Jump to content

"Θρονος του Δια" -300 λιτ.


Raven

Recommended Posts

@Rik, καταλαβα απο την πρωτη στιγμη τι θελεις να πεις..

Προτεινεις να κανω κατι πολυ πρωτοποριακο ωστε να τραβηξω την προσοχη των κριτων που επιβραβευουν συνηθως τετοιες προσπαθειες.

Εκτος του οτι ειναι μεγαλο ρισκο κατι τετοιο (γιατι αν δεν σου βγει, ειναι πολυ πιθανον το ενυδρειο αντι για θαυμασμο να προκαλεσει τον περιγελο) , θα πρεπει και να ειναι στο στυλ σου για να το κανεις. Κι εμενα το στυλ μου δεν ειναι αυτο. Προτιμω τα οσο γινεται πιο φυσικα τοπια. Εγω πρωτος λεω οτι το aquascaping ειναι μορφη τεχνης και τροπος εκφρασης αλλα δεν θα ηθελα να ξεφυγει γιατι πανω απ ολα θα πρεπει παντα να θυμιζει υποβρυχιο τοπιο αφου για τετοιο προκειται.

Αν θες να δεις μια αναπαρασταση της ιδεας σου με το Avatar και τα halleluia mountains, κοιτα εδω του φιλου απο την Τουρκια : http://www.akvaryumdizaynistanbul.com/english/index.htm]Aquarium Design Istanbul[/url] (πηγαινε στην gallery και δες το ενυδρειο με τον τιτλο Welcome to Pandora) :)

Raven, οντως κατι αναλογο εννοουσα. Πολυ ομορφο το ενυδρειο του Τουρκου σε βαθμο να μοιαζει βγαλμενο απο το photoshop, δηλαδη πολυ στημενο και ψευτικο σε βαθμο που σε ξενιζει. Οπως και να εχει συνεχισε το εργο σου, ολοι μας πιστευουμε πως εισαι σε καλο δρομο και πανω απο ολα εννοειτε οτι πρεπει να σε εκφραζει! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Φιλε Raven Θελω να σου πω συνχαριτηρια για το πανεμορφο aquascaping σου.

Μου αρεσει παρα πολυ και δεν σου κρυβω οτι το ζηλευω παρα πολυ.

Ευχομαι να τα πας καλα στον διαγωνισμο και να κλεψεις τισ εντυπωσεις.

Μακαρι καποια στιγμη να φτασω εστω και στο 1 % τις πορεια σου.

Και παλι καλη τυχη.

:):thumbup::buttrock::)

Link to comment
Share on other sites

λεμε πολλυ καλη δουλεια εκανες !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επιτελους μετα απο 18 μηνες , το aquascape αυτο ειναι ετοιμο.

Σημερα παιδευτηκα πολυ...μου πηρε ολη μερα για να βγαλω την φωτο που ηθελα.

Πριν λιγο το εστειλα στον διαγωνισμο της ADA οποτε ολοκληρωθηκε η προσπαθεια και ο κοπος μου.

Καλη τυχη σε ολες τις ελληνικες συμμετοχες κι εφετος ! :thumbup:

post-6932-1306712047_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οντως το αποτελεσμα ειναι καλυτερο απο ποτε!!! :blush::blink::thumbup:

Θελω να πιστευω πως θα κανεις μια ομορφη εντυπωση και σου ευχομε μεσα απο την καρδια μου τα καλυτερα!!!

Χχχχχχχχχχχχχχ Φτου φτου φτου!!!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα άγριο τοπίο και μου αρέσει πολύ.

Είναι διαφορετικό από τα καλοχτενισμένα που βλέπουμε συχνά. Και οι πέτρες έχουν πολύ εντυπωσιακό χρώμα όπως έχω ξαναπεί. Από εμένα καλή επιτυχία :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια και απο εμενα.

Παρα πολυ ομορφο το αποτελεσμα.

Συνχαρητηρια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο στήσιμο!

Εύχομαι καλή επιτυχία φίλε Raven!

Link to comment
Share on other sites

Αλέξανδρε σου εύχομαι καλή επιτυχία :thumbup:

Η φώτο πολύ όμορφη, δικαιώνει τους κόπους σου τόσους μήνες..

Συνχαρητήρια!!

Link to comment
Share on other sites

10 με τονο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα ολοι σας και ευχαριστω για τις ευχες σας :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που συνειδητοποιω το μεγεθος της ασχετοσυνης μου βλεποντας αυτο το θαυμασιο ενυδρειο σου, νιωθω την υποχρεωση να σε ευχαριστησω για το θεαμα που μας παρουσιασες. :thumbup::blush::blink:

Θερμα συγχαρητηρια και καλη επιτυχια στο διαγωνισμο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Kαλη επιτυχια Αλεξ!!!! :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιυχία κι απο μένα. Πραγματικα υπέροχο το αποτέλεσμα, άξιζε τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε ποτε δινονται στο κοινο οι φωτο απο αυτους που πηραν μερος στον διαγωνισμο; Αφου γινουν οι βαθμολογίες αν θυμαμε καλα ε; Πότε είναι αυτό περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και παλι για τις ευχες.

Αλεξανδρε ποτε δινονται στο κοινο οι φωτο απο αυτους που πηραν μερος στον διαγωνισμο; Αφου γινουν οι βαθμολογίες αν θυμαμε καλα ε; Πότε είναι αυτό περίπου;

Ειναι λιγο παραξενα τα πραγματα..

Μολις βγουν τα αποτελεσματα του IAPLC σε pdf (μονο με την θεση και το ονομα καθε διαγωνιζομενου) , τελη Ιουλιου/αρχες Αυγουστου, διαφορα blogs 'ψαρευουν" οσες φωτογραφιες μπορουν να βρουν και τις αναρτουν.

Η ADA δυσαρεστειται με αυτο γιατι εχει τακτικη να παρουσιαζει μονο τα 27 πρωτα και μονο μετα το παρτυ της απονομης που γινεται τον Οκτωβριο στο Τοκυο. Ταυτοχρονα εκδιδει και ενα βιβλιαρακι με τις φωτογραφιες ολων των συμμετοχων το οποιο ειναι προς πωληση.

Πριν 2 χρονια ημουν στην 66η θεση και ενα site βρηκε και ανεβασε την φωτογραφια του ενυδρειου μου χωρις να με ρωτησει. Πηρα email τοτε απο την ADA οτι ενδεχεται να ακυρωθει η συμμετοχη μου αν δεν κατεβει η φωτο. Φυσικα δεν τους ακουσα αλλα ουτε και ακυρωθηκα. Γενικα ειναι απαιτητικοι σε αυτο το θεμα μονο για την νικητηρια κατηγορια ( 100 πρωτα)..στα υπολοιπα δεν τους πολυ-νοιαζει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...