Jump to content

Reptilica.co.uk


Recommended Posts

Καλησπερίζω και μπαίνω άμεσα στο θέμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει γνώμη για το συγκεκριμένο κατάστημα.

Αν έχετε κάνει αγορές ποτέ και αν το θεωρείτε αξιόπιστο.

Θα μου πείτε, καλά, τι σχέση να έχουμε με σαύρες, αράχνες, φίδια και λοιπά ερπετά....

κι όμως το κατάστημα διαθέτει, κάποια πραγματάκια και για ΄μας, λίγα, αλλά έχει.

Έχω κάνει μια παραγγελία από 28/12/2010 κι ακόμη να πάρω τα πράγματα, μήπως να αρχίσω να ανησυχώ ή ακόμη νωρίς είναι?! :D

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να ρωτήσεις πριν κάνεις την οποιαδήποτε κίνηση... Το συγκεκριμένο on-line κατάστημα είναι πλήρως αναξιόπιστο από διάφορες καταγγελίες που έχουν γίνει ανά καιρούς. Προσωπικά μπήκα στη διαδικασία των απειλών με μηνύσεις για παραλάβω τα δικά μου προϊόντα.

Στείλτους τσαμπουκαλεμένο mail και ανέφερε (όποτε εσύ κρίνεις απαραίτητο) το Ευρωπαϊκό Κέντρο Καταναλωτών (EUROPEAN CONSUMER CENTRE).

Και με την ευκαιρία, βρήκα και τα mail που είχα ανταλλάξει μαζί τους... Συγχύστηκα πάλι και μόνο που τα θυμήθηκα :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που φοβόμουν!

Έπρεπε να το είχα ψάξει πρώτα, έχεις δίκιο Νίκο!

Τους έστειλα ένα mail στις 07/01/2011 και στις 10/01/2011 έλαβα απάντηση,

λέγοντάς μου πως το προϊόν που παρήγγειλα ήταν σε έλλειψη (παρ΄ότι στο site έγραφε άμεσα διαθέσιμο)

και ό,τι την επόμενη εβδομάδα θα το είχαν και θα μου το έστελναν.

Στις 21/01/2011 ξανά έστειλα αλλά καμία απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για έλλειψη μου μιλούσανε. Ενδεικτικά να σου πω πως έκανα την παραγγελία μου τον Απρίλιο του 2008 και παρέλαβα τον Αύγουστο... Τουλάχιστον ήρθε μέσα στο ίδιο έτος :D Και μάλιστα μου κάνανε και λάθος αποστολή, με αποτέλεσμα το προϊόν να επιστραφεί και να ξαναποσταλεί.

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα! :D

Θα ετοιμάσω τώρα ένα mail με ECC και όλα του τα σχετικά!

Ανέφερες ότι έχεις επικοινωνήσει με το ECC ?

Κι αν χρειαστεί να επικοινωνήσω θα μιλήσω με το ελληνικό παράρτημα?

Link to comment
Share on other sites

Υπέροχα! :D

Θα ετοιμάσω τώρα ένα mail με ECC και όλα του τα σχετικά!

Ανέφερες ότι έχεις επικοινωνήσει με το ECC ?

Κι αν χρειαστεί να επικοινωνήσω θα μιλήσω με το ελληνικό παράρτημα?

Μη το αναφέρεις μόνο ως ECC... Γράψτο ολόκληρο για να είσαι σίγουρος ότι θα το καταλάβουν. Εγώ απείλησα πως αν δεν μου απαντήσουν άμεσα κι αν το προϊόν δεν μου έρθει σε 2 εβδομάδες, θα επικοινωνήσω με τον δικηγόρο μου γι μήνυση και με το ECC. Αυτό έγινε τον Ιούνιο... Όπως σου είπα παρέλαβα τον Αύγουστο, αλλά και μόνο που έστειλα αυτό το mail είδα πως άρχισαν να κάνουν κινήσεις... Αργές μεν, αλλά τουλάχιστον μου απαντούσαν επίσημα και με ενημέρωναν για την πορεία της παραγγελίας.

Αυτό που έχω καταλάβει (εκτός του ότι είναι απατεώνες κι αν δεν τους ενοχλήσεις απλά θα σου φάνε τα χρήματα), είναι πως τίποτα δεν έχουν άμεσα διαθέσιμο...

Κυνήγησέ το!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα θα το κυνηγήσω, δεν πρόκειται να το αφήσω!

Τα λεφτά δεν είναι πολλά (ευτυχώς) αλλά μου την σπάει η δήθεν εξυπνάδα τους. :ninja:

Νίκο, σ΄ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές. Όταν έχω νεότερα θα ενημερώσω.

Υ.Γ. Νομίζω πως υπάρχει ένα site στο οποίο επισημαίνονται τα μη αξιόπιστα ηλεκτρονικά καταστήματα και sites.

Έλα ντε που δεν μπόρεσα να το βρω πριν παραγγείλω. :D

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι storm για την όλη ταλαιπωρία σου, αλλά εγώ προσωπικά μια φορά και μόνο που έκανα παραγγελία τα πράγματα ήρθαν μετά από δέκα μέρες πάνω κάτω χωρίς κάποιο πρόβλημα. Ίσως να ήμουν τυχερός…………

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι storm για την όλη ταλαιπωρία σου, αλλά εγώ προσωπικά μια φορά και μόνο που έκανα παραγγελία τα πράγματα ήρθαν μετά από δέκα μέρες πάνω κάτω χωρίς κάποιο πρόβλημα. Ίσως να ήμουν τυχερός…………

Περισσότερο τείνω στο ότι εσύ ήσουν τυχερός, παρά στο ότι εγώ ήμουν άτυχος.

Μία αναζήτηση με "reptilica" εδώ μέσα και θα δείτε διάφορα περιστατικά...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...ilica&st=25

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο τείνω στο ότι εσύ ήσουν τυχερός, παρά στο ότι εγώ ήμουν άτυχος.

Μία αναζήτηση με "reptilica" εδώ μέσα και θα δείτε διάφορα περιστατικά...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?ac...ilica&st=25

Δεν ειπα οτι ησουν ατυχος :ninja: αλλα οτι εγω μαλλον ημουν τυχερος :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

37 ημέρες μετά...

Ε ναι λοιπόν, το δεματάκι ήρθε :):D:thumbup:

και μάλιστα χωρίς να προλάβω να τσαμπουκαλευτώ. Βέβαια το mail που θα έστελνα,

το είχα συντάξει στα ελληνικά και το είχα δώσει σε ένα φίλο για μετάφραση στα γερμανικά,

έτσι ώστε να καταλάβουν ακριβώς πόσο θυμωμένος ήμουν και να μην υπάρχουν πιθανές παρανοήσεις.

Ελπίζω αυτό το θέμα να διαβαστεί από πολλούς χομπίστες εδώ μέσα ώστε να μην την πατήσουν όπως εγώ, ο Νίκος και τόσοι άλλοι!

Έγινε επεξεργασία - parisMJT
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...