Jump to content

Recommended Posts

Σε χωριό χωρίς gym, pokestop δεν γίνεται να παίξεις!

Απλά θα σου τελειώσουν οι pokeballs και μετάά...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :hehe :hehe :hehe :hehe :hehe

Γιατί εγώ με τα 150 έχω πιθανότητες νομίζεις?

Μέχρι και στο Κιλκίς που... μην το χαρακτηρίσω, έχουμε άτομα που είναι πραγματικά εξαρτημένα!!!!

Φαντάσου, έχω φίλο που έχει βάλει 850+ ευρώ! Αυτά είναι τα άσχημα του παιχνιδιού!

Μάντεψε πόσα πόκεμον έχει...913.Όλα εξελίξεις 2000+ CP τα περισσότερα.....Τι αν πεις......

εμενα 16 level με 240 με περνουν?  :hehe  :hehe  :hehe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρίσκετε ρε παιδιά τόσα ποκεμόνια, θέλω κ εγώ :(

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πού τα βρίσκετε ρε παιδιά τόσα ποκεμόνια, θέλω κ εγώ :(

Στάλθηκε από το E2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω παιζω στο pc  και παω σε οτι χωρα θες εχω κανει 300km. αν τα εκανα στα αληθια θα ειχα γινει κορμαρα....  :hehe  :hehe  :hehe

Link to comment
Share on other sites

Ααα το ξέρω το κολπάκι το κάνει ένα παιδί εδώ. Είναι 28 λέβελ!!!!

Από πιά εφαρμογή το κάνεις εσύ?(Σκέφτομαι να το κάνω και εγώ)....

Link to comment
Share on other sites

Ααα το ξέρω το κολπάκι το κάνει ένα παιδί εδώ. Είναι 28 λέβελ!!!!

Από πιά εφαρμογή το κάνεις εσύ?(Σκέφτομαι να το κάνω και εγώ)....

υπαρχει το nox player και το bluestacks 

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις μόνο το Nox Player ή θέλει και το Pokemon GO για PC????

κατεβασε το nox μολις κατεβει περιμενεις λιγακι και στο βγαζει μονο του εσυ απλα βαζεις το λογαριασμο σου δες το καλητερα απο βιντεο για να καταλαβεις καποιες ριθμισεις στο game οστε να μπορεις να το χειριζεσε 

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ομαδικο παιχνιδι να υποθεσω?

Μπορείς να παίξεις και μόνος σου αλλά μετά από κάποια επίπεδα δεν θα μπορείς να ανταπεξέλθεις σε αυτά που σου ζητάει αν δεν πάρεις τους φίλους σου και πάτε να ''ρίξετε'' τα gyms που έχουν διαφορετικές ομάδες από αυτήν που είσαι, και να πάρετε τα coins που σου δίνει. Εκτός φυσικά αν βάλεις αληθινά λεφτά! Τότε όμως αλλάζει το πράγμα. 

Άρα εγώ το θεωρώ ομαδικό. 

Εμείς π.χ. , μαζευόμαστε μία παρέα 10 ατόμων και κάνουμε ομαδικές επιθέσεις.

Αλλιώς δεν λέει.

Έγινε επεξεργασία - FotisAthanasiadis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το nox μολις κατεβει περιμενεις λιγακι και στο βγαζει μονο του εσυ απλα βαζεις το λογαριασμο σου δες το καλητερα απο βιντεο για να καταλαβεις καποιες ριθμισεις στο game οστε να μπορεις να το χειριζεσε 

Οκ ρε ευχαριστώ!;)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το έχετε δει... ΔΕΝ θα σας κάνει κακό να το ξαναδείτε.-

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το έχετε δει... ΔΕΝ θα σας κάνει κακό να το ξαναδείτε.-

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY

λοιπον ωρεο το video αλλα οτι και να κανεις η τεχνολογια προχορα και μαζι με την ανθρωπινη εφευρίτικοτιτα βρισκει παντα τροπους να πουλα και να προοθει στις μαζες και δυστιχος δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα για αυτο!!!!!

εγω προσοπικα δεν καθομαι ετσι σαν ζωον με το κινητο ιδικα οταν ειμαι με παρεα!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το έχετε δει... ΔΕΝ θα σας κάνει κακό να το ξαναδείτε.-

https://www.youtube.com/watch?v=Z7dLU6fk9QY

Η καθε εποχη βγαζει τα δικα της "γουστα"....

Και σιγουρα οσο περναει ο καιρος και αναπολουμε αυτα που μας εξηταραν οταν ημασταν πιο μικροι τα "καινουργια" ισως να μας ψιλοξυνιζουν...

Η ακολουθουμε κρατοντας οσα μας ταιριαζουν και "πετωντας"τα υπολοιπα...

Η θα κανουμε οτι οι πατεραδες μας και οι παπουδες μας που με την παραμικρη αλλαγη κατεκριναν(των περισοτερων τουλαχιστον)...

Παν μετρον αριστον παντως παιδια...

Να μην χανονται οι ηθικες αξιες και μοδα ειναι θα περασει οπως τοσα αλλα στην ζωη μας....

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

καταλαβενω οτι θεορις τρελο να κινηγας ποκεμον (και ειναι!!!) αλλα δεν ειναι καθηστερες οσοι πεζουν

κατι ηλιθιοι που πανε και προκαλουν ατιχιματα,βαζουν σε κινδινο την ζωη τους κτλ ας τους θεορις, εναν ανθροπο πχ 

που απλα περνα την ωρα του ή του ειχε μινει το αχτη απο μικρο παιδι δεν θα επρεπε!!!!!!

καταλαβενω οτι εχεις δικαιομα να πεις οτι θελεις αλλα δεν καταλαβενω τον λογο να βρισεις καποιον που του αρεσει και δεν κανει καταχρηση!!!

Πρώτων δεν βρίζω με το να λέω ελεύθερα την γνώμη μου μπορεί ο χαρακτηρισμός να μην είναι ευγενικός( γιατί μας έφαγε η ψευτοευγένεια στην τελική και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, άλλο θέμα αυτό). Δεν αισθάνομε εγώ υπεράνθρωπος που έχω ξεφύγει και βρίσκομε σε άλλα επίπεδα, αλλά απλά είμαι άνθρωπος με κοινωνικές ευαισθησίες και επαφές και με πολλά ελαττώματα και λάθη.

Η σημερνή χρίση της τεχνολογίας μας αφαιρεί την ανθρωπιά και μας κάνει οργανικούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές χωρίς θέληση  βούληση και δύναμη αντίστασης και κατ’ επέκταση μας μειώνει την αντίληψη του αληθινού και την νοημοσή  μας και ας έχουμε όπως είπα 150+ IQ.

Πλέον σιγά σιγά αλλά σταθερά δεν χειριζόμαστε την τεχνολογία αλλά η τεχνολογία μας χειρίζεται και το παράλογο είναι ότι πιστεύουμε πως είμαστε φυσιολογική.

Θα φτάσουμε στο σημείο να λέμε ότι σήμερα έπαιξα μόνο 8 ώρες στον Pc και βγήκα και ένα τρίωρο με την παρέα μου και μιλήσαμε για τα κατορθώματα μας στα παιχνίδια και για τα κουτσομπολιά στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

 

Είναι κρίμα να βλέπω άτομα μέσα στα λεωφορεία στα μετρό και στα παγκάκια να σκοτώνουν την ώρα τους με ένα κινητό και να μην έχουν πλέων την φαντασία να σκεφτούν κάτι με το μυαλό τους εως ότου φτάσουν στον προορισμό τους ή έρθει το ραντεβού τους.

 

Διάβασα κάποιος πως κάνει 6-7 χιλιόμετρα κυνηγώντας ποκεμον και το θεωρεί φυσιολογικό και ότι δεν ξέφυγε γιατί απλά δεν κάνει ακόμη 60-70 χιλιόμετρα.

Και εγώ κάνω 25-50 χιλιόμετρα κάθε δυο μέρες αλλά δεν κυνηγώ ποκεμον απλά κάνω ποδήλατο και απολαμβάνω, δεν λέω να κάνετε ποδήλατο αλλά έχει τόσα πολλά να κάνουμε έξω στον κόσμο…

 

Θα με πείτε και τη με νοιάζει εμένα και ασχολούμε με αυτούς από την στιγμή που δεν κάνουν κάτι κακό σε έμενα παρά μόνο στον εαυτό τους.

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εμένα με νοιάζει, δεν νοιάζομε μόνο για εμένα αλλά και για τον συνάνθρωπο μου, και αν δω να κάνει κάτι λάθος προσπαθώ έστω και άγαρμπα να τον υποδείξω το σωστό χωρίς φυσικά να του το επιβάλω.

 

Δεν είμαι κατά της τεχνολογίας αντίθετα η δουλειά μου είναι η ηλεκτρονική υπολογιστές και έχω παίξει και παιχνίδια στο PC αλλά και πολύ παλιότερα στο Amiga 600, αλλά έπαιξα και δεν με παίξανε. Δεν το θεωρώ κακό να παίξει κάποιος 1-2 φορές την εβδομάδα κάποιο παιχνίδι στο PC για κάποιες ώρες αλλά δυστυχώς πολλοί ασχολούνται με τα παιχνίδια και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε καθημερνή βάση με της ώρες και δεν έχουν καταλάβει ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό ακόμη και εδώ στο φόρουμ δεν θα έπρεπε κανείς να κάθετε με της ώρες.

 

Πλέον μιλάμε ποιο πολύ στο ίντερνετ παρά τετ α τετ

 

Θα κλείσω με το ρητό του Μακρυγιάννη «Είμαστε στο “εμείς” κι όχι στο “εγώ»

Ας δούμε λιγάκι και τους γύρω μας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρώτων δεν βρίζω με το να λέω ελεύθερα την γνώμη μου μπορεί ο χαρακτηρισμός να μην είναι ευγενικός( γιατί μας έφαγε η ψευτοευγένεια στην τελική και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε, άλλο θέμα αυτό). Δεν αισθάνομε εγώ υπεράνθρωπος που έχω ξεφύγει και βρίσκομε σε άλλα επίπεδα, αλλά απλά είμαι άνθρωπος με κοινωνικές ευαισθησίες και επαφές και με πολλά ελαττώματα και λάθη.

Η σημερνή χρίση της τεχνολογίας μας αφαιρεί την ανθρωπιά και μας κάνει οργανικούς ηλεκτρονικούς υπολογιστές χωρίς θέληση βούληση και δύναμη αντίστασης και κατ’ επέκταση μας μειώνει την αντίληψη του αληθινού και την νοημοσή μας και ας έχουμε όπως είπα 150+ IQ.

Πλέον σιγά σιγά αλλά σταθερά δεν χειριζόμαστε την τεχνολογία αλλά η τεχνολογία μας χειρίζεται και το παράλογο είναι ότι πιστεύουμε πως είμαστε φυσιολογική.

Θα φτάσουμε στο σημείο να λέμε ότι σήμερα έπαιξα μόνο 8 ώρες στον Pc και βγήκα και ένα τρίωρο με την παρέα μου και μιλήσαμε για τα κατορθώματα μας στα παιχνίδια και για τα κουτσομπολιά στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Είναι κρίμα να βλέπω άτομα μέσα στα λεωφορεία στα μετρό και στα παγκάκια να σκοτώνουν την ώρα τους με ένα κινητό και να μην έχουν πλέων την φαντασία να σκεφτούν κάτι με το μυαλό τους εως ότου φτάσουν στον προορισμό τους ή έρθει το ραντεβού τους.

Διάβασα κάποιος πως κάνει 6-7 χιλιόμετρα κυνηγώντας ποκεμον και το θεωρεί φυσιολογικό και ότι δεν ξέφυγε γιατί απλά δεν κάνει ακόμη 60-70 χιλιόμετρα.

Και εγώ κάνω 25-50 χιλιόμετρα κάθε δυο μέρες αλλά δεν κυνηγώ ποκεμον απλά κάνω ποδήλατο και απολαμβάνω, δεν λέω να κάνετε ποδήλατο αλλά έχει τόσα πολλά να κάνουμε έξω στον κόσμο…

Θα με πείτε και τη με νοιάζει εμένα και ασχολούμε με αυτούς από την στιγμή που δεν κάνουν κάτι κακό σε έμενα παρά μόνο στον εαυτό τους.

Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εμένα με νοιάζει, δεν νοιάζομε μόνο για εμένα αλλά και για τον συνάνθρωπο μου, και αν δω να κάνει κάτι λάθος προσπαθώ έστω και άγαρμπα να τον υποδείξω το σωστό χωρίς φυσικά να του το επιβάλω.

Δεν είμαι κατά της τεχνολογίας αντίθετα η δουλειά μου είναι η ηλεκτρονική υπολογιστές και έχω παίξει και παιχνίδια στο PC αλλά και πολύ παλιότερα στο Amiga 600, αλλά έπαιξα και δεν με παίξανε. Δεν το θεωρώ κακό να παίξει κάποιος 1-2 φορές την εβδομάδα κάποιο παιχνίδι στο PC για κάποιες ώρες αλλά δυστυχώς πολλοί ασχολούνται με τα παιχνίδια και τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης σε καθημερνή βάση με της ώρες και δεν έχουν καταλάβει ότι αυτό δεν είναι φυσιολογικό ακόμη και εδώ στο φόρουμ δεν θα έπρεπε κανείς να κάθετε με της ώρες.

Πλέον μιλάμε ποιο πολύ στο ίντερνετ παρά τετ α τετ

Θα κλείσω με το ρητό του Μακρυγιάννη «Είμαστε στο “εμείς” κι όχι στο “εγώ»

Ας δούμε λιγάκι και τους γύρω μας.

Συμφωνώ 100%

Είπα να μην γράψω στο θέμα,αλλά δυσκολευομαι να το κάνω.

ΑΦΗΣΤΕ τα ηλεκτρονικά, κινητά,tablet κτλ κτλ

Βγειτε εξω, μιληστε, πηγαίνετε βολτα,δείτε φιλους-ες, ερωτευτειτε,εξελιξτε τον εαυτο σας ως σκεπτόμενο ον!!!

Αφήστε τις ηλιθιοτητες τύπου πόκεμον κτλ κτλ.

ΖΗΣΤΕΕΕΕ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ 100%

Είπα να μην γράψω στο θέμα,αλλά δυσκολευομαι να το κάνω.

ΑΦΗΣΤΕ τα ηλεκτρονικά, κινητά,tablet κτλ κτλ

Βγειτε εξω, μιληστε, πηγαίνετε βολτα,δείτε φιλους-ες, ερωτευτειτε,εξελιξτε τον εαυτο σας ως σκεπτόμενο ον!!!

Αφήστε τις ηλιθιοτητες τύπου πόκεμον κτλ κτλ.

ΖΗΣΤΕΕΕΕ!

συμφονω μαζι σου αλλα μετα απο αυτο ο καθενας ας κανει οτι νομιζει!!!!

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...