Jump to content

"Θρονος του Δια" -300 λιτ.


Raven

Recommended Posts

Θελω κι εγω θρονο!!! :D

Τωρα θα σου στησω το 1300αρι μπας και σε βολεψουμε! :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Μα τον Δια, με συγκινησατε :hysterical::hysterical:

Ολο καλα λογια και προσφερθηκατε ακομα και να μου βρειτε την Marsilea ! Βρεθηκε τελικα ! εχει φιλος φιλου φιλου... και θα μου δωσει κλαδεματακι. :D

Ο διαγωνισμος της ADA εχει προθεσμια συμμετοχης μεχρι τις 31 Μαιου http://en.iaplc.com/about/application.html κανεις αλλος ενδιαφερεται να παρει μερος; μεχρι στιγμης θα με συντροφεψουν περιπου 15 φιλοι απο την χωρα μας με πολυ ομορφα καθημερινα ενυδρεια. Σκοπευουμε να σπασουμε την παραδοση και να δωσουμε δυναμικο παρον για να δειξουμε οτι η χωρα μας δεν υπολειπεται σε τιποτα των αλλων ευρωπαιων στον τομεα του aquascaping.

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε κατά την προσωπική μου άποψη, είναι το καλύτερο aquascape που έχεις φτιάξει... μέχρι το επόμενο φυσικά :D Δεν θα καθίσω στις λεπτομέρειες... Απλά μπορώ να φανταστώ πόσο καλύτερο μπορείς να το κάνεις στο μέλλον!

Σου εύχομαι κάθε επιτυχία στον διαγωνισμό και είμαι σχεδόν βέβαιος πως θα λάβεις την 2η θέση!!! Η πρώτη είναι καπαρωμένη!

http://i89.photobucket.com/albums/k235/sto...11_resize-2.jpg

Το έχω ονομάσει "And the shoes inside... (και τα παπούτσια μέσα...)"!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καμια φωρα τα spam εχουν και το καλο τους.Δεν το ειχα δει αυτο το υπεροχο ενυδρειο.ΤΕΛΕΙΟ ;):D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια !

Το aquascape αυτο δεν προλαβε καμια απο τις προθεσμιες των διεθνων διαγωνισμων λογω ελλειψης χρονου, παραμελησης του κατα διαστηματα και προβληματα με αλγες (bba) στις πετρες. ;)

Πριν απο ενα μηνα ομως περιπου, προλαβα με λιγη φροντιδα να το φερω σε μια καπως καλυτερη κατασταση, να το κλαδεψω και ακολουθωντας την ρουτινα συντηρησης, να το φωτογραφισω αν και παλι εχει πολλες αδυναμιες για να διαγωνιστει με αξιωσεις.

Δυστυχως το aquascaping αξιωσεων για διαγωνισμους ειναι πολυ χρονοβορο και απαιτει αφοσιωση σε εναν στοχο, κατι που εγω δεν ειμαι σε θεση να διαθεσω αυτη τη στιγμη..

opaiur029857.jpg

Και ενα SLIDESHOW με περισσοτερες φωτος.

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολλά συγχαρητήρια φίλε ;) , είμαι σηγουρος οτι αν πάρεις μέρος σε διαγωνισμό θα πάρεις μια πολύ καλή θέση αντάξια των κόπων σου :D

Link to comment
Share on other sites

Διαγωνισμος ή οχι,το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο!Και αυτο μετραει πολυ περισσοτερο...... thumbup.gif thumbup.gif
Οντως ! εχεις μεγαλο δικιο. Μερικες φορες χανω τον δρομο και ο διαγωνισμος γινεται αυτοσκοπος και φερνει αγχος. Αυτο το χομπυ ομως ειναι για να μας ηρεμει και αν δεν το απολαμβανουμε και μας φθειρει τοτε δεν αξιζει τον κοπο.

Αν μπορεσω να κανω κατι καλυτερο και να το φερω κοντα σε αυτο που εχω οραματιστει οταν το εστησα, καλως..διαφορετικα μια χαρα το χαζευω τα βραδακια και το ευχαριστιεμαι εγω.Κι αυτο μου ειναι αρκετο .

Παρ ολα αυτο ομως το aquascape αυτο εχει ηδη γινει γνωστο διεθνως :

APF

ASW

Link to comment
Share on other sites

;):D:thumbup::thumbup:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω, ποιό είναι το μυστικό της επιτυχίας! :thumbup:

Άλλο ένα εξαιρετικό ενυδρείο από τον Raven! ;):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια, είναι πολύ όμορφο. Κάτι τέτοια βλέπεις και θέλεις σαν τρελλός να τα ξαναρχίσεις όλα από την αρχή ή να φτιάξεις καινούργιο εδώ και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ένα φοβερό ενυδρείο...

Link to comment
Share on other sites

Συγχατηρήρια, :):P

είναι διαφήμηση του χόμπυ :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

οταν πια ολοκληροθει καλο θα ηταν να δωσεις ολα τα στοιχεια του και το πως στηθηκε για να ειναι προς παραδειγμα!!!!

΄΄ενυδρειο για σεμιναριο΄΄

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν προκειται να ολοκληρωθει ποτε , μιας και αυτο το ενυδρειο θα ξεστηθει εντελως συντομα και ολα τα ζωντανα του θα δοθουν ή θα μεταφερθουν σε αλλα ενυδρεια.

Στην επομενη αλλαγη νερου ομως θα βγαλω μια φωτογραφια απο πανω για να δειτε την τεχνικη που εχει στηθει η κορυφη με τις πετρες και παραλληλα θα σας δωσω λεπτομερη στοιχεια και μετρησεις.

Δυστυχως οταν το εστηνα δεν κρατησα φωτορεπορταζ γιατι το αγχος και η κουραση με ειχαν καταβαλλει. Το μετανιωσα ομως γιατι πραγματικα ουτε καν υποψιαζεται κανεις τι συμβαινει πισω απο τις πετρες και τι υλικα εχουν χρησιμοποιηθει.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν προκειται να ολοκληρωθει ποτε , μιας και αυτο το ενυδρειο θα ξεστηθει εντελως συντομα και ολα τα ζωντανα του θα δοθουν ή θα μεταφερθουν σε αλλα ενυδρεια.

Στην επομενη αλλαγη νερου ομως θα βγαλω μια φωτογραφια απο πανω για να δειτε την τεχνικη που εχει στηθει η κορυφη με τις πετρες και παραλληλα θα σας δωσω λεπτομερη στοιχεια και μετρησεις.

Δυστυχως οταν το εστηνα δεν κρατησα φωτορεπορταζ γιατι το αγχος και η κουραση με ειχαν καταβαλλει. Το μετανιωσα ομως γιατι πραγματικα ουτε καν υποψιαζεται κανεις τι συμβαινει πισω απο τις πετρες και τι υλικα εχουν χρησιμοποιηθει.

Πολυ κριμα που δεν το κατεβασες τελικα σε καποιο διαγωνισμο..Αληθεια,ποσα χρονια ασχολεισαι με το aquascaping??

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κριμα που δεν το κατεβασες τελικα σε καποιο διαγωνισμο..Αληθεια,ποσα χρονια ασχολεισαι με το aquascaping??

Oι φωτογραφιες που εχω ειναι αξιοπρεπεις, θα το στειλω για να δωσω το παρον κι εφετος στους διαγωνισμους.

Σε λιγες μερες θα ανοιξει και νεος διεθνης διαγωνισμος απο το Aquascaping world με την ονομασια ASWC 10.

Δυστυχως δεν μπορω ομως να παρω μερος μιας και ημουν ο manager του διαγωνισμου και υπηρξα συντονιστης στο forum αυτο :)

Ασχολουμαι με το aquascaping 2 χρονια και με τα φυτεμενα ενυδρεια 3 χρονια περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι χάρμα οφθαλμών!

Οι πέτρες μοναδικές - υπέροχοι χρωματισμοί - χαλάλι η αναζήτηση και ο κόπος σου.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...