Jump to content

Jad Skimmer


kyriakos_piraeus

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει κανεις τα skimmers της JAD που βρηκα σε γνωστη αλυσιδα pet shop.

Αν εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο που να το βρω ευκολα στην αγορα πολυ ευχαριστως γτ σε ολα τα γνωστα ενυδρειαδικα που γυρισα στον πειραια δεν βρηκα κατι που να κανει στη περιπτωση μου(Hailea F60)

Έγινε επεξεργασία - kyriakos_piraeus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει κανεις τα skimmers της JAD που βρηκα σε γνωστη αλυσιδα pet shop.

Αν εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο που να το βρω ευκολα στην αγορα πολυ ευχαριστως γτ σε ολα τα γνωστα ενυδρειαδικα που γυρισα στον πειραια δεν βρηκα κατι που να κανει στη περιπτωση μου(Hailea F60)

Φιλε μου εγω στα ιδια λιτρα εχω το μικρο της T.M.C (v2 80 micro skimmer) οπου μαζι με αντλια φτανει τα 80 euro και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την αποδοση του. Αν θελεις μπορω να σου πω με πμ το καταστημα που το αγορασα. Το μονο μπορει να μην σε βολεψει λογο χορου ειναι οτι εχει ανεξαρτητη αντλια 800 λ/ω. Εγω το εχω στο σαμπακι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω στα ιδια λιτρα εχω το μικρο της T.M.C (v2 80 micro skimmer) οπου μαζι με αντλια φτανει τα 80 euro και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος απο την αποδοση του. Αν θελεις μπορω να σου πω με πμ το καταστημα που το αγορασα. Το μονο μπορει να μην σε βολεψει λογο χορου ειναι οτι εχει ανεξαρτητη αντλια 800 λ/ω. Εγω το εχω στο σαμπακι.

Στειλε μου σε ενα πμ το μαγαζι αμα δε σου ειναι κοπος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να ρωτησω αν εχει χρησιμοποιησει κανεις τα skimmers της JAD που βρηκα σε γνωστη αλυσιδα pet shop.

Αν εχετε να μου προτεινετε κανενα αλλο που να το βρω ευκολα στην αγορα πολυ ευχαριστως γτ σε ολα τα γνωστα ενυδρειαδικα που γυρισα στον πειραια δεν βρηκα κατι που να κανει στη περιπτωση μου(Hailea F60)

πηγα και εσκασα 100ευρω και τι καταλαβα; λιγο σφουγκαρισμα ακομα οποτε ηθελε δουλευε.. του εβαλα και αεραντλια και ανεβηκε λιγο η αποδοση μετα επρεπε να το καθαρισω να δω γιατι δεν ειχε τοσο καλη αποδοση και ειχε σπασει ο αξονας της αντλιας του τεσπα περασμενα ξεχασμενα αν τελικα το παρεις δες τις οδηγιες χρησης εδω :Dhttp://il.youtube.com/watch?v=hkcNzdikqh0

Link to comment
Share on other sites

πηγα και εσκασα 100ευρω και τι καταλαβα; λιγο σφουγκαρισμα ακομα οποτε ηθελε δουλευε.. του εβαλα και αεραντλια και ανεβηκε λιγο η αποδοση μετα επρεπε να το καθαρισω να δω γιατι δεν ειχε τοσο καλη αποδοση και ειχε σπασει ο αξονας της αντλιας του τεσπα περασμενα ξεχασμενα αν τελικα το παρεις δες τις οδηγιες χρησης εδω :Dhttp://il.youtube.com/watch?v=hkcNzdikqh0

xaxaxa αυτο το βιντεακι ειδα και εγω και εγραψα κατευθειαν στο φορουμ!!! αν ειναι ετσι οπως τα λες αστο καλυτερα!!! ευχαριστω για τη γρηγορη απαντηση παιδια! :D

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το video επειδη εχω δουλεψει το συγκεκριμένο skimmer δεν εχω παραπονο.

Η τιμη του είναι γύρω στα 32 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στα 70 λιτρα που το δουλευα μια χαρα ηταν...

Νομιζω οτι και ο fotisgt που το δουλευει ακομα ειναι ευχαριστημενος....

Link to comment
Share on other sites

Το skimmer είναι αστέρι.Δείτε λίγο τις απαντήσεις σε θέμα που είχα ανοίξει και θα καταλάβετε τι πρέπει να προσέξετε.

O τύπος στο βίντεο ίσως είναι λίγο παραπάνω "στόκος" απ'ότι εμείς οι κοινοί θνητοί... :D

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=488810

Link to comment
Share on other sites

Περα απο το video επειδη εχω δουλεψει το συγκεκριμένο skimmer δεν εχω παραπονο.

Η τιμη του είναι γύρω στα 32 ευρω.

ναι περασα απο το μαγαζι και ρωτησα απλα το μονο που με χαλασε ηταν οτι πρεπει να μπει μεσα στο ενυδρειο... εχεις κατα νου καμια πατεντα να το εχω απ'εξω γτ ουτε sump παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...