Jump to content

μουχλα-μυκητας????


noa1978

Recommended Posts

οι γνωστες σας παρακαλω ασ δωσουν τα φωτα τους!!!!!τι μπορει να ειναι αυτο που εχει βγαλει το ξυλο επανω ειναι σαν μουχλα μυκητας,να πω πως το ενυδρειο τρεχει 5 μολις μερες με co2 60 φισαλιδες το λεπτο και ειναι 80 λιτρα!!!!!!!!!!

IMG_20170131_171657.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ξυλο μπηκε προσφατα και προσαρμοζεται στην υδροβια κατασταση.Δεν ειναι τιποτα.Αν εχεις καποιο αλγοφαγο ή σαλιγκαρι θα κανει παρτυ,διαφορετικα περιμενεις να κανει τον κυκλο του και θα φυγει μονο του.Μπορεις και να το ρουφας με σιφωναρισμα στις αλλαγες σου.

Link to comment
Share on other sites

για προτεινετε ρε παιδια κανα αλγοφαγο,αφρικανος ημουν ο κακομοιρης εκει δεν ειχα τετοια προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Οπως λενε τα παιδια.Πιστευω οτι δεν θα επιβιωσει και χωρις αλγοφαγο. Αυτο που εχω εγω να προσθεσω ειναι αν μπορεις να λειανεις τις επιφανειες κοπης. Εχει γινει με πριονι και αυτο αυξανει την επιφανεια και ευννοει την εμφανιση διαφορων μικροοργανισμων! Αυριο μπορει να ειναι μια αλγη.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα... Και εγώ έχω το ίδιο ένα μήνα περίπου.. Τόσο έχω και το ενυδρειο μου.. Θα σου βγάλει κάτι σαν μύξα στις άκρες κάποια στιγμή και μετά σιγά σιγά θα ξεραθει... Είναι λίγο αντιαισθητικο αλλά οκ...μέ καθαρισμό στην αλλαγή του νερού σου φέυγει... Εγώ βέβαια δεν έχω co2.. Και δεν ξέρω να σου πω εάν παίζει ρόλο η όχι... Αρχάριος και εγώ.. 

Έγινε επεξεργασία - Giannis stam
Link to comment
Share on other sites

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...