Jump to content

Ομάδα Δημιουργίας Αμφιβίων Και Νεροχελωνών


Recommended Posts

th_turteam.jpg

Εδώ μπορείτε να δηλώνετε την συμμετοχή σας όσοι από εσάς επιθυμούν να στελεχώσουν την ομάδα δημιουργίας αμφιβίων και νεροχελωνών.



Την αρχική ανακοίνωση για τον τρόπο λειτουργίας της ομάδας μπορείτε να την δείτε εδώ.

Έγινε επεξεργασία - Mr_Zoo
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να δηλωσω συμμετοχη για την ομαδα των αμφιβίων ερπετών και νεροχελωνών.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να δηλωσω συμμετοχη για την ομαδα των αμφιβίων ερπετών και νεροχελωνών.

Χε χε... όνομα και avatar όμως άλλα υποδηλώνουν !!! είσαι σίγουρος? χαχαχααχα

Link to comment
Share on other sites

χαχααχ ασε εχω μπλέξει με τα ζωα και τα ψαρια σε λιγο δεν θα χωραω στο δωματειο................εχει και για θυρευτες???και εκει θα ηθελα να βοηθήσω

Link to comment
Share on other sites

αααα διαλέγεις και παίρνεις !!! χε χε

ένα είναι το επίσημο αλλά μπορείς και ανεπίσημα να βοηθάς .. όρεξη για δημιουργία να υπάρχει !!!

Link to comment
Share on other sites

χαχααχ ασε εχω μπλέξει με τα ζωα και τα ψαρια σε λιγο δεν θα χωραω στο δωματειο................εχει και για θυρευτες???και εκει θα ηθελα να βοηθήσω

Σε καταλαβαίνω απόοολυτα!! :D

Link to comment
Share on other sites

''ομάδα δημιουργίας αμφιβίων ερπετών και νεροχελωνών. ''

ο τιτλος ειναι αμφίβια , ερπετα και νεροχελώνες;;;

ή

αμφιβια ερπετα και νεροχελώνες;;;

Link to comment
Share on other sites

''ομάδα δημιουργίας αμφιβίων ερπετών και νεροχελωνών. ''

ο τιτλος ειναι αμφίβια , ερπετα και νεροχελώνες;;;

ή

αμφιβια ερπετα και νεροχελώνες;;;

γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

διοτι άλλα ειδος τα αμφιβια άλλο τα ερπετα απο εγκυκλοπεδηκες γνωσεις(μπορει να υπαρχουν και αμφιβια ερπετα και να μη το ξερω)

''αμφιβια ερπετα'' και ''αμφιβια, ερπετα'' εχουν διαφορα στο σημειο στηξης ( , ) :D

και επειδη

βαση αυτου:http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79668&st=0&p=713471entry713471

γραφει:

''Λόγω της υπευθυνότητας που πρέπει να έχουν όλες οι ομάδες, θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στην εργασία που αναλαμβάνουμε, να είμαστε σίγουροι ότι αυτό είναι και το σωστό,''

και κανω αυτην την ερωτηση για να δω αν μπορω να δηλωσω συμμετοχη και γω ...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου για τα σημεία στίξης και για σωστά Ελληνικά και πρέπει όλοι μας να τα χρησιμοποιούμε στον γραπτό λόγο.... όπως και τους τόνους άλλωστε ;)

Link to comment
Share on other sites

διοτι άλλα ειδος τα αμφιβια άλλο τα ερπετα απο εγκυκλοπεδηκες γνωσεις(μπορει να υπαρχουν και αμφιβια ερπετα και να μη το ξερω)

''αμφιβια ερπετα'' και ''αμφιβια, ερπετα'' εχουν διαφορα στο σημειο στηξης ( , ) :D

και επειδη

βαση αυτου:http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79668&st=0&p=713471entry713471

γραφει:

''Λόγω της υπευθυνότητας που πρέπει να έχουν όλες οι ομάδες, θα πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στην εργασία που αναλαμβάνουμε, να είμαστε σίγουροι ότι αυτό είναι και το σωστό,''

και κανω αυτην την ερωτηση για να δω αν μπορω να δηλωσω συμμετοχη και γω ...

Βασίλη έχεις δίκιο,ακόμα και ο όρος αμφίβια ερπετά είναι λάθος μιας και κανονικά λέγονται υδρόβια ερπετά και μιας και αμφίβια είναι μόνο οι σαλαμάνδρες και τα βατράχια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...Θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως ειναι αυτη η ομαδα...χρειαζονται συναντησεις?Σιγουρα πολλες γνωσεις...Μπορει να συμμετεχει ενας αρχαριος?Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτός είναι ένας από τους σκοπούς των ομάδων δημιουργίας. :)

Μέσα από την έρευνα να αποκομίσουν γνώσεις τα μέλη των ομάδων,και ταυτόχρονα να τις μεταφέρουν μέσα από όμορφα άρθρα στους υπόλοιπους.

Όρεξη και συνεννόηση χρειάζεται μόνο, δεν είναι απαραίτητες οι συναντήσεις για επικοινωνία μεταξύ των μελών.

Μπορείς να ενημερωθείς και από εδώ http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=79668&st=0&p=713471entry713471 όπως αναφέρεται και στο πρώτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη έχεις δίκιο,ακόμα και ο όρος αμφίβια ερπετά είναι λάθος μιας και κανονικά λέγονται υδρόβια ερπετά και μιας και αμφίβια είναι μόνο οι σαλαμάνδρες και τα βατράχια

στα υδροβια ερπετα ηθελα να καταλήξω και να συμφωνησω μαζί σου george.

και στον τροπο που γραφουμε καμια φορα αλλαζει το νοημα απο σημεια στιξης ορθογραφικα λάθη κτλ κτλ

Έγινε επεξεργασία - Billias
Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λες Βασίλη και συμφωνώ και εγώ μαζί σου, αλλά πρέπει να δώσουμε όλοι μας το καλό παράδειγμα σε όλους τους υπόλοιπους, διορθώνοντας όμως πρώτα και τους δικούς μας εαυτούς... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Fotis Gt για την απαντηση...νομιζω ομως λογω της εμπειριας μου δεν μπορω να συμμετεχω. :umm:..Ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τα λες Βασίλη και συμφωνώ και εγώ μαζί σου, αλλά πρέπει να δώσουμε όλοι μας το καλό παράδειγμα σε όλους τους υπόλοιπους, διορθώνοντας όμως πρώτα και τους δικούς μας εαυτούς... ;)

Τι εννοείς;;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;;

Εννοώ, ότι εφόσον κάποιος κάνει "θέμα" για ένα κώμα και γενικά για σημεία στίξης ή τόνους, θα έπρεπε και ίδιος να τα προσέχει αυτά στον δικό του γραπτό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ εκνεου πλην όμως δεν έβαλα κάποιων τιτλο ο οποιός δεν υφίσταται, στην θεση του συντονιστή σε κάποιο θέμα, και ο ίδιος αναγνώρισε αμεσως το λάθος

εγω ισως να είμαι ανορθόγραφος και να μην εχω χρονο για τόνους απλα μια σημειωση έκανα πολυ σημαντικη κατά την γνώμη μου και μετά απο πολυ καιρό βρηκα λίγο χρονο να ασχοληθώ με το φόρουμ

καλό λοιπον ειναι να μην κάνουμε την τρίχα τριχιά

με καθε σεβασμό προς το προσωπο σου κ.Βαγγέλη

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνουμε την τρίχα τριχιά.... συζήτηση κάνουμε πάνω απ όλα για το σωστό συντακτικό.....

Ε τώρα αυτό με το που δεν έχεις χρόνο να βάζεις τόνους... ας μη το σχολιάσω, θα το πάρω ως αστείο !!!

Link to comment
Share on other sites

και δεν εκανα κανενα θεμα για τονους κτλ κτλ

δεν με ενδιαφερουν μια παρατηρηση ηταν.

απλα αμφιβια ερπετα δεν υπρχουν ,αλλά αμφιβια και ερπετα υπάχρουν.

για ποιο λογο διμιουργεις θεμα για τονους δεν καταλαβαινω

και μενα αστειο μου φανηκε το ''αμφιβια ερπετα''

αλλα το εθεσα ΚΟΣΜΙΑ χωρις να ΠΡΟΣΒΑΛΩ καποιον

Link to comment
Share on other sites

μα η κουβέντα εδώ δεν γίνεται για να προσβληθεί κάποιος, αλλά για να καλυτερέψουμε τον τρόπο που επικοινωνήσουμε με τον γραπτό λόγο.

με την ίδια λογική που έκανες την παρατήρησή σου για το κώμα (που είμαι απόλυτα σύμφωνος), στον ίδιο παρονομαστή είναι και η δικιά μου παρατήρηση για τους τόνους.

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον μπορω να γραφω χωρις τονους;;;

ή οι τονοι αλλαζουν το νοημα

και υπαρχουν παρα πολλα μελη που γραφουν χωρις τονους

εδω μιλαμε για σιγκεκριμενο θεμα - εκφραση και στο σωστο θεμα για σωστο νοημα

Έγινε επεξεργασία - Billias
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...