουλεια μια χαρα.και τωρα που γυρισα η θερμοκρασια ηταν 38 ,6 ειχε κολληση ο θερμοστατης.γαριδοσουπα λεω και εγω με μονομαχο dekor

αλλα αγιο ειχα απωλιες τιποτα.το εβγαλα εννοητε και πηγε για φουντο ο θερμοστατης και τωρα θα ετοιμασω μια αλλαγη να πεσει η θερμοκρασια. :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το γρουσούζεψα τελικά !!! :bowdown::bowdown::buttrock:

Εν πάση περιπτώσει δεύτερο περιστατικό κολλήματος Aquael κεραμικού θερμαντήρα μάλλον σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε πλέον πολύ προσεκτικοί με τα μηχανάκια αυτά. :):)

Ωραίες φωτογραφίες !

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το γρουσούζεψα τελικά !!! :bowdown::buttrock::buttrock:

Εν πάση περιπτώσει δεύτερο περιστατικό κολλήματος Aquael κεραμικού θερμαντήρα μάλλον σημαίνει ότι πρέπει να είμαστε πλέον πολύ προσεκτικοί με τα μηχανάκια αυτά. :):bowdown:

Ωραίες φωτογραφίες !

τελικα οτι πληρωνεις παιρνεις.καλα κρατησε 2 χρονια

τον εβαλα σε αλλη μπριζα εκτος ενυδρειου και εκανε οπως το ρευμα μεσα στο νερο.και επειδη δεν ειχα αλλον θερμοστατη,διαλυσα το μικρο γαριδαδικο 13 λιτρα και τις εβαλα σε αυτο μαζι με τον θερμοστατη. :)

συντομα και καινουργιες φωτο που εχει γινει βασιλικος κηπος

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε να μπει και αμμος η λευκη η σκουρα.

αμμο με λιπασμα απο κατω δεν παει. και αν δεν ειχα λιπασμα δεν θα ειχαν τοσο αναπτυξη τα φυτα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φυτά σου είναι εύκολα και ένα απλό λίπασμα στην στήλη του νερού θα αρκούσε, οπότε δεν παίζει ρόλο αν έχεις άμμο ή χαλίκι. Όσο για την λίπανση στην άμμο είναι ένα άλλο κεφάλαιο το όποιο είναι εκτός του παρόντος θέματος.

Το ενυδρείο ωραίο αλλά θέλει δουλειά ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...