Jump to content

Africans Unite


adlib

Recommended Posts

T-shirt-Africa-Unite-138398-1.pngΑφρικανοί του AQUAZONE ενωθείτε! T-shirt-Africa-Unite-138398-1.png

Εδω και λιγο καιρο, αναπολούσα τις πρωτες μερες που μπηκα σε αυτο το φορουμ.

Τρελαμενος φυσικα με τις αφρικανες κιχλιδες αρχισα να ρωταω διαφορα. Ποια ψαρια ταιριαζουν με ποια, ποσα ψαρια μπαινουν στα λιτρα μου και αλλα τετοια. Θυμαμαι χομπιστες οπως ο Στρατος, ο Κωστης, ο Σωκρατης και αλλοι πολλοι να με βοηθανε. Χομπιστες που οσο περνουσε ο καιρος καταλαβα οτι προκειται για ατομα που ειχαν αφιερώσει απειρες ωρες απο την ζωη τους διαβάζοντας, παρατηρώντας και μαθαίνοντας για αυτα τα υπέροχα ψαρια. Χομπιστες που ειχαν το μερακι, την υπομονή και την επιμονή να βαλουν ολους εμας τους "ασχετους" στο σωστο δρομο. Να μας βοηθησουν να δουμε και εμεις το μεγαλειο της φυσης μεσα απο τα ενυδρεια μας.

Ο καιρος περασε και καλως ή κακος ολοι αυτοι οι εξαιρετικοί(στα ματια μου) χομπιστες, για τους δικους τους λογους σταματησαν να γραφουν οσο εγραφαν. Υπόψιν, δεν τους κατηγορώ. Ειναι φυσικο επακολουθο, οταν εχεις περασει τοσες ωρες βοηθώντας, μπροστα απο μια οθονη και οχι μονο.

Σταματοντας ομως, πηρε τον κατήφορο και το θεματικο της αφρικης!! Με κανει να αναρωτιεμαι.... ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΦΡΙΚΑΝΟΙ??? Εγω θυμαμαι η κατηγορια της αφρικης ηταν, αν οχι η δυνατοτερη, μια απο τις δυνατοτερες κατηγορίες του φορουμ!!!!! Εκανες μια ερωτηση και οι απαντησεις πέφταν βροχη!!! Συνθεσεις ψαριων, προτασεις για φιλτρανση, για διακοσμηση!!!

Αραγε μπηκε στη μεση το χρημα? Περασε η "τρελα" του κοσμου με τις κιχλιδες? Δεν ξερω....

Γνωριζω οτι οι εποχες ειναι δυσκολες για ενυδρεια, αλλα ο αφρικανος χομπιστας σταμάτησε μεχρι και να διαβαζει!!! Να ψαχνει πληροφοριες για τα ψαρια που εχει ή που θα ηθελε να εχει!!! Μπορει να ειναι μια "κοιλιά" απο το ξεσπασμα των προηγουμενων ετων, δεν μπορω να πω με σιγουρια..

Αυτο που ξερω ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει μια ενωμενη προσπαθεια ωστε το θεματικο της αφρικης να ξαναπαρει τα πανω του!!!!

Εγω με αλλους 2-3 αφρικανοκαμμενους πηραμε την πρωτοβουλία και ηδη σκεφτηκαμε καποια πραγματακια(θα ενημερωθείτε συντομα) για να "ανεβασουμε" την κατηγορια της αφρικης, αλλα θελουμε την βοηθεια σας και τις ιδεες σας!! Οπότε οποιαδηποτε ιδεα ειναι ευπρόσδεκτη!!

Α! και να μην ξεχασω.....AFRICA RULES!!!!!!! :bigemo_harabe_net-85::bigemo_harabe_net-85::bigemo_harabe_net-85::bigemo_harabe_net-85::bigemo_harabe_net-85::bigemo_harabe_net-85:

Link to comment
Share on other sites

Σταθη,κραταω την τελευταια σου φραση:

"Αυτο που ξερω ειναι οτι ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει μια ενωμενη προσπαθεια ωστε το θεματικο της αφρικης να ξαναπαρει τα πανω του!!!!

Εγω με αλλους 2-3 αφρικανοκαμμενους πηραμε την πρωτοβουλία και ηδη σκεφτηκαμε καποια πραγματακια(θα ενημερωθείτε συντομα) για να "ανεβασουμε" την κατηγορια της αφρικης, αλλα θελουμε την βοηθεια σας και τις ιδεες σας!! Οπότε οποιαδηποτε ιδεα ειναι ευπρόσδεκτη!!"

Περιμενω με ανυπομονησια να δω τα πραγματακια που εχετε σκεφτει :)

Και να τολμησω να πω πως οντως η κατηγορια της Αφρικης ηταν για καιρο στην κορυφη!

:)

Link to comment
Share on other sites

οπως θα ειδατε απο το ποστ του Αλεκου(rythor) ηδη αρχισε το "πανηγύρι"! :P

περιμενουμε και τις δικες σας ιδεες/προτασεις για να ξαναβαλουμε την αφρικη στην κορυφή οπως ειπε ο Στρατος!!

Link to comment
Share on other sites

Ηταν η δυνατότερη κατηγορία με διαφορά ,απλά δεν πιστευώ οτι κουράστηκε ο κόσμος εγώ θα μιλήσω για το εαυτό μου με πήρε λίγο η κρίση και ξεχάστηκα αλλά λέω σιγά-σιγά να επανέλθω χωρίς πίεση ,κάτι θα κάνουμε με τι φωτό

Αντε όλα καλά :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξεκινησε και επισημα ο διαγωνισμος φωτογραφιας!! :bigemo_harabe_net-85: :bigemo_harabe_net-85: :bigemo_harabe_net-85:

μπορειτε να βαλετε συμμετοχή - φωτογραφίες εδω!

Link to comment
Share on other sites

Αντε που ειστε ολοι? Θελω να ξαναδω αυτη την κατηγορια εκει που πραγματικα ανηκει!

Σταθη ωραια εικονακια εβαλες ρε!:)

Οριστε και ενα τραγουδακι για τους φιλους μου τους Αφρικανους!

Link to comment
Share on other sites

παμε γερα παιδια!!! ολοι οι αφρικανοι δωστε το παρον!! africa unite, unite for the benefit of your people!! :D

ραστα μερες σκεφτομουν οτι η αφρικη δεν ειναι οπως την θυμωμουν και εψαχνα τροπους για να μας ενωσω! μου ηρθε αμεσως αυτο το κομματι στο μυαλο, το οποιο στη πραγματικοτητα καταφερε πολλα(οσοι γνωριζουν την ιστορια πισω απο το τραγουδι ξερουν τι εννοω)!!

οποτε πολυ καλα εκανες και το ανεβασες!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ηταν η δυνατότερη κατηγορία με διαφορά ,απλά δεν πιστευώ οτι κουράστηκε ο κόσμος εγώ θα μιλήσω για το εαυτό μου με πήρε λίγο η κρίση και ξεχάστηκα αλλά λέω σιγά-σιγά να επανέλθω χωρίς πίεση ,κάτι θα κάνουμε με τι φωτό

Αντε όλα καλά :)

:bigemo_harabe_net-146:

Link to comment
Share on other sites

Αντέρφια Αφρεκάνοι είμαι και γώ εδώ!!!!

:bigemo_harabe_net-95:

Αντε τι περιμενεις και δεν βαζεις φωτο στον διαγωνισμο ΜΠΡΕ?? :P

Link to comment
Share on other sites

Εεεε περιμένετε κι εμένα!!!!!!!! Ερχομαι σε λίγες μέρες με σχετικό Αφρικανικό φωτογραφικό υλικό....

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σας παιδια για την διαθεση κ το μερακι σας!Μπορει οι παλαιοτεροι να μειωσαν την ανασχοληση τους με το forum αλλα στα ματια των νεοτερων εσεις γινατε τωρα οι εξερετοι χομπιστες για μας.Φυσικα υπαρχει κ ο αντιστοιχος σεβασμος στις "παλιοσειρες" αλλα την δικη σας ορεξη νιωθουμε σαν ασφαλεια στις αποριες κ τα ερωτηματα που παντα γεννιουντε σε μας τους νεοτερους.Δωστε νεα ωθηση λοιπον στην αφρικη μας!Συνχαρητηρια για την πρωτοβουλια σας.

Link to comment
Share on other sites

Αντε τι περιμενεις και δεν βαζεις φωτο στον διαγωνισμο ΜΠΡΕ?? :P

Υπομονή, σε λίγες μέρες θα αποκτήσω κάμερα και θα γίνει επίσημα παρουσίαση....δεν σας κρατάω άδικα σε αγωνία αδέρφια απλά έχω μείνει από φωτογραφικό εξοπλισμό....και εννοείται και ένθερμα να βοηθήσω κι εγώ στην ενότητα της Αφρικής!!!

:bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...