Jump to content

Τρεχει Νερο Στο Πανω Δεξια Μερος Του Ενυδρειου


spiros13

Recommended Posts

παιδια βοηθεια το ενυδρειο μου ανοιξε εκει που ενωνονται τα καθετα τζαμια πανω δεξια δεν τρεχει και πολυ αλλα πια σιγανη ροη την εχει φοβαμαι μην γινει το μπαμ και τρεχω και δεν προλαβαινω βοηθεια

επειγον

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πάνω είναι? Στην μέση? που? Παρατηρείς χτύπημα? Ράγισμα? Χαλασμένη σιλικόνη?

Αν σου είναι εύκολο βάλε μια φωτό!

Link to comment
Share on other sites

τρεχει στο πιο πανω μερος του ενυδρειου στην γωνια πανω δεξια νομιζω πως ειναι προβλημα της σιλικονης θα κατεβασω την σταθμη και μετα τι να κανω να το αδιασω και να παρω καινουργιο μιας και ο φιλος μου που δουλευει στο πετ μπορει να μου κανει τεραστια εκπτωση εως και 90 τισ εκατο και με 50 $ μπορω να παρω αλλο τι να κανω????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Αστο να τρεχει με το μισο νερο το ενυδρειο σου,μην χαλασουμε τον περιβοητο κυκλου του αζωτου,και ξαναγραφουμε 25 σελιδες απο την αρχη :D (πλακα κανω).παρε δυο αλουμινογωνιες,βαλτες αρκετη σιλικονη,(βαλε χαρτοταινιες εκει που τελειωνουν τα αλουμινια,να μην πασαλυψεις το γυαλι ) και κολλατες πανω στο γυαλι.Αστες 3 μερες ετσι και μετα γεμισετο κανονικα

Link to comment
Share on other sites

anubias ειναι το ενυδρειο και το πηρα καινουργιο

Ναπας να στο αλλαξουν,εχει 1 χρονο εγγυηση,
Link to comment
Share on other sites

αν βαλω σκετη σιλικονη?????????? γινετε??

Οχι ,γιατι εκει που κανει διαρροη,θα ειναι υγρο,και δεν κολλαει η σιλικονη πανω στην σιλικονη

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει μια μ........ εχω χασει την αποδειξη

Δεν πειραζει,αυτοι εχουν τα αρχεια σου,πανε θυμομενος,και απαιτησε να στο αλλαξουν.Αν δεν θελουν δυσφημιση ,στι καλο ονομα που εχουν τα ανουμπιας,θα στο αλλαξουν

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να δεις τι θα γίνει ενίσχυσε το ενυδρείο με power tape που είναι πολύ ισχυρή και αδιάβροχη μην έχουμε κανένα μπαμ!

Θα την βρεις σε όλα τα χρωματοπωλεία και πιθανόν και σε super market!

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να μην μου το αλλαξουνε θα το αλλαξουνε πιστευω κΑΙ ΘΑ ΨΑΞΩ ΝΑ το κολλησω μεχρι να βρεθει η λυση εσεισ παντως τετοιο ενυδρειο με αυτο το προβλημα θα το κραταγατε/??????????????????????

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα, αν επέμβεις και κάνεις κολλήσεις και διάφορα άλλα, χάνεται η εγγύηση!

Πρέπει να διαλέξεις! Ή την εγγύηση, ή να το φτιάξεις. Και τα 2 δεν γίνεται. Εγώ στην θεση σου αν είχε εγγύηση θα το πήγαινα να μου το αλλάξουν! Αν έληγε η εγγύηση, ή δεν το αλλάζουν, ανάλογα την ζημιά που είχε, ή θα το επιδιώρθωνα, ή θα έπαιρνα καινούριο ανάλογα την τσέπη μου.

Link to comment
Share on other sites

πριν απο 8 μηνες αγορασα ενα anubias 180χ60χ65.............ηρθε στην πρεβεζα ολα καλα..........τσεκαριστηκε στο κουτι , ουτε σπασιματα , ουτε ραγισιες, ουτε το παραμικρο...........κ εμεινε στο κουτι για 6 μηνες σε αποθηκη.

πριν 2 μηνες μετακομισα στο νεο σπιτι κ ετσι πηγα να το στησω.................κι ετσι εκανα.............κ φυσικα ως κινεζικο..................ειχε διαρροη................απο αποψη στεγανωτητας.......οι σιλικονη οπως κ οι κοντρες στον πατο που θα πρεπε να χε ανυπαρκτες.

Αδειαζω......στεγνωνω πολυ καλα, ερχετε φιλος τζαμας................του ξηλωνουμε ολες τις σιλικονες κ περναμε νεα (τουρμποφιξ)......στεγνωνει για 3 μερες κ μετα προσθετουμε κι αλλες κοντρες στον πατο(οπου πιστευω οτιμ ηταν η αστοχια) κι αλλη σιλικονη απο πανω κ καλο στεγνωμα για μια βδομαδα...............κι ολες αυτες τις μερες ψαρια σε ικεα διχειο 120 λτ με τα φιλτρα!!!...............τωρα ολα οκ!!...............μην το πας πισω κ δεχτεις οτιδηποτε αλλο εκτος απο αλλαγη!!!............αυτο θα χα κανει κι εγω αλλα ημουν πρεβεζα..........κ ηθελα μεταφορικη να το στειλω πισω, εξοδα,χρονος κ φρικη!!!.............ευτυχως ολα καλα.................αλλα αν εκανα την αλλαη σε νεο παλι θατο ενισχυα!!!...............κ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΑΝΟΥΜΠΙΑΣ Κ ΠΕΤΣΙΤΥ..........μιας κ που το παιξαν αλεκος για τα μεταφορικα..............κ θα με ξαναδουν!!!!................μακρια κ αγαπημενοι!!! :bigemo_harabe_net-86::bigemo_harabe_net-87:

Link to comment
Share on other sites

Σαυτο που λεει ο Παναγιωτης εχει δικιο.Πανε πρωτα εκει αγανακτησμενος ,και πες τους το προβλημα.

Εγω και εχω ανουμπια 3 χρονια,και ειναι μια χαρα,εσενα εκατσε το λαχειο.

Link to comment
Share on other sites

Σαυτο που λεει ο Παναγιωτης εχει δικιο.Πανε πρωτα εκει αγανακτησμενος ,και πες τους το προβλημα.

Εγω και εχω ανουμπια 3 χρονια,και ειναι μια χαρα,εσενα εκατσε το λαχειο.

αν επισκευαστει η αλλαξει το παραμικρο η εγγυηση δεν ισχυει..........εγω ειχα βαψει κ την πλατη κ επρεπε να την ξησω πριν παει πισω.................κ χωρις κουτι μεταφορας...............κ φυσικα τι λιτρα????

κιχλιδατε εκατσε κ σε πολλους αλλους το λαχειο...............το ψαξα................αλλα εμαθα κι ολας οτι εχουν εναν υπαλληλο που γυρναει απο μαγαζι σε μαγαζι κμε ενα πιστολι σιλικονηςστο χερι μκ τα διορθωνει κ στελνουν τα ιδια πισω..............αν οχι τοτε παει πισω κινα!!!

Link to comment
Share on other sites

αν επισκευαστει η αλλαξει το παραμικρο η εγγυηση δεν ισχυει..........εγω ειχα βαψει κ την πλατη κ επρεπε να την ξησω πριν παει πισω.................κ χωρις κουτι μεταφορας...............κ φυσικα τι λιτρα????

κιχλιδατε εκατσε κ σε πολλους αλλους το λαχειο...............το ψαξα................αλλα εμαθα κι ολας οτι εχουν εναν υπαλληλο που γυρναει απο μαγαζι σε μαγαζι κμε ενα πιστολι σιλικονηςστο χερι μκ τα διορθωνει κ στελνουν τα ιδια πισω..............αν οχι τοτε παει πισω κινα!!!

Ισως εχεις δικιο φιλε μου,αλλα,αν κρινω απο εμενα και αλλα παιδια που το πηραν,ειμαστε ευχαριστημενοι.Εγω στα 3 χρονια που ειμαι εδω μεσα,για ανουμπια ,πρωτη φορα το ακουω.Ισως χαλασαν την ποιοτητα τωρα,γιατι εγω το εχω 3 χρονια

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...