Jump to content

Σκεπασμα Ενυδρειου


Recommended Posts

Σημερα to prvi δηστυχως βρηκα τον clown sto πατωμα....τον ειχα ενα μηνα τωρα μονο του σε 36 λιτρα καθαρα, ετρωγε μια χαρα, τις τελευταιες 5 μερες ειχε αλλαξει θεση και κολυμπουσε αρκετα κοντα στην επιφανεια....και απο οτι ειχα διαβασει δυσκολα πηδανε, αλλα σε εμενα χωρις αλλο ψαρι να το στρεσαρει, με ιδανικες μετρησεις νερου, πηδηξε :waaa: Οποτε επειδη σκεφτομαι να βαλω πλεον και κανενα ακομη ψαρακι, και δεν θελω να ξαναρισκαρω, οσο και να μην μου αρεσει θα πρεπει να σκεφτω κατι για να το σκεπασω το ριφακι μου. Απο αυτα που διαβαζω το καλυτερο ειναι καποιο πλαισιο με ψιλο διχτυ-σιτα. Διχτυ ας πουμε οτι βρισκω κατι σαν αυτο http://www.leontaki.gr/product_detail.jsp?prdId=086&extLang ή την κλασικη σιτα κουνουπιων παραθυρων, πλαισιο με μικρο παχος πλαστικο που μπορω να βρω? Το μονο που βρισκω ειναι αλουμινενia πλαισια για τις κουνουπιερες στα παραθυρα, αλλα το μικροτερος παχος τους ειναι 3cm...

Έγινε επεξεργασία - gregkn73
Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις την άνοιξη που θα αρχίσουν οι διαφημίσεις για την έξυπνη σίτα.

πληροφορίες μου λένε ότι θα έχει εφαρμογή και στα ενυδρεία.

πλάκα κάνω.....

πιστεύω ότι πρέπει να βάλεις κάτι που να σε ικανοποιεί αισθητικά και να επιτρέπει τον αερισμό.

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλακα δεν ειναι ασχημη λυση.

Αλλά αυτες που εχουν τις αλουμινενιες ραγες οι οποιες κοβονται στο μηκος που θες εσυ και κουμπωνει εκει η σιτα.

Κανεις και μια δυο τρυπες για να ριχνεις την τροφη και εισαι οκ.

Το μονο κακο που βλεπω ειναι πως αν βαζεις συχνα τα χερια στο ενυδρειο ισως να ειναι λιγο ταλαιπωρια τα βαλε-βγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με τον φωτισμό σου πως θα φαίνεται και πως θα συνδυαστεί η σίτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Telika πηγα σε εναν που κανει κουφωματα παραγγειλα σταθερη σιτα για παραθυρα (παλσιο 3εκ) και αντι για σιτα που προκαλει αρκετη σκιαση εβαλα αντιχαλαζικο διχτυ που εχει σχεδον μηδεινη σκιαση, το αποτελεσμα μου αρεσε πολυ και ειναι πολυ ευκολο στο να το βγαζω-βαζω

949o.jpg

nyrs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο φλε μου,πολυ ωραιο αποτελεσμα ,στο πρακτικο και στο αισθητικο κομματι :bigemo_harabe_net-64:

Ενημερωσε μας αν πιανει καθολου αλατια μετα απο λιγο καιρο.

Ευχαριστουμε που το μοιραστηκες μαζι μας!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό αποτέλεσμα, πολύ ωραία ιδέα !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...