Jump to content

Βιολογικό υλικό


christos efthimiou

Recommended Posts

Επισης αν ξερει καποιος γιατι παιζει τοσο πολυ το siporax και οχι καποιο αλλο. Εχει καλυτερη αναλογια επιφανεια/ογκου?διαρκεια? Η ειναι δοκιμασμενες και αλλες και δεν εχετε δει τοσο καλα αποτελεσματα?

Link to comment
Share on other sites

Ταιζω κανονικα μετα απο 3 μερες .οι μετρησεις ειναι κανονικες ,στο τελος της εβδομαδας.το κανω συχνα δεν ειδα ποτε λαθος μετρησεις.τι ψαρια εχεις αν επιτρεπεται????κ για ποσα λίτρα υλικο μιλαμε,φιλτρο,δωσμου κανα στοιχειο παραπανω.

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εσυ χρηστο κολλας στην εταιρια.Το σιγουρο ειναι οτι το διατρητο(μακαρονι) απο καθε εταιρια εχει σχεδον διπλασια επιφανεια για την αναπτυξη των βακτηριων και δεν κοβει την ροη τοσο οσο ενα συμπαγες υλικο.Τωρα για το σιποραξ η εταιρια αναγραφει τοσο υλικο για τοσα λιτρα νερου,μπορει να το λενε και αλλες εταιριες αλλα καποια φθηνα περπατας στο αγνωστο και μου εχουν πει και οτι τριβοντε(με επιφυλαξη δεν τα δοκιμασα).

Link to comment
Share on other sites

πριν 32 λεπτά, το μέλος Dio45 έγραψε:

Τωρα εσυ χρηστο κολλας στην εταιρια.Το σιγουρο ειναι οτι το διατρητο(μακαρονι) απο καθε εταιρια εχει σχεδον διπλασια επιφανεια για την αναπτυξη των βακτηριων και δεν κοβει την ροη τοσο οσο ενα συμπαγες υλικο.Τωρα για το σιποραξ η εταιρια αναγραφει τοσο υλικο για τοσα λιτρα νερου,μπορει να το λενε και αλλες εταιριες αλλα καποια φθηνα περπατας στο αγνωστο και μου εχουν πει και οτι τριβοντε(με επιφυλαξη δεν τα δοκιμασα).

Ναι απο περιεργεια ρωταω για να δω μηπως εχει δοκιμασει κανεις και κανενα αλλο μιας και εδω λαρισα δεν εχει ποικιλια. Κυριως κατι κινεζικα εχουν οποτε πρεπει να πληρωνω και μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

κινεζικα εχω βαλει πολλές φορες. δεν τριβονται αλλά δεν ξερω αν τελικά ηταν και καλά. οπως και να εχει η διαφορά κοστους σε ενυδρεια λογικου μεγεθους ειναι μικρή. καλύτερα κατι επώνυμο εστω για ψυχολογικους λογους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Ταιζω κανονικα μετα απο 3 μερες .οι μετρησεις ειναι κανονικες ,στο τελος της εβδομαδας.το κανω συχνα δεν ειδα ποτε λαθος μετρησεις.τι ψαρια εχεις αν επιτρεπεται????κ για ποσα λίτρα υλικο μιλαμε,φιλτρο,δωσμου κανα στοιχειο παραπανω.

 

Αυτη τη στιγμη εχω ενα χαρεμι ενηλικα aulonacara sturtgranti maleri και εχω δει ταυτοχρονα καμια 10αρια μικρα. Ποσα ακομη δεν εχω ιδεα. Το ενυδρειο ειναι 1,50χ0,50χ0,60. Εχω jbl 1500  και ενα κυκλοφορητη tunze 6055 wavemaker. Λιτρα βιλογικο εχω 1,5 ή2. Και πηρα κατι κινεζικα τωρα αλλα λιγα γραμμαρια (νομιζω 300γραμμαρια) δεν ειχε και αλλο το μαγαζι και δεν ηθελα να πληρωσω μεταφορικα. Για αυτο ρωταω και πιο πανω. Βλεποντας τωρα να τα δω μαζι με τα αλλα πως θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω τα 2 λιτρα ειναι λιγα .τον 6055 το δουλευεις στο τερμα????σαν πολυ δυνατο δεν είναι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο δυνατος. Στην μεση τον εχω και κανει μια χαρα αναταραξη. Wavemaker δεν μπορω να καταλαβω αν πραγματικα χρειαζονται. Το δοκιμασα λιγο αλλα δεν τα ειδα να τρελαινονται πιο πολυ να δυσανασχετουν μου φανηκε. Οποτε το εχω και σταθερη ροη. Λες 2 λιτρα να ναι λιγα και για αυτο να εχω νιτρικα. Θα βαλω τωρα και αυτα και αν δω οτι δενπεφτουν θα βαλω και αλλα καξ βλεπουμε. 4 λιτρα μαξιμουμ ισως να πρεπει να φτασω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...