Jump to content

Ακουοπονία !! : )


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω υλικο να ενημερωθώ επί του θέματος, αλλά βρίσκω λίγα πράγματα και αυτα γενικά. Αν κάποιος έχει και κάποια προσωπική εμπειρία ή έχει κανένα σύνδεσμο να μου στείλει να εμπλουτίσω και εγώ τις γνώσεις μου... για παράδειγμα , για φυτά βρήκα παραδείγματα με ντομάτες και γλυκοπατάτες μόνο...άλλη επιλογή δεν υπάρχει ή μεταξύ των  2 τι θα ήταν καλύτερο να προτιμήσω;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει αρκετό υλικό στο διαδίκτυο. Υπάρχουν και ελληνικές ομάδες στο Facebook (π.χ. Aquaponics Greece). Φυσικά και υπάρχουν άλλες επιλογές λαχανικών και μάλιστα -από όσα έχω διαβάσει- πιο εύκολα είναι τα φυλώδη λαχανικά (μαρούλι, σπανάκι) και κάποια αρωματικά (π.χ. βασιλικός). Όσα αναπτύσσονται μέσα στο έδαφος (πατάτες κλπ) νομίζω ότι θεωρούνται από τα πιο δύσκολα.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσε σκέτο 'υδροπονία' ή με ψάρια?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Husky_Jim said:

Σκέφτεσε σκέτο 'υδροπονία' ή με ψάρια?

Με ψάρια ... αλλα περισσότερο θέλω να αντλήσω πληροφορίες να δω αν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο

 

9 hours ago, CptMario said:

υπάρχει αρκετό υλικό στο διαδίκτυο. Υπάρχουν και ελληνικές ομάδες στο Facebook (π.χ. Aquaponics Greece). Φυσικά και υπάρχουν άλλες επιλογές λαχανικών και μάλιστα -από όσα έχω διαβάσει- πιο εύκολα είναι τα φυλώδη λαχανικά (μαρούλι, σπανάκι) και κάποια αρωματικά (π.χ. βασιλικός). Όσα αναπτύσσονται μέσα στο έδαφος (πατάτες κλπ) νομίζω ότι θεωρούνται από τα πιο δύσκολα.

Με facebook δεν πολυασχολουμαι αλλά θα το ψάξω, ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...