Jump to content

Help Please!!!


eirini_corfu

Recommended Posts

Γεια σας.....έχω ένα ενυδρείο 60 lt και θέλω να το μετατρέψω σε θαλασσινό από γλυκό..Μπορώ καταρχάς? Τι πρέπει να κάνω?Πόσο θα μου κοστίσει περίπου και τι εξαρτήματα θα χρειαστώ? :D

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μπορεις, ειμαι σιγουρος θα σου απαντησει και ο Αιολος...Αλλα πιο πριν απο το καταρχας...πολυ πιο πριν...πρεπει να διαβασεις τα δεκαδες θεματα που ειναι ανοιγμενα και απαντουν ακριβως στις ερωτησεις που εκανες και εξηγουν ακριβως τι πρεπει να κανεις...Λιιιιιγο ψαξιμο θελει... μη σου πω 2 κλικ μολις... Καλο διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...

Όλα γίνονται αρκεί να έχεις τη διάθεση, το μεράκι τον χρόνο και κάποια επιπλέον έξοδα που χρειάζεται το θαλασσινό.

Χρειάζεται περισσότερο προσοχή απ ότι ενός γλυκού ενυδρείο.

Για μια πρώτη ενημέρωση μπορείς να διαβάσεις εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=125

....και ότι δεν καταλάβεις είμαστε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

...., ειμαι σιγουρος θα σου απαντησει και ο Αιολος..

Εσύ πάλι που το κατάλαβες? :D;):blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε ειδα να τριγυρνας καπου εδω μεσα...και καταλαβα οτι βρεθηκες μπροστα σε μια νεα προκληση! Ενας νεος στην αλμυρα! Αιολος----> Ο Ρομπεν των Νερων! χαχαχαχα! :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω πάνω κάτω τι χρειάζομαι σχετικά με βράχο,skimer,αραγονίτη κτλ..έχω ρωτήσει σε μαγαζί..Αλλά στην Κέρκυρα που βρίσκομαι δεν έχω πολλές επιλογές όσον αφορά τα καταστήματα..(Μόνο ένα ασχολείται με αυτά)..Θα ήθελα κάποιος έμπειρος να με βοηθήσει σας παρακαλώ με λίγες λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΘΕΣΗ(eirini_corfu @ 11/03/2011, 15:46:50)

Ξέρω πάνω κάτω τι χρειάζομαι σχετικά με βράχο,skimer,αραγονίτη κτλ..έχω ρωτήσει σε μαγαζί..Αλλά στην Κέρκυρα που βρίσκομαι δεν έχω πολλές επιλογές όσον αφορά τα καταστήματα..(Μόνο ένα ασχολείται με αυτά)..Θα ήθελα κάποιος έμπειρος να με βοηθήσει σας παρακαλώ με λίγες λεπτομέρειες.

Μολις πατισα να απαντισω στο αλλο θεμα με προλαβες Aiolos! :blink:

Το συγκεκριμενο καταστημα εχει μαυρα μεσανυχτα απο ενυδρεια!εχω παει πολλες φορες και ελαχιστες εχω αγορασει κατι!

Μαλλον θα χρειαστει να παρακειλεις απο αλλου,οπως κανω εγω!

Αντε να μαζευομαστε Κερκυραιοι στο Aquazone :D;)

Link to comment
Share on other sites

Στην ερώτησή σου τώρα...

Όταν κατασταλάξεις (από προτάσεις ή έρευνα) μπορείς να κάνεις παραγγελία από e-shop (Ελλάδας ή και εξωτερικού)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις πληροφορίες σας..Άλλα όπως σας είπα στην Κέρκυρα δεν μπορώ να βρω άκρη..Θέλω να μάθω τι skimer μου προτείνεται για το 60 λίτρο μου? Επίσης μόνο με ένα καλό skimer, ζωντανό βράχο και καλή άμμο είμαι καλυμένος? Αυτό θέλω να μάθω γιατί δεν έχω ιδέα περί του θέματος..Ακούω για samp και πολλά άλλα και δεν ξέρω τι χρειάζομαι γιατί είναι μικρό ενυδρείο...Θα μου πείτε να αλλάξω ενυδρείο, απλά θέλω να ξεκινήσω με ένα μικρό για αρχή..Γ'αυτό θα'θελα να μου πείτε τι ακριβώς χρειάζομαι..

Ευχαριστώ πολύ..... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...