Jump to content

Απαραδεκτοι 2 Στα 2 Παει Πίσω Το Reef


Ankyv

Recommended Posts

Καλησπέρα κ απο εμένα λοιπόν ετοιμάζομαι να φτιάξω τι πρώτο μου θαλασσινο αφού εχω μιλήσει με πόσο κόσμο εχω διαβάσει ποσά άρθρα απο τους πιο έμπειρους ξεκινάω να μαζεύω υλικά οπότε αρχίζει το ψάξιμο αγγελίες κ τα σχετικά αλλα λέω εγώ ο έξυπνος θα πάω να πάρω το ενυδρειο καινούργιο για να ειμαι πιο σιγουρος....ναι καλαααα...το ενυδρειο ήρθε την Πέμπτη την Παρασκευή μπήκε το επιπλο στην θέση του κ το σαββατο βράδυ ξεκίνησα να το γεμιζω...όλα καλά διαρροή δεν υπάρχει αλλα σε ένα σημείο λείπει σιλικονη βλέπεις ένα μικρο κενό ναι μεν έχει υποστήριξη απο την μεσα μεριά αλλα εγώ το βλέπω κ λέω τώρα ρισκαρεις να βάλεις ζωντανά κ τον κόπο σου σε αυτο.....κ αν αύριο ανοίξει κ χαμηλά στην γωνία κιόλας....το θέμα μου ειναι ότι κ το πρώτο μου είχε διαρροή(άλλο μοντελο) κ είχα άμεση αντικατάσταση αλλα τώρα 4 μήνες όλα κόμπλε...τώρα τι πάλι αντικασταση δηλαδή πόσο γκαντεμης μπορεί να ειμαι.....εχω άδικο αν πάω Κ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ.....

Έγινε επεξεργασία - Ankyv
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να στο αλλαζαν πριν το γεμισεις

Πιστευω να εχει εγγυηση παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται αλλα φαντασου την ψυχολογία μου κ δουλεύω περίεργες ώρες δεν προλαβαίνω κ θα χάσω άλλη μια εβδομάδα τώρα....θέλω το reef μου ΤΩΡΑ....θα ανεβασω κ φωτο....:)

Link to comment
Share on other sites

Αντικατασταση ή επισκευη πριν βαλεις οτιδηποτε ζωντανο....

Link to comment
Share on other sites

Ρε σύ Σταύρο ειναι το ενυδρειο που λέγαμε σπίτι σου...ο Αντώνης ειμαι....επισκευή θεωρώ ότι ειναι κάτι λάθος σε καινούργιο ενυδρειο αλλα θυμάσαι όταν μιλούσαμε για τα συγκεκριμένα ενυδρεια....ελπίζω να μην μου πουν καμία βλακεία την Δευτέρα αλλα δυο στα δυο ξέρω εγώ ειναι πολυ νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

οντως ταλαιπωρια κ σπασιμο νευρων!

αντωνη λογικα απο αυτα τα ενυδρεια θα εχουν αποθεμα...και με δεδομενο οτι θα γινει η αντικατασταση,απλα

διαλεξε ενα πολυ προσεκτικα απο την αρχη για να μην εχεις ξανα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη περνεις τηλ το μαγαζι που το πηρες... Ενημερωνεις το τι εχει, και τι θες να γινει, και το φορτωνεις και πας απο εκει.....

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη περνεις τηλ το μαγαζι που το πηρες... Ενημερωνεις το τι εχει, και τι θες να γινει, και το φορτωνεις και πας απο εκει.....

+1 γιατι αν δεν το κανεις τωρα θα το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου.Ετσι και αλλιως το προβλημα ειναι δικο τους

Link to comment
Share on other sites

να μην πω τωρα τιποτα!!!!!!.....................εμενα που χε το ιδιο θεμα.................με την σιλικονη που λειπε κ δεντο προσεξα εχανε διαρροη απο εκει κ τελικα το αδειασα το στεγνωσα κ το τοθμπανιασα στις κοντρες κ στην σιλικονη!!!

αν ημουν αθηνα θα τοπηγαινα πισω αλλα αποπρεβεζα ηθελαν να το στειλω πισω με δικα μου εξοδα κ φυσικα ολη την ταλαιπωρια να ξαναπακεταρεις 180 χ60χ65, το ξενερωμα κ το αγχος!!!

πισω γρηγορα...................... κ μακρια απο μας!!!!!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=78509&st=40

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=78369&hl=&fromsearch=1

Έγινε επεξεργασία - buelligan75
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο ειναι ότι θα απαιτησω αλλαγη αλλα 2 φορές δηλαδή έλεος ούτε επιτιδες κ μόνο το σπάσιμο αρκεί για να χαθεί η όρεξη.....αυτο δεν παίζει το reef θα στηθεί ο κόσμος να χαλάσει.ευχαριστω Σταύρο για όλη την υποστήριξη μέχρι στιγμής....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...