Jump to content

Recommended Posts

και απο μενα μια... :P:P

Ας έβαζες τουλάχιστον τον Άδωνη Γεωργιάδη... Τϊ μου έβαλες τον μπούλη???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 172
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αγαπητε Τρουπη (Νικο)

εαν μιλας για το δικο σου τατου θα ελεγα οτι ειναι αλητεια και χομπυ φυλακισμενων, απλα δεν το ξερεις ακομη οτι θα μπεις μεσα

BAN βρε παιδια, τι αλλο να κανουμε; :P :P :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Είχα την απορία το τι συμβολίζει τελικά το ΚΟΙ σαν ψάρι και γιατί είναι τόσο συχνό το φαινόμενο του να γίνεται tattoo. Τελικά αυτό που έμαθα είναι ότι ετυμολογικά ΚΟΙ στα Γιαπωνέζικα σημαίνει Κυπρίνος. Παρ'όλα αυτά η λέξη ΚΟΙ στα Γιαπωνέζικα είναι ομόφωνη με τις λέξη αγάπη/στοργή. Έτσι, ως έθιμο οι Ιάπωνες έχουν τα ΚΟΙ ως σύμβολο της αγάπης και της φιλίας.

Και μερικά ΚΟΙ tattoos <_<

koi-fish-tattoo-01_djne.jpgkoi-tattoo-2.jpgKoi-Fish-Tattoos-Pictures-Designs-1.jpgtattoo-koi-wave-00z14207.jpgtiger-and-koi-japanese-tattoos.jpgkoi_tattoo_by_URM.jpgkoitattoo0004.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να γράψω το όνομα του γιου μου στην μέσα πλευρά του μπράτσου.Είναι αυτή η εποχή κατάλληλη για tattoo?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να γράψω το όνομα του γιου μου στην μέσα πλευρά του μπράτσου.Είναι αυτή η εποχή κατάλληλη για tattoo?

Καλυτερα χειμωνα...........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να γράψω το όνομα του γιου μου στην μέσα πλευρά του μπράτσου.Είναι αυτή η εποχή κατάλληλη για tattoo?

Από οικονομικής άποψης όχι <_<

Από θέμα χρόνου επούλωσης της πληγής ναι... Αν θεωρήσουμε ότι σε 1μιση με 2 μήνες θα κάνεις μπανάκι είναι ότι πρέπει.

ΥΓ: Πονάει το συγκεκριμένο σημείο :D

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα χειμωνα...........

Αυτός είναι γενικός κανόνας με την λογική ότι η ξηρασία και η σκόνη είναι περισσότερη με τις ζέστες και ταυτόχρονα έχουμε εκτεθειμένη τη πληγή με τα κοντομάνικα. Συν τον ιδρώτα. Βέβαια με αν είσαι προσεχτικός ξαναλέω πως οριακά το προλαβαίνεις καθότι μπορείς να προσέξεις το θέμα σκόνης και ιδρώτα εν μέρη, αλλά δεν μπορείς να κάθεσαι στην παραλία ενώ όλοι τσαλαβουτούν <_<

Link to comment
Share on other sites

Από οικονομικής άποψης όχι :D

Από θέμα χρόνου επούλωσης της πληγής ναι... Αν θεωρήσουμε ότι σε 1μιση με 2 μήνες θα κάνεις μπανάκι είναι ότι πρέπει.

ΥΓ: Πονάει το συγκεκριμένο σημείο :D

Από θέμα χρόνου λέω....να κάνουμε κανένα μπανάκι άνετα <_<Ότι πονάει το ξέρω αλλά θα το κάνω,έχει και μεγάλο όνομα(Κωνσταντίνος) :D Το καλοκαίρι με τον ήλιο θέλει παραπάνω φροντίδα?

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα χρόνου λέω....να κάνουμε κανένα μπανάκι άνετα <_<Ότι πονάει το ξέρω αλλά θα το κάνω,έχει και μεγάλο όνομα(Κωνσταντίνος) :D Το καλοκαίρι με τον ήλιο θέλει παραπάνω φροντίδα?

Κωνσταντίνος??? Γράψτο Κων/νος να γλιτώσεις πόνο :D

Άπαξ και επουλωθεί η πληγή δεν χρειάζεσαι κάτι ιδιαίτερο και κυρίως στο σημείο που θες να το κάνεις. Αν το βλέπει ο ήλιος καλό είναι να μπαίνει αντιλιακό με δείκτη >50 για να μη σου ξεθωριάσει με τον ήλιο. Η πληγή του τατουάζ θέλει περίπου 2 εβδομάδες για να κλείσει (ανάλογα και με το δέρμα του καθενός και φυσικά το σημείο). Στο χέρι το δικό μου έκλεισε σε 10 ημέρες περίπου και στο στήθος μου πήρε 1μιση μήνα! Γι'αυτό ξαναλέω, πως αν θες να το κάνεις τώρα το προλαβαίνεις άνετα. Αλλιώς, αν έχεις την υπομονή, καλό είναι να το κάνεις από Οκτώβριο.

Για το συγκεκριμένο τατουάζ που θες να κάνεις... Δεν ξέρω πόσο μεγάλο είναι το χέρι σου, αλλά επειδή το όνομα είναι μεγάλο να ξέρεις πως λεπτομέρειες δεν μπορούν να γίνουν σε μικρά τατουάζ. Κι επειδή το μεγάλο όνομα σε μικρή επιφάνεια σημαίνει μικρά γράμματα, μην περιμένεις τίποτα καλλιτεχνίες. Αυτό εξαρτάται σε έναν μεγάλο βαθμό από τον καλλιτέχνη βέβαια, αλλά μπορείς να υπολογίσεις πως από το σημείο που θα γίνει μία γραμμή με το εργαλείο 2-3 χιλιοστά δεξιά και αριστερά δεν μπορεί να σχεδιαστεί κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν μπορεί να γίνει πολύ μικρό εγώ το υπολογίζω στα 15εκατοστα και το άλλο εναλλακτικό μέρος που σκέφτομαι να το κάνω είναι η ωμοπλάτη.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι δεν μπορεί να γίνει πολύ μικρό εγώ το υπολογίζω στα 15εκατοστα και το άλλο εναλλακτικό μέρος που σκέφτομαι να το κάνω είναι η ωμοπλάτη.

15 εκατοστά είναι πολύ μικρό για τόσο μεγάλο όνομα. Πιθανόν ούτε εσωτερικές σκιάσεις να μην μπορεί να κάνει. Ωμοπλάτη και γράμματα δεν ξέρω αν θα είναι ωραίο... Εσύ βέβαια ξέρεις καλύτερα. Εγώ σαν εναλλακτική θα σου πρότεινα τα πλευρά ή την γάμπα στο πλάι. Επίσης ως εναλλακτική μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποια άλλη γραφή που να λέει "Κωνσταντίνος" ή να βρεις κάποιον συμβολισμό βάση της εννοιολογικής σημασίας της λέξης "Κωνσταντίνος"...

Link to comment
Share on other sites

Θέλει ψάξιμο αυτό που λες.Στα πλευρά και αν δεν πονάει <_< Αν το κάνω στην ωμοπλάτη δεν θα έχει μόνο γράμματα αλλά και κανένα σχεδιάκι γύρο γύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφερω κατι ασχετο - σχετικο....

Ειδα σε μια εφυμεριδα προσφατα (νομιζω athens voice) μια διαφημιση απο ενα σπρει που και καλα μεσα σε 8 μηνες σου "εξαφανιζει" οριστικα το τατουαζ <_<:D

Το εχετε ακουσει??? :D

Link to comment
Share on other sites

Ας αναφερω κατι ασχετο - σχετικο....

Ειδα σε μια εφυμεριδα προσφατα (νομιζω athens voice) μια διαφημιση απο ενα σπρει που και καλα μεσα σε 8 μηνες σου "εξαφανιζει" οριστικα το τατουαζ :D:D

Το εχετε ακουσει??? :D

Θεωρητικά υπάρχουν και κρέμες που το κάνουν αυτό, αλλά δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχει κάτι τέτοιο στο δέρμα. Γενικώς δεν βρίσκω λόγο να βγάλεις κάποιο tattoo <_<

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα αποφαση..

πηρα απο την αλυσιδα τον αγαπημενο μου κερβερο,ανεβηκα στην βαρκα μου και βγηκα σε μια οχθη του αχεροντα που ειχε υπαιθριο τατουατζιδικο ενας ξεχασμενος απο περσυ το καλοκαιρι σουηδος καλλιτεχνης...

σταθηκα μπροστα του,του εδειξα τον κερβερο και του ειπα <<ΑΥΤΟΝ θελω να μου κανεις tatoo>> ...ακομα τρεχει..

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρα αποφαση..

πηρα απο την αλυσιδα τον αγαπημενο μου κερβερο,ανεβηκα στην βαρκα μου και βγηκα σε μια οχθη του αχεροντα που ειχε υπαιθριο τατουατζιδικο ενας ξεχασμενος απο περσυ το καλοκαιρι σουηδος καλλιτεχνης...

σταθηκα μπροστα του,του εδειξα τον κερβερο και του ειπα <<ΑΥΤΟΝ θελω να μου κανεις tatoo>> ...ακομα τρεχει..

Γιατί? Μπορείς να βάλεις φωτογραφία του κέρβερου?

Link to comment
Share on other sites

cerberus2.jpg

Άκου...

Αν του το ζήτησες σε 5x5 cm λογικό είναι να τρέχει και όχι λόγο δυσκολίας αλλά επειδή θα σε πέρασε για τρελό <_<

Το σχέδιο είναι πολύ απλό και βατό, αλλά θέλει μεγάλη επιφάνεια για να βγει η λεπτομέρεια. Πολύ περισσότερο δε αν θες να βάλεις και χρώματα!

Link to comment
Share on other sites

Από θέμα χρόνου λέω....να κάνουμε κανένα μπανάκι άνετα <_<Ότι πονάει το ξέρω αλλά θα το κάνω,έχει και μεγάλο όνομα(Κωνσταντίνος) :D Το καλοκαίρι με τον ήλιο θέλει παραπάνω φροντίδα?

Κανε ενα ΥΓ τατου κατω απο το Κωνσταντινος που να λεει :

"ΥΓ Ο γιος μου ειναι"

Για να μη σε παρεξηγησουν :D

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αυτα τα δυο , το ενα της πλατης δεν εχει τελειωσει ακομα εχει αλλο ενα 4ωρακι για να μπουν χρωματα και λεπτομεριες . Απο σεπτεμβρη εχω συνεχεια μιας και παω για γεμισμα ( μανικια-ποδια -πλατη ) <_<

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον θεμα..

Δεν εχω καποια σχεση με τα Tattoo απλα ξερω ενα παιδι που κανει Graffiti και τωρα εργαζεται σε Tattooατζιδικο και θα ηθελα να δειτε την δουλεια του ΕΔΩ <_<

Link to comment
Share on other sites

πολυ ομορφα geosid.

εγω πιστευω οτι η διαδικασια του tattoo εχει μεσα τηςενα ειδος αυτογνωσιας.Αυτο βεβαια οταν αποφασιζεις να το κανεις συνειδητοποιημενα και οχι για να φαινεσαι ο "προχωρημενος " της παρεας.οταν αποφασιζεις να χαρισεις στο σωμα σου κατι που θα σε συντροφευει για παντα,δεν μπορει αυτη η αποφαση να παρθει σε 10 λεπτα ουτε σε μια μερα.εγω απο τα 18 μου το σκεφτομουν.μου πηρε πολλα χρονια για να το χτυπησω.γιατι ολοι μου λεγαν οτι θα το μετανιωσω,οτι ειναι τρελα,κτλ.οσο παιρνουσε ο καιρος ομως το ειχα συνεχεια στο μυαλο μου.αν δεν το εκανα ,θα φυτρωνε απο μονο του,ειμαι σιγουρη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερον θεμα..

Δεν εχω καποια σχεση με τα Tattoo απλα ξερω ενα παιδι που κανει Graffiti και τωρα εργαζεται σε Tattooατζιδικο και θα ηθελα να δειτε την δουλεια του ΕΔΩ <_<

Διεύθυνση και τηλέφωνο του φίλου σου ΤΩΡΑ :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φιλος μου...Απλα στον χωρο του Graffiti ειναι απο τους κορυφαιους και ισως ο κορυφαιος ελλληνας και ετσι ειναι γνωστος σε ολους....

Το μαγαζι του λεγετε Nico Tattoo Studio.... Δεν ξερω κατι αλλο... <_<

Edit: βρηκα την διεύθυνση http://www.tattoo.gr/el/

Έγινε επεξεργασία - Koing Koing
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...