Jump to content

το πιρανχο-reef μου (!)


antonis t83

Recommended Posts

Το Χομπι σιγουρα θα χασει Αντωνη με την αποχωρηση σου. Το ενυδρειο ηταν στολιδι και ονειρο για πολλους χομπιστες. 

 

Οσα κοραλακια μου εστειλες παντα σε εξαιρετη κατασταση και παντα επικοινωνια για να δεις πως τα παρελαβα. Εξαιρετος χομπιστας ακομα και εκει

 

Καλη τυχη στο νεο ενχειρημα. Κρατα μας ενημερους

Link to comment
Share on other sites


Αντώνη καλημέρα

Διάβασα για την απόφαση σου κι στεναχωρήθηκα.

Έβλεπα εδώ και καιρό από οσα έγραφες ότι κατι δεν σου πήγαινε καλά .

Από το λιγο που σε γνώρισα έχω να πω μόνο καλά λόγια.

Αν πιστεύεις ότι πρέπει να κανείς ένα διαλειμμα <μικρό η μεγαλο>καντο.

Γιατί το χόμπι το αγαπάς και θα ξανά γυρίσεις .

Καλή συνέχεια ότι και αν αποφασίσεις.

Και αν έρθεις Αθήνα οπωσδήποτε να βρεθούμε.

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος dreamnikos έγραψε:

 

πριν 10 ώρες, το μέλος Jackal έγραψε:

Το Χομπι σιγουρα θα χασει Αντωνη με την αποχωρηση σου. Το ενυδρειο ηταν στολιδι και ονειρο για πολλους χομπιστες. 

 

Οσα κοραλακια μου εστειλες παντα σε εξαιρετη κατασταση και παντα επικοινωνια για να δεις πως τα παρελαβα. Εξαιρετος χομπιστας ακομα και εκει

 

Καλη τυχη στο νεο ενχειρημα. Κρατα μας ενημερους

 

πριν 23 λεπτά, το μέλος dreamnikos έγραψε:

 

 

Αντώνη καλημέρα

Διάβασα για την απόφαση σου κι στεναχωρήθηκα.

Έβλεπα εδώ και καιρό από οσα έγραφες ότι κατι δεν σου πήγαινε καλά .

Από το λιγο που σε γνώρισα έχω να πω μόνο καλά λόγια.

Αν πιστεύεις ότι πρέπει να κανείς ένα διαλειμμα <μικρό η μεγαλο>καντο.

Γιατί το χόμπι το αγαπάς και θα ξανά γυρίσεις .

Καλή συνέχεια ότι και αν αποφασίσεις.

Και αν έρθεις Αθήνα οπωσδήποτε να βρεθούμε.

 

Σας ευχαριστώ, 

Δεν φεύγω βέβαια από το χόμπι.

Κάνω απλά μια αλλαγή.

Πραγματικά χαίρομαι ότι όλα αυτά τα χρόνια στο aquazone γνώρισα εξαιρετικους ανθρώπους, ίσως το χόμπι τραβάει καλά παιδιά, ίσως μας κάνει καλά παιδιά αυτή η ηρεμία που μας δίνουν τα ενυδρεία μας. 

Θέλω πάρα πολύ να έρθω να τα πούμε από κοντά σε μια συνάντηση Νίκο, 

Keep reefing... 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

 

 

Σας ευχαριστώ, 

Δεν φεύγω βέβαια από το χόμπι.

Κάνω απλά μια αλλαγή.

Πραγματικά χαίρομαι ότι όλα αυτά τα χρόνια στο aquazone γνώρισα εξαιρετικους ανθρώπους, ίσως το χόμπι τραβάει καλά παιδιά, ίσως μας κάνει καλά παιδιά αυτή η ηρεμία που μας δίνουν τα ενυδρεία μας. 

Θέλω πάρα πολύ να έρθω να τα πούμε από κοντά σε μια συνάντηση Νίκο, 

Keep reefing... 

 

 

Σε περιμένουμε με ανυπομονησία ,

 

Έλα σε συνάντηση και θα σε δελεάσω με εισιτήρια και για το μπάσκετ θα στα έχω έτοιμα. 2 σε 1  :hehe.

Έγινε επεξεργασία - gifil
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Και fo να έχεις πάλι θα μας πετάξεις τα μάτια έξω..... Αν η επιλογή της ψαροσυνθεσης είναι όπως τα lps σίγουρα θα δούμε τρελά πράγματα.

 

Ας είναι και μικρό το reef ....ωραίο θα είναι. Μη μασάς. 

Τώρα που ήρθα στα ψιλά να τα πούμε και από κοντά. Καλή συνέχεια. Ανυπομονούμε....

Link to comment
Share on other sites

πριν 15 λεπτά, το μέλος gifil έγραψε:

 

Σε περιμένουμε με ανυπομονησία ,

 

Έλα σε συνάντηση και θα σε δελεάσω με εισιτήρια και για το μπάσκετ θα στα έχω έτοιμα. 2 σε 1  :hehe.

 

πριν 10 λεπτά, το μέλος gmarbel έγραψε:

Και fo να έχεις πάλι θα μας πετάξεις τα μάτια έξω..... Αν η επιλογή της ψαροσυνθεσης είναι όπως τα lps σίγουρα θα δούμε τρελά πράγματα.

 

Ας είναι και μικρό το reef ....ωραίο θα είναι. Μη μασάς. 

Τώρα που ήρθα στα ψιλά να τα πούμε και από κοντά. Καλή συνέχεια. Ανυπομονούμε....

 

Το θυμήθηκες το μπάσκετ!!  

Χαχαχα πάμε να δούμε Langford!! 

 

Έχω πει και παλαιότερα ότι στη ζωή μου δεν είχα ποτέ πολλούς φίλους,  αλλά στο aquazone έκανα πολλούς! 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός που μπόρεσα να το δω από κοντά πολλές φορές. 

Πραγματικά ωραίο ενυδρείο παιδιά! 

Δεν δείχνει την ομορφιά του απ τις φώτο. Το ενυδρείο είναι κουκλί! 

 

Φίλε τα είπαμε και τα λέμε και από κοντά. Καλή αρχή στο καινούργιο εγχείρημα! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Λοιπόν ο κύκλος μου στα κοραλια έκλεισε. 

Η απόφαση είναι οριστική.

Νιώθω μέσα μου ότι το τερμάτισα για πάρα πολλούς λόγους.

Είδα κοραλια άπειρα,  είχα τη χαρά να με εμπιστευτουν φίλοι μου και να φέρουμε από έξω υπέροχα κομμάτια, ίσως άνοιξα και τον δρόμο σε άλλους χομπιστες να το συνεχίσουν αυτό κυνηγώντας πάντα το κάτι παραπάνω.

Είχα βάλει όρια που τα ξεπέρασα.

Νιώθω άσχημα για κάποιες υπερβολές που έκανα, όταν υπάρχουν παιδιά στο χόμπι που πολεμάνε να φτιάξουν ένα ενυδρείο με 100 ε και εγώ να παίρνω κοραλια μεγαλύτερης αξίας.

Είναι τα περίεργα που ζούμε. 

(22 ευρώ μεροκάματο στα εργοστάσια της περιοχής μου.... Τραγικό.)

Ευτυχώς ο Θεός μας προστατεύει με την έκτη αίσθηση για να ζούμε χωρίς τύψεις.

Έτσι και μένα με πιάνει η " έκτη αίσθηση" μου η οποία είναι η αναισθησια (!) και πήρα απόφαση οριστικά να αποχωριστω τα κοραλια μου. 

Θα συνεχίσω προς την άλλη μεριά του φεγγαριού τουλάχιστον το μεγάλο ενυδρείο ως fish only και ίσως γίνει το μικρό από φραγκιερα....ένα μικρό reef.

Είναι η καλύτερη στιγμή τώρα.

Εννοείται εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε και θα χαίρομαι να βοηθάω με όποιο τρόπο μπορώ όλους τους φίλους μου.

 

 

Αντώνη φιλε μου με λείπει πολύ πολύ η απόφαση σου αυτή γιατί ξέρω πόσο σου αρέσει πόσο το αγαπάς.Καταλαβαινω γιατί το λες και πως το λες.

Το f.o θα γίνει υπέροχο αλλά ότι και να είναι για ένα reefa δεν τον καλύπτει.

Περιμένω με χαρά την φωτοσύνθεση αλλά Αντώνης και φυσικά το νέο reefaki.

Ότι χρειαστείς και μπορώ μου λες

Keep reefing .

Link to comment
Share on other sites

On 30/7/2018 at 11:24 ΠΜ, το μέλος revolution1925 έγραψε:

Τυχερός που μπόρεσα να το δω από κοντά πολλές φορές. 

Πραγματικά ωραίο ενυδρείο παιδιά! 

Δεν δείχνει την ομορφιά του απ τις φώτο. Το ενυδρείο είναι κουκλί! 

 

Φίλε τα είπαμε και τα λέμε και από κοντά. Καλή αρχή στο καινούργιο εγχείρημα! 

 

On 30/7/2018 at 1:55 ΜΜ, το μέλος niknik έγραψε:

Αντώνη φιλε μου με λείπει πολύ πολύ η απόφαση σου αυτή γιατί ξέρω πόσο σου αρέσει πόσο το αγαπάς.Καταλαβαινω γιατί το λες και πως το λες.

Το f.o θα γίνει υπέροχο αλλά ότι και να είναι για ένα reefa δεν τον καλύπτει.

Περιμένω με χαρά την φωτοσύνθεση αλλά Αντώνης και φυσικά το νέο reefaki.

Ότι χρειαστείς και μπορώ μου λες

Keep reefing .

 

Αρη σευχαριστώ, είναι ευλογία για εμάς στην επαρχία να ξέρουμε ότι δεν είμαστε μόνοι...

 

Νίκο από κοραλια θα μείνουν ότι υπάρχει πάνω στους βράχους από sps Seriatopora,  Montipora και κάποια άλλα,  καθώς και μαλακά όπως ρικορντεα,  ζοανθους,  σαρκοφυτα κτλ

Και τις εφιλιες θα αφήσω και ότι ζήσει έζησε! Δεν θα μπω στη διαδικασία να τα ξηλωσω αυτά.

Όμως τα περισσότερα LPS που ήταν στον αραγωνιτη έφυγαν ήδη και μετά από πολύ καιρό βλέπω τι χρώμα έχει ο αραγωνιτης!! 

Μου αρέσουν οι αλλαγές στη ζωή μου!! 

Μακάρι να μπορούσα να έκανα περισσότερες!  

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αντώνη τι έγινε;
Τι έχασα; :wacko:

Αλήθεια δεν περίμενα να το κάνεις!

Έδινα περισσότερες πιθανότητες να κάνεις την "άλλη αλλαγή" παρά να διαλύσεις το reef!
Τι να σου πω; Ας είναι κάθε απόφαση για καλό!
 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ετσι για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι νεοτεροι κανω μια βιντεο-αναδρομη σε καποιες απο τις καλυτερες περιοδους του ενυδρειο μου.

πλεον τα περισσοτερα κοραλια του αραγωνιτη εχουν φυγει (καποια εχω κρατησει στο μικρο) εν οψει νεων ψαριων οχι reef safe !!!

ελπιζω να σας εκπληξω παλι με τις επιλογες μου!

 

τα βιντεο ειναι αφιερωμενα στο φιλο μου @trelalix

 

 

 

 

 

 

 

_20170821_134110.thumb.JPG.e565b2c1b2932e79ab7d7417a9ed8acc.JPG

_20170901_152032.thumb.JPG.5d028d0484f6c4ef2c4b4265b393bf1f.JPG

thumbnail.jpg

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αντώνη .

Το ενυδρείο σου ήταν? Είναι? θα ξανά γίνει ? Ένα κόσμημα στο σπίτι σου.

Οι φωτογραφίες σου μας βοηθάνε να χαρούμε και εμείς την ομορφιά του.Να βάλουμε ένα όριο μέχρι που μπορούμε να πάμε.

Ελπίζω μέσα μου, τελικά να ξανά έρθεις πίσω στο reef γιατί θα κερδίσει η κοινότητα .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες ηθελα να γράψω κάποια πράγματα και προτίμησα να τα γράψω εδώ, σε αυτό το θέμα που ξέρω ότι θα τα δουν κάποιοι λίγοι φίλοι μου και όχι στο πόρταλ.

Όπως πολλοί γνωρίζετε αλλά και για όσους δεν ξέρουν ή δεν κατάλαβαν, θέλω να ξεκαθαρίσω αλλά και να αναφέρω κάποια πράγματα. 

Πριν από λίγες μέρες και μετά από δημοσιοποιηση λίστας εισαγωγής ενός καταστήματος έκανα το λάθος να σχολιάσω τις τιμές,  πράγμα που έχω κάνει στο παρελθόν και με αρνητικό αλλά και με θετικό τρόπο., το ίδιο έχω κάνει κατά καιρούς και για άλλα καταστήματα που έχουν βήμα και διαφημιζονται μέσα από αυτό το φόρουμ.

Επίσης να τονίσω ότι είμαι πελάτης του καταστήματος κάτι το οποίο αποδεικνυεται εύκολα.

Δεν είχα κανένα σκοπό να προσβάλλω,  αντίθετα ήθελα να αναφερθουν κάποια πράγματα τα οποία ίσως έβγαιναν σε καλό.  Ίσως...

Όμως κάποιοι θιχτηκαν είτε από τα λεγόμενα μου είτε από τον τρόπο διατυπωσης και κάπου εκεί εμφανίστηκε κάποιος που στα 7 χρόνια εγγραφής του στο παρόν φόρουμ με 4 ποστ μέχρι εκείνη τη στιγμή έκανε 17 ποστ σε εκείνο το θέμα.

Μάλιστα ο τρόπος του εκτός ότι ήταν αποπροσανατολιστικος ήταν και προκλητικος απέναντι μου. 

Πιστεύω ότι κατάφερα και δεν παρασύρθηκα ώστε να του κάνω τη χάρη να υποπεσω σε κάποιο πειθαρχικο παραπτωμα!!  

 

Το περίεργο ήταν ότι κανενας συντονιστής  δεν λειτούργησε όπως θα έπρεπε για να τον κάνει να σταματήσει το παιχνιδάκι του.

Ίσως επειδή ήταν στην κατηγορία του καταστήματος φοβήθηκαν να πάρουν θέση. 

Αν είπα κάτι που δεν άρεσε ως προς το κατάστημα,  δεν σημαίνει ούτε ότι είμαι βαλτός ούτε κάτι άλλο. Έχω μάθει να λειτουργώ με αυτό τον τρόπο αλλά παντα μετά από σκέψη.

Δεν γίνεται η κριτική να είναι δεκτή μονο όταν μας συμφέρει.

Η ιστορία κράτησε δύο μέρες.

Διάλογος δεν έγινε ποτέ σε σωστό επίπεδο για τους λόγους που προανέφερα.

Τελικά το αποτέλεσμα ήταν το κατάστημα να σβήσει το θέμα, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο ειδικά από τη στιγμή που κάποια σοβαρά μέλη που παρακολουθουσαν την συζήτηση ζήτησαν το αντίθετο! 

 

Και καπου εδώ φτάνουμε στο πιο γελοίο πράγμα που συνέβη. 

Καθώς ζήτησα στο πόρταλ να επανελθει το θέμα ο συντονιστής rastaman μου επιβάλει ποινή στερησης δημοσιεύσεων για 3 μέρες για αναρμοστη συμπεριφορά!. 

 

Και το χειρότερο είναι ότι από τους υπόλοιπους συντονιστές δεν έγινε καμία κίνηση προς το αντίθετο, για άρση της ποινής. Έστω από τους παλιούς και πιο έμπειρους.

 

Με γνωρίζουν άριστα οι περισσότεροι τους, καθώς και τα περισσότερα μέλη της θαλασσινης κοινότητας αλλά και γενικότερα του φόρουμ στα 12 χρόνια που είμαι ενεργός εντός και εκτός φόρουμ. 

Τόσο για το ήθος μου όσο και γενικότερα της στάσης και της συμπεριφοράς μου απέναντι σε όλους.

Δεν δημιούργησα ποτέ πρόβλημα και δεν "εδιωξα" ποτέ κανέναν. 

Η συγκεκριμένη κίνηση είναι ντροπή και έλλειψη σεβασμού στο πρόσωπο μου.

Σέβομαι απόλυτα τον Θανάση και τον Δημήτρη,  τους εκτιμώ από την πρώτη στιγμή που τους γνώρισα γιατί χωρίς αυτούς δεν θα υπήρχε αυτό το φόρουμ,  η ενημέρωση, οι φίλοι, ο κουμπαρος μου! η συντροφιά που μου κρατούσε όλα αυτά τα χρόνια.

 

Θέλω να ευχαριστήσω όλους όσους ήταν δίπλα μου πάντα.

Εμένα δεν μου αξίζει ούτε 3 ώρες να μπαίνω στο φόρουμ και να βλέπω αυτό 

 

 

 

 

 

Screenshot_2018-09-02-00-03-12.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αντώνη αν και μόλις γύρισα από διακοπες κάθησα και διάβασα όλα τα ποστ και  θα σου απαντησω μιας και αναφέρθηκες στην συντονιστική ομάδα.

 Σαν παλιό μέλος γνωρίζεις τους κανόνες του φόρουμ. Οποτε σου απαντώ.

Το να κάνεις κριτική σε ένα μαγαζί μπορείς,  ιδιαίτερα σε δικό του τομέα που μπορεί να σου απαντήσει. Αναφέρθηκες στις τιμές που σου φάνηκαν υπερβολικές και το έγραψες. Έως εδώ καλά. 

Η συνέχεια όμως στο ότι οι πελάτες του είναι πρόβατα είναι προσβλητική και ανοίγει μια αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο με οποιονδήποτε πελατη/ μέλος του φόρουμ που θα το διαβάσει. Όταν μπήκε το άλλο μέλος και άρχισε να ξεφεύγει η συζήτηση σας έγινε warning ότι πρέπει να κατέβουν οι τόνοι . Όταν συνεχίστηκε τότε το μαγαζί ζήτησε να κλειδωθεί το θέμα που όπως γνωρίζεις ( σαν παλιό μέλος) είναι δικαίωμα του καθενός σε δικό του θέμα.

Και τώρα θα σε γυρίσω στο ότι ήσουν και παλιός συντονιστής ... παρόλο που γίνεται σύσταση από τον  @rastaman και κλειδώνει το θέμα εσύ ανοίγεις άλλο στο πόρταλ και αφού πάλι το κλειδώνει και το κάνει αόρατο συνεχίζεις. Οπότε όπως καταλαβαίνεις και γνωρίζεις ( σαν παλιός συντονιστής) το επόμενο βήμα είναι το  restriction για 2-3 24ωρα.

Άρα για να μην αφήνουμε υπόνοιες ότι είχε σχέση το μαγαζί,  η ποινή αυτή επιβάλλεται για να πέφτουνε οι τόνοι όταν κάποια μέλη ξεφεύγουν ώστε να έχουν το χρόνο να χαλαρώνει και η συζήτηση άλλα και οι ίδιοι. 

Νομίζω ότι έγινα κατανοητός και δεν υπάρχει λόγος παρεξηγήσεων.

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη με στεναχωρεί το γεγονός ότι είσαι ένα παλιό, ΕΝΕΡΓΟ,  μέλος που έχει περάσει από τη θέση του συντονιστή, και είμαι υποχρεωμένος να γράψω στο θέμα σου (μιας και εδώ έδωσες συνέχεια) γι άλλο λόγο, πέραν αυτού που θα έπρεπε.

Όμως είμαι υποχρεωμένος προς αποκατάσταση της αλήθειας να γράψω καμιά δεκαριά σειρές.

Καταρχήν ξεκινώ από το πιο σοβαρό απ όλα.

Γράφεις ότι σεβάστηκες το Θανάση και το Δημήτρη.

Άποψη μου είναι ότι την ώρα που ήσουν φορτισμένος, δεν τους σεβάστηκες καθόλου.

Δεν γίνεται να σέβεσαι κάποιους, και συγχρόνως  να κατηγορείς το φόρουμ (στο οποίο τα συγκεκριμένα άτομα είναι ή ήταν διαχειριστές) ότι φοβάται μήπως χάσει λεφτά κάποιας υποτιθέμενης συνδρομής ή κάποια πιθανά δώρα, και δυστυχώς το έκανες.

Γράφεις κατηγορώντας τη συντονιστική ομάδα ότι σβήστηκε το θέμα του καταστήματος. Σαν πρώην συντονιστής θα έπρεπε να ξέρεις ότι τα καταστήματα, έχουν κάποια συγκεκριμένα δικαιώματα στην κατηγορία τους, γι αυτό και οι συντονιστές δεν επεμβαίνουν μιας και τον πρώτο και τελευταίο λόγο τον έχει το κατάστημα στην κατηγορία αυτή.

Δεν σε τιμώρησε ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ κανένας συντονιστής.

Η ποινή που σου επεβλήθη ήταν, γιατί ενώ μετά τη σύσταση που έγινε από το συντονιστή εξακολουθήσατε  να μην την λαμβάνετε υπ όψιν, και μετά από το κλείσιμο του θέματος που έγινε μετά από απαίτηση του καταστήματος άρχισες να ανοίγεις θέματα στο portal  με το περιεχόμενο που εσύ ξέρεις.

Δεν έχω κάτι άλλο να τίποτα μιας και είσαι 12 έτη μέλος (όχι τυχαίο) στο φόρουμ και γνωρίζεις καλά τους κανόνες, και τις διαδικασίες.

Δεν αμφισβήτησε, και δεν αμφισβητεί κανένας το ήθος σου.

Μακάρι να πρυτανεύσει η λογική. Αυτά.

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο μερες που ξανα μπηκα στο γκρουπ! Κρατα γερα φιλε ,εδω ειμαστε σαν γκρουπ ή σαν ατομα και να ξερεις οτι ο χειροτερος ειναι ο εαυτος μας

 

Link to comment
Share on other sites

Περιπου φιλε Αντωνη μαζι πεσαμε,ισως ειναι καιρος να δουμε πως θα σθκωθουμε

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη,

 

1ον να μιλήσω για το άτομο μου ...Εχω την τυχη και την ατυχια  λογω της   δουλειας μου να συναναστρεφομε με χιλιάδες κόσμο τον μηνά .

Μεσα σε τοσες πολλες χιλιαδες συναλλαγες υπάρχουν και  περιστατικά πελατών  1-2 ειναι το πολυ τον χρονο οι οποιοι θα κανουν τα παραπονα τους για τις αυξημενες τιμες στα ειδη που αγοραζουν ,για μενα αυτο ειναι σεβαστο 100%.Ουτε 1 ομως πελατης τον χρονο ολο δεν εχει γυρισει να πει σε αλλους πελατες μεσα στο μαγαζι μου οτι ειναι γιδια γιατι αγοραζουν ακριβα και οτι τους πιανω τον Κ@λ@.Το αν θα με πειραζε αυτο μεσα στην δικη μου δουλεια ειναι δικο μου θεμα το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το ξεπερνούσα με τον τροπο μου.

 

2ον σαν χομπυστας....θυμαμαι ο πατερας μου στο σπιτι την δεκαετία του 80 ειχε στο σπιτι 2 ενυδρεια 3 μετρα γλυκου νερου fish only 1 μικρο ενυδρειο με guppys

και  1 ενυδρειο οκταγωνο σχημα με θαλασσινο τα οποια ακομα θυμάμαι αμυδρά(το κρατησε κανα 7μηνο και το γυρισε σε γλυκο και αυτο ητανε δυσκολα τοτε )...και κανα 2 ειχε στην δουλεια..

Απο εκει εφαγα το κολλημα προφανως και αυτος ειναι ο λογος εγγραφης μου στο FORUM 7 χρονια πριν για να ενημερώνομαι  .Σαν παρατηρητης  λοιπον και σε forum του εξωτερικού 

έμπαινα και μπαίνω για να διαβάζω και  δεν εχω κανει καν εγγραφή,χρόνια τωρα...

 

3)για το συγκεκριμένο κατάστημα και όχι μόνο για αυτο το καταστημα γιατι υπαρχουν και αλλα αξιολογα του ειδους...Μενω Αθηνα και εχω παει σαν πελατης σε   αρκετα απο αυτα που ειναι μες στο forum ...

Ολα μα ολα τα μαγαζια εχουν τα + και τα - τους..

Για το συγκεκριμενο μαγαζι τωρα εκτος του οτι η ποικιλια του στα θαλασσινα ειναι τεραστια και συνεχως ανανεωνει τα ειδη στα ΘΑΛΑΣΣΙΝΑ  οσο κανενας αλλος στην Αθηνα τουλαχιστον...εκτος του οτι ειναι φιλικα και εξυπηρετικα τα παιδια που δουλευουν εκει με πολυ καλες γνωσεις(με σωσανε απο την σπανιοτερη αρρωστια σε zoa την οποια απο αυτους την εμαθα )και εκτος του οτι την περιοδο που εκανε προσφορες οι τιμες του ηταν πατωμα ειναι λιγο αδικο θεωρω να ερθεις σαν πολιορκητικος κριός για να παρεις τα προβατα μαζι σου.Ειχες ενα σκοπο..να πετυχεις καλυτερες ακομα τιμες...μαζι σου σου ειπα εγω οχι???Με τον τροπο σου όμως τι πέτυχες???Για μενα προσωπικα ηταν ακραια συμπεριφορα που απο οτι βλεπω και απο το ενυδρειο σου δεν σου αρμοζει δεν ειναι του στυλ σου ρε παιδι μου...

 

4)Με τον ΔΗΜΗΤΡΗ Τρεχαγυρευοπουλο...του οφείλεις μια συγνώμη πιστευω...γιατι εισαι ηθικος και καλο παιδι οπως λενε και οι φιλοι σου!

 

Να σε καλα και συγνωμη και απο μενα αν ημουν αποτομος

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα καλυτερα σημερα! Ολοι στραβωνουμε με διαφορα και καμια φορα τα συντηρουμε και μετα!Εγω θα ελεγα να διαγραφει η παρεξηγηση και με προσωπικα μυνηματα να τελειωσει!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ τους αγαπητους συντονιστές,

μπορείτε να μου επιτρέπεται να στέλνω και να παίρνω προσωπικά μηνύματα ?

Έχω σβήσει ήδη πάρα πολλά και δεν μπορώ ούτε να στείλω,  ούτε να πάρω.

Ευχαριστώ 

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

πριν 20 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Παρακαλώ τους αγαπητους συντονιστές,

μπορείτε να μου επιτρέπεται να στέλνω και να παίρνω προσωπικά μηνύματα ?

Έχω σβήσει ήδη πάρα πολλά και δεν μπορώ ούτε να στείλω,  ούτε να πάρω.

Ευχαριστώ 

Avτώνη θα δούμε τι πρόβλημα υπάρχει,  και θα το φτιάξουμε άμεσα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Παρακαλώ τους αγαπητους συντονιστές,

μπορείτε να μου επιτρέπεται να στέλνω και να παίρνω προσωπικά μηνύματα ?

Έχω σβήσει ήδη πάρα πολλά και δεν μπορώ ούτε να στείλω,  ούτε να πάρω.

Ευχαριστώ 

 

Ο διαθέσιμος χώρος για αποθηκευση προσωπικών μηνύματων αυξήθηκε προσωρινα.

Το σύστημα δεν μετράει μηνύματα αλλα συζητήσεις.

Για να λυθεί ουσιαστικά το πρόβλημα σου και να μην αντιμετώσεις εκ νεου πρόβλημα με την επαναφορά

των ορίων θα σου συνιστούσα να διαγράψεις περισσότερες από 1000 συζητήσεις. . .

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 6/9/2018 at 3:13 ΜΜ, το μέλος rastaman έγραψε:

 

Ο διαθέσιμος χώρος για αποθηκευση προσωπικών μηνύματων αυξήθηκε προσωρινα.

Το σύστημα δεν μετράει μηνύματα αλλα συζητήσεις.

Για να λυθεί ουσιαστικά το πρόβλημα σου και να μην αντιμετώσεις εκ νεου πρόβλημα με την επαναφορά

των ορίων θα σου συνιστούσα να διαγράψεις περισσότερες από 1000 συζητήσεις. . .

 

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχα κανένα πρόβλημα στο να στείλω μηνύματα. 

Φαίνεται ότι η τιμωρία μου δεν ήταν μόνο οι τρεις μέρες.

Να σβήσω χίλιες συζητήσεις? 

Είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρεις ούτε τα μισά μέλη από οσα ξέρω εγώ και ας είμαι από επαρχία. 

Αλλά και αυτο είναι μεγάλη ιστορία... 

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα πάλι.

Με τη συμπεριφορά κάποιων από εσάς έφτασε η Θεσσαλονίκη να κάνει συνάντηση συντονιστων. 

Εγώ τους γνωστούς μου ( που έχουν ενυδρείο)  να πω ότι είμαι Θεσσαλονίκη για καφέ θα έρθουν οι διπλασιοι. 

Και εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναγράψω στο φόρουμ. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

 

Μέχρι πριν λίγο καιρό δεν είχα κανένα πρόβλημα στο να στείλω μηνύματα. 

Φαίνεται ότι η τιμωρία μου δεν ήταν μόνο οι τρεις μέρες.

Να σβήσω χίλιες συζητήσεις? 

Είμαι σίγουρος ότι δεν ξέρεις ούτε τα μισά μέλη από οσα ξέρω εγώ και ας είμαι από επαρχία. 

Αλλά και αυτο είναι μεγάλη ιστορία... 

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα πάλι.

Με τη συμπεριφορά κάποιων από εσάς έφτασε η Θεσσαλονίκη να κάνει συνάντηση συντονιστων. 

Εγώ τους γνωστούς μου ( που έχουν ενυδρείο)  να πω ότι είμαι Θεσσαλονίκη για καφέ θα έρθουν οι διπλασιοι. 

Και εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναγράψω στο φόρουμ. 

 

 

 

 

Αντώνη ειλικρινά δέν μπορώ να καταλάβω την συμπεριφορά σου και αυτά που λές..... Ξεκίνησες με φασαρία με κατάστημα, κάνοντας τα μπάχαλο, έκραξες το φόρουμ ότι τα παίρνει και άλλα τέτοια και τώρα συνεχίζεις με μπηχτές και πόστ επιπέδου βόθρου... Πραγματικά ντροπή σου γιατί ξέρεις οτι σε αυτό το φόρουμ πληρώνουμε απο την τσέπη μας (εγώ όχι τώρα αλλά όταν ήμουν στην ομάδα), κανένας δεν έχει βγάλει το παραμικρό κέρδος και ότι κάνουμε το κάνουμε για το καλό όλων μας... Κρίμα γιατι σε θεωρώ και πνευματικό μου 'παιδί'... Θα προσπαθήσω να ανέβω στην επόμενη συνάντηση στην θεσσαλονίκη και θα ήθελα να έρθεις να τα πούμε απο κοντά.... 

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη ειλικρινά είδες το θέμα με το κατάστημα και επιμένεις ότι έγραψα κάτι κακό ? Ο χειρισμός από τον συντονιστή ήταν σωστός ??

Επειδή αναγνωρίζω τα λάθη μου ζητάω συγμωμη απο σένα και από το Θανάση γιατί στα νεύρα μου πάνω είπα κάτι λάθος. 

Αλλά αυτό ήταν το μόνο μου λάθος. 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...