Jump to content

Τρένο για Θεσσαλονίκη


Recommended Posts

παιδια επιδη ειμαι πολυ συχνα στο δρομολογιο Θεσσαλονικη - Αθηνα..(καθε μηνα)

μου ειχαν πει απο τον ΟΣΕ οτι στα 7 η 10 εισητιρια το 1 ειναι δωρο..κατι τετοιο... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

100 δικά μου 100 του Χάσκυ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη ειμαι πολυ συχνα στο δρομολογιο Θεσσαλονικη - Αθηνα..(καθε μηνα)

μου ειχαν πει απο τον ΟΣΕ οτι στα 7 η 10 εισητιρια το 1 ειναι δωρο..κατι τετοιο... :bowdown:

Ας μαζέψουμε τα χρήματα κανονικά και τα υπόλοιπα θα τα πιούμε μπύρες!

Link to comment
Share on other sites

400 στο ταμείο

453,60 υπολείπονται...

Πάμε γερά!!! Περιμένω ΠΜ!!!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Ναι οι υπόλοιπες προσφορές με π.μ.

Στο Νίκο .

Link to comment
Share on other sites

Αλλα 100 ευρω απο κάποιον .

Νίκο εχεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites

500 στο ταμείο

353,60 υπολείπονται...

Τον φάγαμε τον γάιδαρο!!! Πάμε για την ουρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Αφαιρέθηκε ένα συνοδευόμενο άτομο, οπότε το σύνολο των χρημάτων που πρέπει να μαζέψουμε είναι 776 ευρώ.

500 στο ταμείο

276 υπολείπονται...

Link to comment
Share on other sites

NAVY-TAN-HUSKY JIM θα ανεβουμε με ενα αμαξι...... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Χάνουμε την έκπτωση πλέον , και θα έλεγα να πάμε όλοι με αμάξια .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες γιατί χάλασε η φάση με τα αμάξια?

Έχω δίπλωμα και θα μοιράσουμε το δρομολόγιο χώρια τις στάσεις, ούτως ή άλλως 6 το απόγευμα είναι αργά για μεσημεριανό και όλο και κάπου θα σταματήσουμε για μάσα.

Πρώτα ας εξαντλήσουμε τα περιθώρια για τουτου άλλα και να εξετάσουμε το ενδεχόμενο του ΚΤΕΛ, ξέρει κανείς τιμές? γιατί παίρνω και δεν το σηκώνουν...

Στο ΚΤΕΛ πάντως χωράνε πράγματα Σταμάτη.

Στην περίπτωση που η μόνη λύση είναι το τρένο, βάζω για εμένα και την παρέα μου (2 εισιτήρια) πήγαινε-έλα με επιστροφή Κυριακή μετά το μεσημέρι, τόσα έχω.

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω να έρχεστε με αερόστατο. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ΚΤΕΛ κοστιζει 33 ευρω και κανει 6 ωρες ακριβος...

για μενα ειναι κοροιδια γιατι με 35 ευρω πας με το Intercity το οποιο κανει 5 ωρες ακριβος..και εισαι πιο ανετα...

οποτε καλυτερα να ερθετε με αμαξια και μετα με i-city, το κτελ τελευταια επιλογη... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Οπότε περιμένουμε ενημέρωση για το αν τελικά θα πάρουμε αμάξια (υπενθυμίζω, έχω κάνει ζέσταμα έκανα διαδρομή 3 ώρες εθνική οδό προχθές... :bowdown: )

Επίσης το ποσό που μένει να καλυφθεί για τρένο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω αμαξι , παμε μια βολτα ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, να κατεβουμε να σας παρουμε εμεις στην τελικη? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Από δικής μου πλευράς, θα πάρω πίσω αυτό που είπα περί αμαξιού. Πάντα μου αρέσει να οδηγώ και στη συγκεκριμένη περίπτωση επειδή είναι και εταιρικό το αμάξι, θα ήταν ιδανικό να το έπαιρνα, αλλά όπως είπα και πιο πάνω έχω 2 κολλήματα:

1) Δεν θέλω να αποτελέσει δέσμευση το αυτοκίνητο στο τί ώρα θα φύγω, πόσο θα φάω και πόσο θα πιω!

2) Θέλω την Κυριακή το πρωί/μεσημέρι να είμαι Αθήνα!

Από τα παραπάνω, μάλλον οδηγούμαι στη λύση του να γυρίσω με το τρένο κάποια ώρα μετά τα μεσάνυχτα, όποια ώρα κι αν είναι αυτή! Το θέμα είναι πως θα φτάσω εκεί. Μπορώ να ταξιδέψω με τρένο μόνος μου, αλλά μπορώ να έρθω και μαζί με κάποιους σε κάποιο αμάξι, αν φυσικά υπάρχει χώρος.

Link to comment
Share on other sites

καλα, μολις γυρισα απο τη δουλεια και ειδα τις δημοσιευσεις σας και εβαλα τα γελια. τα αδερφια μας απο θεσσαλονικη θα μας βγαλουν ανεκδοτα και θα μας κρεμασουν κουδουνια στο τελος. Ο Χρηστος ηδη ξεκινησε... ρομπα γιναμε.

βρειτε ενα τροπο. τελικα ποσοι μειναμε να ταξιδεψουμε αν βγαλεις navy και λοιπους που θα πανε μονοι τους? στη τελικη να παμε με ιχ και να μεινουμε εκει. οσοι εχουν δουλεια τους αφηνουμε στο σταθμο το βραδυ να επιστρεψουν. οι υπολοιποι μενουμε εκει (μετα χρηματα που θα γλυτωσουμε απο τα εισητηρια σχεδον μενουμε σε ξενοδοχειο πιστευω) και παμε για καφε τη κυριακη το πρωι πριν το ταξιδι της επιστροφης. να δουμε και καμια σαλονικια! εχει ωραια πραγματα η θεσσαλονικη!!!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα έχει βγει:

Ξεκινάμε το πρωί από Αθήνα όλοι με 3 αμάξια (NAVY, Σταμάτης, Dartman) και αναχωρούμε για Σαλόνικα. Από κει και πέρα, ο καθένας κάνει ότι θέλει. Εγώ και ο Shadow_1 (μιλήσαμε στο τηλέφωνο) θα φύγουμε κάποια στιγμή το βράδυ, όσο πιο αργά μπορούμε με Intercity. Ο NAVY και ο TAN (ίσως και ο Husky) θα φύγουν νωρίτερα με αμάξι. Οι υπόλοιποι θα διανυκτερεύσετε και θα φύγετε την επόμενη μέρα με την ησυχία σας!

Από πλευράς μου, θα δώσω λ7 και για τις βενζίνες/διόδια της επιστροφής καθότι είναι επιλογή μου να φύγω νωρίτερα!

Αυτά! Καμία ένσταση?????

Link to comment
Share on other sites

:bowdown: Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

:bowdown:viciouscircle :bowdown:

funny-pictures-this-cat-will-kill-you-1YX.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρα πριν από εσένα, το έσβησα κι όλας και εσύ πρόλαβες να το δεις... με παρακολουθείς ρε?!!! :bowdown::bowdown:

Οκ τότε, θα οδηγήσω και σε μεγάλη εθνική! :bowdown:

Εγώ πάω με τον Σταμάτη με το ηλεκτροκίνητο-τηλακαταυθυνόμενο-διαστημικό-υπερόχημα! Να φέρω κανιά μπαταρία καβάτζα? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Πόσταρα πριν από εσένα, το έσβησα κι όλας και εσύ πρόλαβες να το δεις... με παρακολουθείς ρε?!!! :bowdown::bowdown:

O Θεός είναι ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ!!! Τίποτα δεν μένει κρυφό από τον Stormtrooper!

Όταν λες θα οδηγήσεις και σε μεγάλη Εθνική.... Τί εννοείς??? :bowdown: Τέτοια λέγε και ούτε μπροστά δεν θα σε αφήσουν να κάτσεις!!! :bowdown:

ΥΓ: Εννοείς το τουρμπισμένο ΤΕΡΑΣ του Σταμάτη???

crazy-modified-toyota-prius.jpg

extreme-toyota-prius-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρει ενα τέλος αυτή η ιστορία 3 αμάξια , των dartman , ΣΤΑΜΑΤΗΣ , NAVY , ξεκινάνε απο Αθήνα 8:00 η ώρα το πρωί .

Μένει να δουμε πού θα βρεθούμε ο καθε ενας και να συγκεντρωθούμε .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...