Jump to content

Βοηθήστε για το στήσιμο ενός νέου δισκοενυδρείου!!!!


Stav!

Recommended Posts

Αυτό μάλλον είναι η αιτία

Σου εύχομαι να μην βάλεις ποτέ αλλά επειδή το δοκίμασα και εγώ αυτό που κάνεις και απέτυχα τα λέμε στο μέλλον.

Πάντως γράφεις σαν είσαι χομπίστας χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αυτό μάλλον είναι η αιτία

Σου εύχομαι να μην βάλεις ποτέ αλλά επειδή το δοκίμασα και εγώ αυτό που κάνεις και απέτυχα τα λέμε στο μέλλον.

Πάντως γράφεις σαν είσαι χομπίστας χρόνια.

το εχω δηλωσει και δεν ειναι ντροπη το ξαναδηλωνω οτι ειμαι αρχαριος . :wacko:

Οτι γραφω ειναι προσωπικη μου (ελαχιστη) εμπειρια και δεν προτεινω σε κανεναν να ακολουθησει τα βηματα μου - τα λαθη μου :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ντροπη να ειναι καποιος νεος στο χομπυ και να γραφει τις προσωπικες του εμπειριες οσες και οποιες να ειναι αυτες.

Αρκει να μην παροτρυνει αλλους νεους χομπυστες να κανουν τα ιδια λαθη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ντροπη να ειναι καποιος νεος στο χομπυ και να γραφει τις προσωπικες του εμπειριες οσες και οποιες να ειναι αυτες.

Αρκει να μην παροτρυνει αλλους νεους χομπυστες να κανουν τα ιδια λαθη.

Αυτό είναι θέμα moderator και forum

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κόφινα οι moderators δεν ειναι αστυφυλακες. Ολοι πρεπει να εχουμε γνωση του τι γραφουμε και αν καποιος "παραστρατησει" και δεν το παρουμε χαμπαρι εγκαιρα, αρκει ενα πμ σε εμας.

Στοχος μας ειναι να κραταμε χαμηλους τους τονους και να μην υπαρχουν προσωπικες κοντρες κτλ.

Μην ξεχνας οτι ειμαστε και εμεις χομπυστες και κοιταμε να κανουμε οπως ολοι σας το χομπυ μας παραληλα με το moderation της κατηγοριας.

Ας γυρισουμε παλι στο θεμα παρακαλω.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ντροπη να ειναι καποιος νεος στο χομπυ και να γραφει τις προσωπικες του εμπειριες οσες και οποιες να ειναι αυτες.

Αρκει να μην παροτρυνει αλλους νεους χομπυστες να κανουν τα ιδια λαθη.

Νίκο μπορείς να ψάξεις να βρείς αμέτρητα λίνκ (τα οποία κατα καιρούς είχες στείλει και σε μένα και σε άλλους)

που αναφέρουν την χρησιμότητα του χαμηλού ph (<5,5) και τί σοβαρές ασθένεις έχει αντιμετωπίσει απο μόνο του χωρίς την βοήθεια φαρμάκων....

μου φαίνεται περίεργο που σε όλο αυτό το θέμα δεν έχεις αναφερθεί καθόλου σε αυτά τα λίνκ :wacko:

αρχή και πιπίλα σε πολλά σοβαρά φόρουμ όπως είναι και αυτό εδώ είναι η "πρόληψη"...τώρα γιατί δεν αναφέρεται καθόλου????

παλιότερα που δεν υπήρχε τόσο μεγάλη ευκολία για αγορά μιας α/ο , ήταν must απο έναν χομπίστα να έχει ph 5,5 με νερό απο α/ο και όλοι τον θεωρούσαμε φτασμένο χομπίστα

τώρα που έγινε πανευκολο να υπάρχει σε κάθε σπίτι μια α/ο...έγινε υπερβολή να διατηρούμε τους δίσκους μας σε νερό ασφαλέστερο γι'αυτούς...

εγω απο αυτά που διάβασα σε όλο αυτό το θέμα κατάλαβα οτι υποστηρίζεται οτι έχουμε τις ίδιες πιθανότητες σε γέννες και σε ασθένειες και σε νερό βρύσης και σε νερό α/ο ...

λυπάμαι πολύ που διάβασα και πίστεψα τα λίνκ που μου έστειλες(μου φαίνεται το ένα ήταν του wattley)

και λυπάμαι πολύ που παρακολούθησα και πίστεψα τον Tan και τον stendker να λένε οτι αντιμετωπίζουν ασθένειες χαμηλώνοντας το Ph και ο μόνος λόγος που έχουν συνηθίσει τους δίσκους τους σε υψηλά ph και σκληρά νερά είναι το κόστος

ο καθένας λοιπόν ακολουθεί τον δικο του τρόπο οπως είπε και ο geosid και βγαζει τα συμπερασματα του

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μπορείς να ψάξεις να βρείς αμέτρητα λίνκ (τα οποία κατα καιρούς είχες στείλει και σε μένα και σε άλλους)

που αναφέρουν την χρησιμότητα του χαμηλού ph (<5,5) και τί σοβαρές ασθένεις έχει αντιμετωπίσει απο μόνο του χωρίς την βοήθεια φαρμάκων....

μου φαίνεται περίεργο που σε όλο αυτό το θέμα δεν έχεις αναφερθεί καθόλου σε αυτά τα λίνκ :wacko:

Ποτε δεν ειπα οτι θα ηθελα να κατεβω κατω απο 5.5 ph στους δικους μου δισκους. Αυτο μπορουν καλλιστα να στο επιβεβαιωσουν ολοι οσοι λες οτι εστειλα λινκς.

Γιαυτο αλλωστε και παιδευομαι καθημερινα να το κραταω κοντα στο 6.

Αν σου εστειλα καποια λινκ απο το εξωτερικο για το Βlack Disease, τα οποια ειχαν να κανουν με την ασθενεια που περασαν καποιοι τον Δεκεμβριο και αναφεροταν και στα χαμηλα ph ηταν για να πρσπαθησω να βοηθησω μιας και την συγκεκριμενη ασθενεια εγω (δοξα το Θεο) ποτε δεν την ειδα στα ενυρεια μου ακομα και οταν διατηρουσα δισκους για χρονια στο 6.5-6.7. Αν βοηθησε πραγματικα δεν ξερω.

αρχή και πιπίλα σε πολλά σοβαρά φόρουμ όπως είναι και αυτό εδώ είναι η "πρόληψη"...τώρα γιατί δεν αναφέρεται καθόλου????

Η προληψη ειναι το Α και το Ω για πολλους απο εμας. Και βαζω και τον εαυτο μου μεσα. Για μενα ομως η προληψη δεν ειναι το ph <5.5. Για καποιους αλλους ειναι. Δεν θα τσακωθω γιαυτο.

παλιότερα που δεν υπήρχε τόσο μεγάλη ευκολία για αγορά μιας α/ο , ήταν must απο έναν χομπίστα να έχει ph 5,5 με νερό απο α/ο και όλοι τον θεωρούσαμε φτασμένο χομπίστα

τώρα που έγινε πανευκολο να υπάρχει σε κάθε σπίτι μια α/ο...έγινε υπερβολή να διατηρούμε τους δίσκους μας σε νερό ασφαλέστερο γι'αυτούς...

Ασφαλεστερο για εσενα. Για εμενα πλεον δεν θεωρω οτι <5.5 ειναι ασφαλεστερο απο το 6. Για ποσο παλιοτερα μιλας ? Γιατι εγω ποτε δεν το θεωρησα must. (προσωπικη μου εκτιμηση)

εγω απο αυτά που διάβασα σε όλο αυτό το θέμα κατάλαβα οτι υποστηρίζεται οτι έχουμε τις ίδιες πιθανότητες σε γέννες και σε ασθένειες και σε νερό βρύσης και σε νερό α/ο ...

Σε γεννες απο δικη μου πλεον εμπειρια μπορω να σου πω οτι σε ph6 με μιξη οσμωσης και νερου βρυσης δεν βλεπω καποιο προβλημα. Οπως και για μεγαλωμα.

λυπάμαι πολύ που διάβασα και πίστεψα τα λίνκ που μου έστειλες(μου φαίνεται το ένα ήταν του wattley)

και λυπάμαι πολύ που παρακολούθησα και πίστεψα τον Tan και τον stendker να λένε οτι αντιμετωπίζουν ασθένειες χαμηλώνοντας το Ph και ο μόνος λόγος που έχουν συνηθίσει τους δίσκους τους σε υψηλά ph και σκληρά νερά είναι το κόστος

Δεν χρειαζεται να λυπασαι για τιποτα. Δεν παω να βγω ουτε πανω απο τον Stendker αλλα ουτε πανω απο τον Ταν. Οι γνωσεις μου δεν θεωρω οτι φτανουν καν το 10% του επιπεδου τους. Απλα ειμαι επιφυλακτικος σε οτι ακουω και κανω στα δικα μου ενυδρεια.

ο καθένας λοιπόν ακολουθεί τον δικο του τρόπο οπως είπε και ο geosid και βγαζει τα συμπερασματα του

Και καλο ειναι να μας τα γραφει κιολας τα συμπερασματα και τους τροπους του προκειμενου να γινονται συγκρισεις για να γινομαστε καλυτεροι.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Και καλο ειναι να μας τα γραφει κιολας τα συμπερασματα και τους τροπους του προκειμενου να γινονται συγκρισεις για να γινομαστε καλυτεροι.

υπάρχουν ήδη γραμμένα :bowdown:

δεν βλέπω όμως να γίνονται συγκρίσεις :wacko:

και αντιθέτως δυστυχως τα δυσάρεστα συμπεράσματα δεν γράφονται

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν ήδη γραμμένα :bowdown:

δεν βλέπω όμως να γίνονται συγκρίσεις :wacko:

και αντιθέτως δυστυχως τα δυσάρεστα συμπεράσματα δεν γράφονται

Εαν εγω αντικρυσω καποιο δυσαρεστο αποτελεσμα απο λαθη μου στα δικα μου ενυδρεια και καταλαβω το γιατι να εισαι σιγουρος οτι θα το γραψω με bold προκειμενου να προφυλαξω καποιον αλλον. Απο κει και περα για τους υπολοιπους δεν μπορω να κανω κατι. Οποιος θελει γραφει. Ελευθερο φορουμ ειμαστε. Δεν γραφουμε με το μαστιγιο απο πανω.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Εαν εγω αντικρυσω καποιο δυσαρεστο αποτελεσμα απο λαθη μου στα δικα μου ενυδρεια και καταλαβω το γιατι να εισαι σιγουρος οτι θα το γραψω με bold προκειμενου να προφυλαξω καποιον αλλον..

δυστυχώς Νίκο είσαι απο τους λίγους που το κάνουν :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι εχει ξεφυγει η κουβεντα, θα ηθελα να πω το εξης:

Κανεις δεν ειπε οτι το χαμηλο ph ειναι λαθος. Ειπα οτι το να λεμε οτι το σωστο ειναι κατω του 5,5 ειναι υπερβολη......

Και να παραθεσω παλι απο το ποστ Νο.60

Μαζι σου!

Παρολα αυτα δεν θα πρεπει να θεωρουμε οτι δισκοι ζουνε μονο σε πολυ οξινο περιβαλλον.

Η διαφωνια μου δεν ειναι με σενα. Αλλωστε αποδεδειγμενα εμεις συμφωνουμε σχεδον σε ολα.

Ειναι με ολους αυτους που τον τελευταιο καιρο σταυρωνουνε οσους δεν εχουν τουλαχιστον ενα τονο ενυδρειο, εχουνε ph πανω απο πεντε, τολμανε να διατηρουνε 10 δισκους σε 400 λιτρα ενω κανονικα θα επρεπε να εχουν το πολυ 6 και ολα αυτα τα αστεια!!!!!!!!

Αυτα.........

Πριν ακομα γινουν τα φορουμ, ειχα δισκοενυδρειο 240 λιτρων με 10 δικους, με νερακι βρυσης και ολα ηταν καλα. Καποιοι απο τους παλιοτερους το θυμουνται!

Και ξανα μανα για το Black Disease, εγω γιατι τα εσωσα σε ph 7,5???

Το θεμα λοιπον δεν ειναι το τι ειναι σωστο και τι λαθος, αλλα το οτι τον τελευταιο καιρο με τα λεγομενα τους, ολο και περισσοτεροι κανουν το χομπι του δισκου απαγορευτικο γαι τον κοσμο..........

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω οτι εχει ξεφυγει η κουβεντα, θα ηθελα να πω το εξης:

Κανεις δεν ειπε οτι το χαμηλο ph ειναι λαθος. Ειπα οτι το να λεμε οτι το σωστο ειναι κατω του 5,5 ειναι υπερβολη......

πες μου ένα χόμπυ που δεν υπερβάλουν οι χομπίστες? :wacko: και η υπερβολή αυτή φέρνει αρνητικά αποτελέσματα στο χόμπυ?

Πριν ακομα γινουν τα φορουμ, ειχα δισκοενυδρειο 240 λιτρων με 10 δικους, με νερακι βρυσης και ολα ηταν καλα. Καποιοι απο τους παλιοτερους το θυμουνται!
απο τους παλιότερους που το θυμούνται είμαι και εγώ και με θυμάσαι και εσύ οτι είχα το ίδιο ενυδρείο πολύ πριν απο τα φόρουμ...τώρα όμως είναι καλύτερα
Και ξανα μανα για το Black Disease, εγω γιατι τα εσωσα σε ph 7,5???
και ξανά μανά σου απαντάω...γιατί το έχεις ξαναπεράσει και αναγνώρισες τα συμπτώματα αμέσως και γιατί τα ράφια σου ήταν γεμάτα φάρμακα και έδρασες άμεσα..(δεν εσωσες και τα πάντα όμως)

ρώτα και αυτούς που μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να διαβάσουν και να ρωτήσουν τι είναι αυτό...και να πάνε στο πλησιέστερο petshop...

δεν μπορώ να δεχτώ όμως αν δυο απο αυτούς είχαν ο ένας ph7,5 και ο άλλος 5,5 θα είχαν τις ίδιες συνέπειες και τα ίδια αποτελέσματα...

Το θεμα λοιπον δεν ειναι το τι ειναι σωστο και τι λαθος, αλλα το οτι τον τελευταιο καιρο με τα λεγομενα τους, ολο και περισσοτεροι κανουν το χομπι του δισκου απαγορευτικο για τον κοσμο..........

ποιοί?

με το χαμηλωμα των τιμών στα μεγάλα ενυδρεία και στις μεγάλες α/ο...μάλλον το χόμπι αναπτύχθηκε και ανέβηκε επίπεδο, και μέσα σε όλα αυτά δεν είναι απαγορευτικό

το να έχουμε απλά δίσκους και τα πράγματα στα ενυδρεία μας να είναι απλά καλά...τότε ο δίσκος περνάει στην κατηγορία της διακόσμησης και φευγει απο την κατηγορία του χόμπι

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Nidal,μην γινομαστε υπερβολικοι..Εχασα 3 δισκους απο Black disease με ph 5.5 και νερο μονο οσμωση.Δεν βοηθαει παντα το χαμηλο ph.. :wacko:

kinhtohtcphoto132.th.jpg

kinhtohtcphoto149.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

και ξανά μανά σου απαντάω...γιατί το έχεις ξαναπεράσει και αναγνώρισες τα συμπτώματα αμέσως και γιατί τα ράφια σου ήταν γεμάτα φάρμακα και έδρασες άμεσα..(δεν εσωσες και τα πάντα όμως) Και ομως δεν ειχα ουτε μια απωλεια........

ρώτα και αυτούς που μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να διαβάσουν και να ρωτήσουν τι είναι αυτό...και να πάνε στο πλησιέστερο petshop...

δεν μπορώ να δεχτώ όμως αν δυο απο αυτούς είχαν ο ένας ph7,5 και ο άλλος 5,5 θα είχαν τις ίδιες συνέπειες και τα ίδια αποτελέσματα...Η απαντηση δωθηκε απο τον Lezas

με το χαμηλωμα των τιμών στα μεγάλα ενυδρεία και στις μεγάλες α/ο...μάλλον το χόμπι αναπτύχθηκε και ανέβηκε επίπεδο, και μέσα σε όλα αυτά δεν είναι απαγορευτικό

το να έχουμε απλά δίσκους και τα πράγματα στα ενυδρεία μας να είναι απλά καλά...τότε ο δίσκος περνάει στην κατηγορία της διακόσμησης και φευγει απο την κατηγορία του χόμπι

Στο τελευταιο θα σου πω το εξης:

Δεν ειμαι πολεμιος του χαμηλου ph ή της χρησης R/O. Ειμαι πολεμιος της υπερβολης..............

Δηλαδη γιατι πρεπει υποχρεωτικα ο δισκοκατοχος να εχει ολα αυτα τα συμπραγκαλα αν δεν ενδιαφερεται για ζευγαρωματα???

Οεο???

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο παιδια,συνεχιστε την εποικοδομιτικη κουβεντα. :bowdown:

Πολυ χαιρομαι που η κατηγορια μας αρχιζει και τραβα την ανηφορα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

πες μου ένα χόμπυ που δεν υπερβάλουν οι χομπίστες? :bowdown:και η υπερβολή αυτή φέρνει αρνητικά αποτελέσματα στο χόμπυ?

Το αρνητικό είναι πως αποθαρρύνει νέους φίλους να ασχοληθούν με το είδος θεωρώντας το δυσπρόσιτο.

με το χαμηλωμα των τιμών στα μεγάλα ενυδρεία και στις μεγάλες α/ο...μάλλον το χόμπι αναπτύχθηκε και ανέβηκε επίπεδο, και μέσα σε όλα αυτά δεν είναι απαγορευτικό

το να έχουμε απλά δίσκους και τα πράγματα στα ενυδρεία μας να είναι απλά καλά...τότε ο δίσκος περνάει στην κατηγορία της διακόσμησης και φευγει απο την κατηγορία του χόμπι

Χόμπυ δεν είναι μόνο η αναπαραγωγή.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Χόμπυ δεν είναι μόνο η αναπαραγωγή.

:wacko:

Σωστοοος :bowdown:

Ουτε η αναπαραγωγη, αυτοσκοπος του χομπι................... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με τον Nidal,μην γινομαστε υπερβολικοι..Εχασα 3 δισκους απο Black disease με ph 5.5 και νερο μονο οσμωση.Δεν βοηθαει παντα το χαμηλο ph.. :wub:

τις πιο πολλές φορές όμως βοηθάει...δεν θα ξεχάσω τις συμβουλές για αντιμετώπιση προβλημάτων και παρασιτικών και βακτηριακών απο μαγαζάτορες

"ρίξε τύρφη στο sump να κατέβει το ph...θα βοηθήσει"

ίσως τελικά το κατέβασμα με την τύρφη που είναι στα ράφια να βοηθάει και να επιτρέπεται...

κατάλαβα οτι μαλλον το κατέβασμα του ph μόνο με τις α/ο είναι το πρόβλημα :wub:

Στο τελευταιο θα σου πω το εξης:

Δεν ειμαι πολεμιος του χαμηλου ph ή της χρησης R/O. Ειμαι πολεμιος της υπερβολης..............

Δηλαδη γιατι πρεπει υποχρεωτικα ο δισκοκατοχος να εχει ολα αυτα τα συμπραγκαλα αν δεν ενδιαφερεται για ζευγαρωματα???

Οεο???

για να έχει τα συμπράγκαλα της συντήρησης των δίσκων με πρόσθετα και βοηθητικά προιόντα μήπως?

Χόμπυ δεν είναι μόνο η αναπαραγωγή.

:wacko:

ειναι μέρος της όμως και δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν πολέμιοι :bowdown:

Σωστοοος :ninja:

Ουτε η αναπαραγωγη, αυτοσκοπος του χομπι................... :hysterical:

επέκταση μήπως???? γιατί να υπάρχει όριο και να θεωρηθει υπερβολή????

Έγινε επεξεργασία - yiapas
Link to comment
Share on other sites

τις πιο πολλές φορές όμως βοηθάει...δεν θα ξεχάσω τις συμβουλές για αντιμετώπισει προβλημάτων και παρασιτικών και βακτηριακών απο μαγαζάτορες

"ρίξε τύρφη στο sump να κατέβει το ph...θα βοηθήσει"

ίσως τελικά το κατέβασμα με την τύρφη που είναι στα ράφια βοηθάει...τελικά κατάλαβα οτι το κατέβασμα του ph με τις α/ο είναι το πρόβλημα :wub:

για να έχει τα συμπράγκαλα τις συντήρησης με πρόσθετα προιόντα μήπως?

ειναι μέρος της όμως και δεν καταλαβαίνω γιατί υπάρχουν πολέμιοι :bowdown:

επέκταση μήπως???? γιατί να υπάρχει όριο και να θεωρηθει υπερβολή????

Εδώ είσαι λάθος.Δεν είναι κανείς πολέμιος της αναπαραγωγής,αλλά του πρέπει.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου σχετικα με την αναπαραγωγη ειναι οτι βλεπεις αλλα πραγματα οπως αλλες συμπεριφορες ακομα και μεταξυ ζευγαριων, αλλες συνηθειες, αλλες ιδιοτροπιες. Γενικα η αναπαραγωγη θεωρω οτι ειναι ενας αλλος κοσμος με αλλες ομορφιες ... Επισης μην ξεχναμε και το μεγαλωμα των δικων μας μικρων. Οπου και εκει παλι βλεπεις παλι αλλα πραγματα που θεωρω οτι εξελισουν ενα χομπυστα.

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεγαλα παιδια ειμαστε, πιστευω πως οτι γραφω, για την πλειοψηφια εδω μεσα ειναι απολυτα κατανοητο.

Εγω μιλαω για υπερβολες και εσυ το χαβα σου. Ειπα ποτε οτι η οσμωση κανει κακο???

Το να κρατας επιθετικη σταση το βρισκω ανεξηγητο!!!

Και ελπιζω τα οσα λες για μαγαζατορες και ραφια, να μην εχουν να κανουν με μενα................

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεγαλα παιδια ειμαστε, πιστευω πως οτι γραφω, για την πλειοψηφια εδω μεσα ειναι απολυτα κατανοητο.
:bowdown:
Το να κρατας επιθετικη σταση το βρισκω ανεξηγητο!!!

Και ελπιζω τα οσα λες για μαγαζατορες και ραφια, να μην εχουν να κανουν με μενα................

:wacko: το να συνεχίζω να υποστηρίζω την γνώμη μου .... είναι επιθετική στάση???

αν έτσι το πέρνεις το παραπάνω και να σου πώ οτι δεν είσαι σε αυτήν την κατηγορία των καταστηματαρχών...δεν θα με πιστεψεις

ξέρεις και ξέρουν αρκετοί τα θετικά και τα υπέρ της υπόθεσης των χαμηλων ph σε οργανισμούς σαν τους δίσκους...ξαφνικά όλα αυτά τα βλέπω να θεωρούνται υπερβολή και απαγόρευση του χόμπυ σε πολλούς

για να μην θεωρηθεί ότι άλλο γράψω επίθεση και μάλιστα με κάποιον σκοπό ....τελειώνει απο εμένα εδώ

Link to comment
Share on other sites

:bowdown:

:wacko: το να συνεχίζω να υποστηρίζω την γνώμη μου .... είναι επιθετική στάση???

αν έτσι το πέρνεις το παραπάνω και να σου πώ οτι δεν είσαι σε αυτήν την κατηγορία των καταστηματαρχών...δεν θα με πιστεψεις Ισως παρανοησα! Δεν πολυκολλαγε ομως με τα υπολοιπα.Τεσπα......

ξέρεις και ξέρουν αρκετοί τα θετικά και τα υπέρ της υπόθεσης των χαμηλων ph σε οργανισμούς σαν τους δίσκους...ξαφνικά όλα αυτά τα βλέπω να θεωρούνται υπερβολή και απαγόρευση του χόμπυ σε πολλούς

Απο το να τα ξαναλεω σε παραπεμπω στο ποστ 60. Υποστηριζω απλα οτι δεν πρεπει να πηγαινουμε στα ακρα......

για να μην θεωρηθεί ότι άλλο γράψω επίθεση και μάλιστα με κάποιον σκοπό ....τελειώνει απο εμένα εδώ

Κακως! Διαλογο κανουμε.........

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εγω πιστευω εδω και πολλα χρονια οτι το πληκτρολογιο ειναι ατιμο πραμα.

Δεν μπορει να εκφρασει τα συναισθηματα καποιου και πολλες φορες η γραφη μας παρεξηγειται.

Just my 2 cents...

Link to comment
Share on other sites

NΑ ξερετε παιδες οτι αυτη η συζητηση βοηθαει πολλους που την παρακολουθουν και θελουν να μπουν στην συγκεκριμένη κατηγορια του χομπυ μας και η υποστήριξη των αποψεων του καθενος τεκμηριωμένα βοηθαει στο να αποκτησουν οι "νεοι" ποιο ολοκληρωμενη αποψη πανω στο θεμα.

Εγω ειμαι ενας απο αυτους που παρακολουθω το θεμα και ειλικρινά με βοηθαει στο να κατανοησω πραγματα οποτε δεν χρειαζεται να τρελαίνεστε απλα...συνεχίστε!!!

:wacko::bowdown::wub:

Έγινε επεξεργασία - Giannis_4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...