Jump to content

Microbe-Lift Herbtana


Recommended Posts

To γνωριζει κανεις αυτο το σκευασμα? Ειναι οντως reef safe οπως λεει? Το εχει χρησιμοποιησει καποιος και τι αποτελεσμα ειχε???

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποίησα πριν μια εβδομάδα για οκτώ ημέρες.Τα κοράλλια δε τα ενόχλησε όπως και τα ψάρια.Τα κλαμ την άκουσαν λίγο αλλά έχασα μερικά σαλιγκάρια.Το ικ εξαφανίστηκε την πέμπτη μέρα και την όγδοη σταμάτησα το σκεύασμα.Στη συνέχεια έκανα 3 αλλαγές νερού500λτ στα (3500λτ) μέχρι να σταματήσει το σκίμερ να αφρίζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν σκοτωνει το ick αλλα βοηθαει πολυ τα ψαρακια να το αντιμετωπισουν!

προσωπικα με την προτεινομενη δοσολογια δεν ειδα πολλα αποτελεσματα αλλα οταν εβαλα

αυτη που συστηνει η εταιρια και 2/3 ακομα τοτε ειδα να κανει δουλεια περιπου την 6η μερα.

(εννοειται πως δεν συστηνω ουτε προτεινω να βαλεις παραπανω απο αυτο που λεει η εταιρια :bigemo_harabe_net-64: ,εγω απλα ρισκαρα)

απο κοραλια δεν εχασα το παραμικρο,ολα τα ψαρακια που ειχα τοτε τα καταφεραν(μαλιστα ενα pyroferus ηταν σε πολυ ασχημη κατασταση)

ομως και εγω οπως ειπε και ο νικος εχασα περιπου τα μισα σαλιγκαρια και τις 2 απο τις 3 cleaner!

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα το χρησιμοποιησα. Επειδη δεν εβλεπα θετικα αποτελεσματα αυξησα την δοσολογια με ρισκο δικο μου. Τελικα χρησιμοποιησα ολο το μπουκαλι (αργισε πολυ να φυγει το ικ).

Μερικα σαλιγκαρια νεκρα και 1 cleaner. Πλεων εχει καθαρισει το ψαρι (blue tang) και ειναι ολα μια χαρα :) . Μπορεις να δεις και το αναλογο θεμα που εχω ανοιξει εκει http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=80245&st=20

Οτι και αν αποφασισεις να κανεις....καλη επιτυχια και γρηγορη αναρρωση στα ζωντανα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...