Jump to content

Εξελιξη Δισκων,,,,πως Ηταν Και Πως Ειναι!!!


thanos459

Recommended Posts

καλησπερα,,,θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μερικες φωτογραφιες τις οποιες δεν θυμομουν καν οτι τραβηξα με το κινητο οταν πριν περιπου 7 μηνες κ περιπου 1 μιση μηνα αφοτου ειχα αγορασει τα δισκακια μου,,,,οποτε σας παραθετω μερικες φωτο και 2 βιντεακια,,,,του ενυδρειου και των δισκων πριν 7 μηνες,,,,και προσφατα,,,,,,,

πριν 7 μηνες,,,

diamod.jpg

τωρα ειναι ο αρχηγος

p3272528.jpg

o pigeon,,,

pigeon2.jpg

κ τωρα,,,,

p3272516.jpg

ο μικρος της παρεας,,,,,,πριν,,

tirquise.jpg

κ τωρα σε μια φλας ποζααα

discus.jpg

μερικες ακομα πριν,,,,

dsc03948nl.jpg

pigeondv.jpg

..........

κ τωρα

p7123610.jpg

p7123585.jpg

p7123622.jpg

και η καλυτερη φωτο,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

p6093429.jpg

δυστυχως ομως δεν καταφερα να κρατησω τα μικρα,γιατι θελησα να αφησω τους γονεις να αποκτησουν εμπειρια μιας και ειχα λιγο κρουσματα υπερμετρης επιθετικοτητας και προστατευτικοτητας απο τον πατερα,,,σε σημειο να διωχνει και την μανα και να γινεται χαμος,,τα πραγματα ομως οσο περναει ο καιρος και γινονται ολο κ καλυτερα,,,,εχω στησει γεννηστρα και ειμαι ετοιμος,,,

και για το τελος 2 βιντεακια ταισματος,,,,το ενα ειναι ιανουαριο,,

http://www.youtube.com/watch?v=gawfxs_fTTI&feature=plcp

,το αλλο πριν λιγες μερες,,,,

http://www.youtube.com/watch?v=SkCBn_fP-08&feature=plcp

Έγινε επεξεργασία - mod
Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι , να σου ζήσουν και να τα ταΐζεις ποιο συχνά .

Link to comment
Share on other sites

τα ταιζω σταμο!!!!!!!!καλυτερα κ απο μενα τρωνεεε :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75: :bigemo_harabe_net-75:

Έγινε επεξεργασία - mod
Link to comment
Share on other sites

κι αλλο κι αλλο ..... εχουμε και το διαγωνισμό .

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε να τα χαίρεσαι πολύ όμορφα τα μωρά σου!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε θανο!!!!......τα κανες δισκια τελικα!!!!

εις ανωτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου γίνουν πιατέλες γρήγορα και πάνω απόλα υγιέστατα

Link to comment
Share on other sites

να τα χαιρεσε φιλε μου πολυ ομορφα ψαρια. αντε συντομα και σε cd :bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα τα ψαρια σου,μακαρι μεγαλωνοντας και εμεις να γινομασταν ομορφοτεροι... :bigemo_harabe_net-123:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες,ισως θα μπορουσε να ανοιχτει ενα pinned θεμα με φωτογραφιες εξελιξης των ψαριων μας,,,,

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλώνοντας τους δίσκους με μεράκι, όπως εσύ ,σε αποζημιώνει το θέαμα που σου προσφέρουν… :thumbup:

ενα μεγάλο μπάβο και απο εμενα :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πάρα πολύ ωραία!!!!!!!!

Ειδικά το βίντεο που κάθεται και το χαϊδεύεις είναι απίστευτο!!!!!!!!

Παίζει να το έχω χαζέψει ίσα με 10 φόρες...... :D :D

Link to comment
Share on other sites

ολα τα ομορφα εχουν ενα τελος,,,,,για ενα χρονο που ειχα τα δισκακια αυτα ημουν πολυ ευτυχισμενος και πολυ ενθουσιασμενος που ασχοληθηκα,,,,το μεγαλωμα,,,η ενηλικιωση,,,,η γεννες,,,,,μετρησεις νερου,,,,πολλα πολλα πολλα που θελουν οι βασιλιαδες για να ειναι ευτυχισμενοι,,,,τα ψαρακια μπηκαν αγγελια για να τα δωσω γιατι εχω σκοπο να κανω ενα αλλο βημα στους δισκους ,,,,θα το μαθετε αργοτερα,,,με χαρα ειδα τα πρωτα 3 δισκακια να πηγαινουν απο τα περιορισμενα 300 λιτρα,,,,σε ενυδρειο τονου,,,και μαλιστα μετα απο 10 ωρες(πρωι τα πηγα),,,,ο νεος ιδιοκτητης ειδε γεννα το βραδυ!!!!η θυληκια που ειχα βρηκε αρσενικο και κατευθειαν ταιριαξανε!!!εχουν μεινει αλλα 3 τα οποια ειναι προς το παρων κρατημενα,,,,,το ζευγαρι που αποτελειται απο τον αρσενικο blue diamond και την marlboro red,,και ενα blue turguoise,,,ευχομαι να τα προσεχουν οπως εγω τα προσεχα,,,,,το μονο που μπορω να σας πω ειναι οτι μεχρι την τελευταια στιγμη ακομα,,,και ενω ειχα βαλει την αγγελια στεναχωριομουν και δεν ηθελα να τα δωσω,,,,τεσπα,,,,τα καλυτερα ερχονται,,,,οποτε ηδη εχω αποφασισει τι θα κανω,,,,,

μια τελευταια φωτο του ενυδρειου και των δισκων πριν βγουνε τα ψαρακια,,,,ειναι αυτη,,,,,,ευχαριστω για τα καλα σας λογια

discus1.jpg

Link to comment
Share on other sites

θανο εκτος απο.....................αγριους.........δεν θα σου συγχωρέσω τιποτα αλλο!!!!

φιλαρακι σου ευχομαι τα καλυτερα...................γιατι τ αγαπας!!!!

σακης

Link to comment
Share on other sites

Θανάση όταν τελειώνει κάτι,ξεκινάει και κάτι άλλο.Περιμένουμε το update από το νέο σου project.Η εξέλιξη των ψαριών σου ήταν άριστη.Η σωστή διατροφή,άριστη ποιότητα συνθηκών αλλά και η σωστή επιλογή ιχθύων αποτυπώνονται στις φωτογραφίες σου!

Link to comment
Share on other sites

Νικολα και Σακη σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια,,,,η πραγματικοτητα ηταν αυτη,,,,οτι τα αγαπουσα ,τα αγαπαω ,,,και θα τα αγαπαω,,,,

χαιρομαι ιδιαιτερα που τα δισκακια δωθηκαν σε ατομα που τα αγαπανε πραγματικα,,,και σημαντικο,,,,σε μεγαλυτερα ''σπιτακια'',,,,

ελπιζω να καταφερω να αντεπεξελθω στην σκεψη και στην υλοποιηση της επομενης επιλογης μου,,,οσον αφορα ψαρακια και ενυδρειο,,,,μην ξεχναμε οτι οι καιροι ειναι δυσκολοι και καθε βημα μπορει να ειναι καταστρεπτικο,,,ειδικα οσοι εχουμε μπλεξει με δισκους,,,,χεκελοφρενεις δισκαδες και τοιαυτα,,,,αχααχαχχα

καλη μας συνεχεια,,,,,

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφα τα ψάρια σου Θανάση!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά και να ''αγριέψουν'' τα πράγματα στο μέλλον. :buttrock:

Σε έχει κερδίσει μέχρι στιγμής κάτι συγκεκριμένο;

Έγινε επεξεργασία - davidson
Link to comment
Share on other sites

χρησταρα,,,σκεφτομαι κατι προς το παρων,,,,,για να μην εχω αδειο το ενυδρειο,,,,ομως το γενικο εγχειρημα ειναι μακροπροθεσμο,,δηλ μεγαλο ενυδρειο κ αγριες καταστασεις

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...