Jump to content

Heteractis Magnifica


Recommended Posts

καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω γιατι το κλοουνακι μου δεν παιζει με την ανεμωνη????? το ψαρακι το εχω μεσα στο ενυδρειο 8 μηνες και την ανεμωνη 45 ημερες. το κλοουνακι το παρατηρω οτι παει απο κατω αλλα για λιγο. τα μεγεθη και των δυο ταιριαζουν πιστευω, εχω σκεφτει να παρω καποιο αλλο κλοουνακι αλλα πιστευω οτι θα το καθαρισει ο maroon, εδω οταν παω να αλλαξω λιγο το βραχο μου χτυπαει το χερι και να σας πω τον εχω φοβηθει απο τοτε που μου καθαρισε ενα flame angelfish.Ευχαριστωpost-18261-1302612955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας, θα ηθελα να ρωτησω γιατι το κλοουνακι μου δεν παιζει με την ανεμωνη????? το ψαρακι το εχω μεσα στο ενυδρειο 8 μηνες και την ανεμωνη 45 ημερες. το κλοουνακι το παρατηρω οτι παει απο κατω αλλα για λιγο. τα μεγεθη και των δυο ταιριαζουν πιστευω, εχω σκεφτει να παρω καποιο αλλο κλοουνακι αλλα πιστευω οτι θα το καθαρισει ο maroon, εδω οταν παω να αλλαξω λιγο το βραχο μου χτυπαει το χερι και να σας πω τον εχω φοβηθει απο τοτε που μου καθαρισε ενα flame angelfish.Ευχαριστωpost-18261-1302612955_thumb.jpg

Υπαρχουν δυο τινα φιλε μου...πρωτον το maroon μπορει να μην ειναι συμβατο με την magnifica[(νομιζω πως η magnifica ταιριαζει με τα εξης κλοουν Cinnamon (A. melanopus), Clark (A. clarkii), Pink Skunk (A. perideraion), Percula (A. percula), Ocellaris/False Percula or Nemo (A. ocellaris), and Skunk (A. akallopisos)],δευτερον το κλοουν σου μπορει να χρειαστει κ κανα 3 μηνο να καταλαβει τι ειναι αυτο που βλεπει...οποτε το μονο πραγμα που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

..... αλλά μπορεί να μη πάει και ποτέ, όπως συμβαίνει και στα δικά μου, που παρόλο που υπάρχουν δυο συμβατές ανεμώνες, συμβιώνουν και τα δυο με ένα brian coral !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...