Jump to content

Νεο Reef 220lt by magman


magman

Recommended Posts

πριν 40 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Εμένα μου αρέσει. Με το καλό φίλε. 

Δωστού χρόνο τώρα. Βακτήρια μην ξεχνάς και αντιφωσφωρο. 

Ευχαριστω φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε δεν κρατήθηκα χοχο .....

 

Εδώ ο φίλος μας τραβολογάει άλγες στο 20λεπτο. Ξεκίνησε από τη διατομική και ότι βρίσκει το μασάει

 

 

yellow tang.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο μοτιβο με το μικρο... χαλαει η διατομικη και εχω θολουρα... ρβαλσ και κατι ζωανθους :D

 

 

20180929_173005.jpg

Έγινε επεξεργασία - magman
Link to comment
Share on other sites

Η διατομική έχει εξασθενίσει πολύ, το ίδιο και η πράσινη που είχα στο βράχο, την έχει λιανίσει το Yellow Tang

 

Ήρθε το δεύτερο φωτιστικό. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ το wifi ούτε σε αυτό!!!

Τα έχω κρεμάσει και τα δύο, 70% μπλέ και 30% τα άσπρα.... είδομεν αντιδράσεις....

 

Η Ancora δες πάει καλά... να δούμε πόσο θα κάνει να μπεί στο sub... 

 

 

Έγινε επεξεργασία - magman
Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν δουλεύει? Τι σου απαντά? Δεν πιστεύω να σου έστειλε το ίδιο πάλι? 

Μία χαρά δείχνει το φως. 

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμένο φωτιστικό σε παιδεύει με το wifi. εχει ενα κουμ[ι απο πάνω που γράφει reset. πατησέ το. κάνε επανεκκίνηση το router και το φωτιστικό. Με την εφαρμογή αντιμετωπίζεις καποιο πρόβλημα. επίσης έχει τη διαδικασία του για να την κατεβάσεις και να αναγνωρίσει το φωτιστικό και το wifi

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα δεύτερη μονάδα με μία καλύτερη τιμή και περιμένω από Κίνα για την πρώτη να πάρω ανταλλακτικό το wifi της.

 

Gmarbel κάνω σωστά τη διαδικασία. Απλά δεν καταλαβαίνω όπως και να έχει το φωτιστικό πώς συνδέεται στο router αφού δεν βάζω κωδικό παρά μόνο στην εφαρμογή. Τη δική του χρησιμοποιώ.

 

Νίκο έστειλα ερώτηση και δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη. Έχω αφήσει το θέμα ανοιχτό από το πρώτο φωτιστικό!

Link to comment
Share on other sites

Ο Κινέζος ούτε φωνή ούτε ακρόαση!

 

Οι τιμές μας είναι...

 

NO3 0 (είναι δυνατόν 0 νιτιρικά);;

kH 7,7 Η δοσομετρική ρίχνει αβέρτα!!!

Mg 1350 δεν έχω συμπληρώσει ποτέ

Ca 450 επίσης δεν έχω συμπληρώσει

 

Έβαλα ένα GIant Mushroom το βράδυ και το πρωί το πήγα πίσω γιατί διάβασα ότι τρώει ψάρια...

Τώρα έχω μέσα μία Favia πράσινη....

 

Ήρθε η TW-25 Jebao.... σχετικά μικρή σε μέγεθος και ΤΕΡΑΣΤΙΑ δύναμη!!! τη δουλεύω στα 3/8 και πάει όλο το ενυδρείο κούνια!!!

 

Προσεχώς βίντεο ;)

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2018 at 10:05 PM, magman said:

Παιδιά πήρα δεύτερη μονάδα με μία καλύτερη τιμή και περιμένω από Κίνα για την πρώτη να πάρω ανταλλακτικό το wifi της.

 

Gmarbel κάνω σωστά τη διαδικασία. Απλά δεν καταλαβαίνω όπως και να έχει το φωτιστικό πώς συνδέεται στο router αφού δεν βάζω κωδικό παρά μόνο στην εφαρμογή. Τη δική του χρησιμοποιώ.

 

Νίκο έστειλα ερώτηση και δεν έχω λάβει απάντηση ακόμη. Έχω αφήσει το θέμα ανοιχτό από το πρώτο φωτιστικό!

Ειναι λίγο περιεργο στο συχρονισμό και θελει προσπαθεια. Μπορει να τα κάνεις όλα σωστά και να μη γίνεται δουλειά. Και εγώ έχω τα ιδια θέματα και πολλές φορε΄ς οταν κοβεται το ρευμα χάνεται... οποτε πρέπει να το ξαναβάλεις. Δεν τα καταφέρνω πάντα και δεν ξέρω τελικά με ποιο τρόπο το κάνω ..πατάω διαφορά και κάποια στιγμη γίνεται..ΣΤΗ ΤΥΧΗ. Ειναι ενας συνδυασμός πραγμάτων μάλλον. Να έχει θέμα το ένα το καταλαβαίνω αλλα και τα δύο δύσκολο. Γιαυτο επιμένω οτι κάτι δεν κάνεις σωστά. Αλλα είσαι και μακρυά και να βοηθήσω περισσότερο δεν μπορώ :(

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω μια χαρά ίσως να το ήθελα λίγο ποιο μπλε. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Εγώ το βλέπω μια χαρά ίσως να το ήθελα λίγο ποιο μπλε. 

Ευχαριστώ!! Φαίνεται πιο άσπρο λόγο φίλτρου στην κάμερα για να μη βγαίνει μπλέ. Έλα μια μέρα για καφέ στο μαγαζί να το δείς, είμαο 8 με 8 ;)

 

Λοιπών αφού έχω πατήσει γκάζι αιρετικά και ασεβώς ( :D ) είπα να κάνω μια τρέλα... έβαλα μία ακροπόρα και μάλιστα μώβ ! Φωτογραφίες αύριο μετά τις 9:30 :)

 

Σκέφτομαι επίσης να βάλω ζωντανό βράχο στο sub για έξτρα βιολογία.... λέτε να μου ανεβάσει αμμωνία;

Link to comment
Share on other sites

πριν 23 λεπτά, το μέλος magman έγραψε:

Ευχαριστώ!! Φαίνεται πιο άσπρο λόγο φίλτρου στην κάμερα για να μη βγαίνει μπλέ. Έλα μια μέρα για καφέ στο μαγαζί να το δείς, είμαο 8 με 8 ;)

 

Λοιπών αφού έχω πατήσει γκάζι αιρετικά και ασεβώς ( :D ) είπα να κάνω μια τρέλα... έβαλα μία ακροπόρα και μάλιστα μώβ ! Φωτογραφίες αύριο μετά τις 9:30 :)

 

Σκέφτομαι επίσης να βάλω ζωντανό βράχο στο sub για έξτρα βιολογία.... λέτε να μου ανεβάσει αμμωνία;

Εάν είναι στρωμένος δεν θα έχεις θέμα. 

Φώτο τώρα κύριε... Είναι που δεν θα έβαζες χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑ α ρε Νίκο, για να βγάλω φωτό τώρα, θα νομίζει η γυναίκα μου ότι βγήκα να κυνηγήσω μικρούλες :devil: 

Έγινε επεξεργασία - magman
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 46 λεπτά, το μέλος magman έγραψε:

Νίκο με τί ρυθμούς μεγαλώνουν οι ακροπόρες;

Ανάλογα την ακροπορα πχ η μοντιπορες κινούνται με διπλάσια ανάπτυξη σε σχέση με τις άκρο και ίσως και παραπάνω. 

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, magman said:

Ευχαριστώ!! Φαίνεται πιο άσπρο λόγο φίλτρου στην κάμερα για να μη βγαίνει μπλέ. Έλα μια μέρα για καφέ στο μαγαζί να το δείς, είμαο 8 με 8 ;)

 

Λοιπών αφού έχω πατήσει γκάζι αιρετικά και ασεβώς ( :D ) είπα να κάνω μια τρέλα... έβαλα μία ακροπόρα και μάλιστα μώβ ! Φωτογραφίες αύριο μετά τις 9:30 :)

 

Σκέφτομαι επίσης να βάλω ζωντανό βράχο στο sub για έξτρα βιολογία.... λέτε να μου ανεβάσει αμμωνία;

Μπορείς να πεις τι φίλτρο είναι αυτό για τις φωτογραφίες? 

Εγώ με τα λίγα που ξέρω λέω πως μικροοργανισμοι από τον βράχο στο σαμπ θα καταλήγουν στην αντλία και θα σκοτώνονται με αποτέλεσμα ίσως την μικρή αύξηση της αμμωνίας. Αλλά μπορεί να τη διαχειριστεί το σύστημα φαντάζομαι. Έχω δίκιο? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Δημήτρης Tρεχαγυρευόπουλος έγραψε:

Μπορείς να πεις τι φίλτρο είναι αυτό για τις φωτογραφίες? 

Εγώ με τα λίγα που ξέρω λέω πως μικροοργανισμοι από τον βράχο στο σαμπ θα καταλήγουν στην αντλία και θα σκοτώνονται με αποτέλεσμα ίσως την μικρή αύξηση της αμμωνίας. Αλλά μπορεί να τη διαχειριστεί το σύστημα φαντάζομαι. Έχω δίκιο? 

 

Από το κινητό την έβγαλα. Κατέβασα το ISO όσο πάει...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην ακροπόρα έχει ένα ΚΑΒΟΥΡΑ από το pet... άντε να τον βγάλω...

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος magman έγραψε:

Μέσα στην ακροπόρα έχει ένα ΚΑΒΟΥΡΑ από το pet... άντε να τον βγάλω...

 

 

Φώτο του καβουρα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...