Jump to content

Ανεμώνη


costas21

Recommended Posts

Δέν την έχω ξαναδεί...τί παίζει ρε παιδιά...αφοδεύει ή ξερνάει τα σωθικά της...είναι περίπου στους 15 πόντους αυτό το καφέ που προεξέχει απο το στόμα της...post-5310-1298321412_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά που έφαγε ήταν πρίν 3 μέρες μία σαρδελίτσα...η όψη της δέν έχει αλλάξει καθόλου είναι γερά κρατημένη απο τον βράχο καμία αλλαγή που να την έχει στρεσάρει...

Απλά δέν έχω ξαναδεί ανεμώνη να αφοδεύει αλλά ούτε και να βγάζει τα σωθικά της...το στόμα της είναι ελαφρός ανοικτό...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι εγινε με την ανεμώνη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... :)

Απο την στιγμή που δέν ήξερα πώς να αντιδράσω άφησα το ζωντανό στην ησυχία του και απλά ήταν υπο στενή παρακολούθηση...μέχρι και ξυπνητήρι έβαλα προς τα ξημερώματα για να την τσεκάρω...

Φαίνονται όλα καλά παραμένει γατζωμένη στην θέση της είχε μαζέψει λιγάκι όταν έκανε μάλλον την ανάγκη της αλλά όλα καλά...

Δέν ξέρω θα δείξει πάντος όσο και αν έψαξα δέν βρήκα κάτι σχετικό...

thanks για το ενδιαφέρον :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια αυτό που με ανησύχησε πολύ ήταν ότι όλα τα ψάρια στο ενυδρείο τρώγαν σαν τρελλά αυτό που έβγαινε και για αυτό υπέθεσα μήπως είναι τα σωθικά της...

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον Calfo , οι ανεμώνες πρέπει να ταΐζονται μικρά (έως πολυ μικρά ) κομματάκια τροφή . Σε διαφορετική περίπτωση την τρώνε και μετα την αποβάλουν και κατα συνέπεια ,μετά απο μερικους μήνες και ενώ όλα πάνε καλός ....πεθαίνουν απο την πείνα !!! Συνήθως της βραδινές ώρες ,που δεν είναι εύκολο να το παρατηρήσουμε ....και απο εκεί ,που νομίζουμε ότι είναι καλόταιζμένη ....συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο !!!

Δεν θέλω να πώ ,ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει ,στην δική σου περίπτωσή ....απλά ενημερωτικά .

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον Calfo , οι ανεμώνες πρέπει να ταΐζονται μικρά (έως πολυ μικρά ) κομματάκια τροφή . Σε διαφορετική περίπτωση την τρώνε και μετα την αποβάλουν και κατα συνέπεια ,μετά απο μερικους μήνες και ενώ όλα πάνε καλός ....πεθαίνουν απο την πείνα !!! Συνήθως της βραδινές ώρες ,που δεν είναι εύκολο να το παρατηρήσουμε ....και απο εκεί ,που νομίζουμε ότι είναι καλόταιζμένη ....συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο !!!

Δεν θέλω να πώ ,ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει ,στην δική σου περίπτωσή ....απλά ενημερωτικά .

:lol:

H σαρδελίτσα που την ταίζω είναι πολύ μικρή 2-3 πόντους είναι ελάχιστα μεγαλύτερη απο το στόμα της... :)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε την ταίζεις?

Magnifica είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...