Jump to content

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο χερι...

θα το κανω σε few days.... ;):thumbup::D

συμβολιζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

συμβολιζει κατι?

Ναι...την μεγαλη μου αγαπη, τον τρελο μου ερωτα, τα παντα για μενα.......

....τον Captain Jack Sparrow... ;):thumbup::D

και για του λογου του αληθες..μια φωτο απο φετος την τσικνοπεμπτη... :D:D

post-11987-1243250297_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απαγορευτική εποχή για tattoo είναι το καλοκαίρι παρεμπιπτόντως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι...την μεγαλη μου αγαπη, τον τρελο μου ερωτα, τα παντα για μενα.......

....τον Captain Jack Sparrow...

Ωπα! δεν μας τα λεγες αυτα Σταθη!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι...την μεγαλη μου αγαπη, τον τρελο μου ερωτα, τα παντα για μενα.......

....τον Captain Jack Sparrow... ;):thumbup::D

και για του λογου του αληθες..μια φωτο απο φετος την τσικνοπεμπτη... :D:D

TA ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ?

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απαγορευτική εποχή για tattoo είναι το καλοκαίρι παρεμπιπτόντως!

λες ε? ;) ..λογικα για να μην φιανονται τα σημαδια?

Link to comment
Share on other sites

τι εννοας με αυτο??? :thumbup:

Απλα σε πειραζω με την γνωστη ατακα του Αλεφαντου, (τα παντα ολα). ;)

Link to comment
Share on other sites

Στο χερι...

θα το κανω σε few days.... :D:D:thumbup:

;):thumbup::D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

λες ε? ;) ..λογικα για να μην φιανονται τα σημαδια?

Δεν λέω. Έτσι είναι για διάφορους λόγους. Το tattoo είναι μία ανοιχτή πληγή, όπου, λόγο του μελανιού, θέλει 2-3 εβδομάδες για να επουλωθεί! Αυτό σημαίνει πως το καλοκαίρι, με τον ιδρώτα, την σκόνη και τα "ελαφριά" ρούχα μπορεί να μολυνθεί ΑΜΕΣΑ! Φυσικά δεν μιλάω για το μπάνιο στη θάλασσα... Μέχρι να κλείσει ΠΛΗΡΩΣ ούτε βουτιά! Για να μη πω μπάνιο μόνο με νερό από ΑΟ!

Χτες ήμουν σε έκθεση tattoo που έγινε δίπλα από το Ολυμπιακό κτήριο του Tae Kwon Do. Φυσικά το τί είδαν τα υπέροχα μπορμπιλωτά μου μάτια, δεν περιγράφεται! Βέβαια το απαράδεκτο της υπόθεσης ήταν πως κάποιοι κάνανε tattoo εκείνη την ώρα, στα περίπτερα των εκθετών. Εκεί που θέλω να καταλλήξω είναι το θέμα υγείας. Με ένα απλό Google search μπορείτε να δείτε μολύνσεις που προέκυψαν είτε από λάθος του "καλλιτέχνη" είτε από λάθος συντήρηση του ιδιοκτήτη του tattoo!

Προσωπικά πριν επιλέξω σε ποιον θα πάω, είχα περάσει από καμιά 10αριά μαγαζιά. Ομολογουμένος στην Αθήνα είναι αρκετά υψηλό το επίπεδο αυτών των στούντιο. Τελικά επέλεξα αυτόν που αφενώς είναι απίστευτος στη δουλειά του, και από την άλλη μπορούσες να γλύψεις με τη γλώσσα όλο το στούντιο! Τα χειρουργεία ΔΕΝ είναι σε καμία περίπτωση τόσο καθαρά!

Μεγάλη προσωχή στη βελόνα αλλά και στο εργλείο τοποθέτησής της. Η βελόνα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είναι καινούρια και να βγαίνει από σακουλάκι (όπως η βελόνα από τις σύριγγες) ενώ το εργαλείο/κεφαλή που προσαρμόζεται η βελόνα πρέπει μετά από κάθε χρήση να μπαίνει σε κλίβανο! ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη προσωχή στη βελόνα αλλά και στο εργλείο τοποθέτησής της. Η βελόνα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είναι καινούρια και να βγαίνει από σακουλάκι (όπως η βελόνα από τις σύριγγες) ενώ το εργαλείο/κεφαλή που προσαρμόζεται η βελόνα πρέπει μετά από κάθε χρήση να μπαίνει σε κλίβανο! ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ!!!

;):thumbup::D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη προσωχή στη βελόνα αλλά και στο εργλείο τοποθέτησής της. Η βελόνα πρέπει ΠΑΝΤΑ να είναι καινούρια και να βγαίνει από σακουλάκι (όπως η βελόνα από τις σύριγγες) ενώ το εργαλείο/κεφαλή που προσαρμόζεται η βελόνα πρέπει μετά από κάθε χρήση να μπαίνει σε κλίβανο! ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΣΗΚΩΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΦΥΓΕΤΕ!!!

Το "προσοχή" γιατί το έγραψα με "ω" μη με ρωτήσετε! Έτσι γούσταρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Το "προσοχή" γιατί το έγραψα με "ω" μη με ρωτήσετε! Έτσι γούσταρα :D

γιατι αραγε??/ ;):thumbup::D:D

Link to comment
Share on other sites

Το "προσοχή" γιατί το έγραψα με "ω" μη με ρωτήσετε! Έτσι γούσταρα :D

ειναι για να δωσουμε περισοτερο προσοχη! ;):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - krisos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα εχω στολισμενους και τους δυο μου ωμους , και τα δυο σχεδια κατι σημαινουν.....

δυστηχως στην Ελλαδα του 2009 ακομη τα tatoo αποτελουν ταμπου και πολυ κατακρινουν οποιον εχει....

καποιος φιλος ειχε στην ωμοπλατη ενα σχεδιο με αρκετο χρωμα και του δωθηκε η ευκαιρια να μπει στο λιμενικο...Αναγκαστηκε να μπει στη διαδικασια αφαιρεσης, ξοδευοντας πολυ χρημα, και αφηνοντας του στο τελος ενα ακαλαισθητο σημαδι....και αυτο γιατι? γιατι αν εχει tatoo ενας λιμενικος, δε θα μπορει να κανει τη δουλεια του.....ελεος.

αυτη η ιστορια βεβαια εχει καμια δεκαρια και βαλε χρονια, ελπιζω να αλαξανε τα πραγματα.....

οπως και να χει ειναι καθαρα προσωπικο το θεμα για μενα, σωμα μου ειναι, οτι θελω το κανω......

θα συμφωνησω με τη σωστη επιλογη του καλλιτεχνη, παντα σε στουντιο καθαρο με κλιβανους κτλ,

και οσο για την εποχη τωρα ειναι η πλεον ακαταλληλη,

μονο χειμωνα για να κατσει καλα το μελανι ..

Link to comment
Share on other sites

Και παντα ανηλιακο το καλοκαιρι για να μην ξεθωριασουν τα χρωματα και παρα πολυ προσοχη οπως ειπε και ο Νικος στο tatoo- studio που θα το κανετε να ειναι πεντακαθαρα ολα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

MeganFoxRibCage.jpg

there

once was

a little

girl who

never knew

love until

a boy

broke her

HEART

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αρεσει καθολου λες και εχει ξεβαψει καποια μπολουζα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν μου αρεσει καθολου λες και εχει ξεβαψει καποια μπολουζα

Δεν ρωτήσαμε την γνώμη σας κα Moderator!!!! :thumbup:

Ούτε εμένα μου αρέσουν τέτοιου είδους τατού, αλλά...:

1) Παίζει ρόλο πάνω σε ποιο σώμα βρίσκονται :thumbup:

2) Παίζει ρόλο το περιεχόμενο των λέξεων και ο λόγος που το έκανε (me google search θα το βρείτε)

3) Και την φάτσα του Μητσοτάκη να είχε κάνει η συγκεκριμένη κοπέλα, εμένα θα με τρέλαινε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

...3) Και την φάτσα του Μητσοτάκη να είχε κάνει η συγκεκριμένη κοπέλα, εμένα θα με τρέλαινε :P

Φτιαξου

post-4587-1245427988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...